Pytanie:
Wyciekające paliwo do motocykla (1999 CBR600 F4)
Brian Low
2011-06-14 00:38:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właśnie odpaliłem motocykl po 3 latach przechowywania. Wymieniłem olej i wymieniłem paliwo w zbiorniku. Zaczyna się łatwo. Paliwo wycieka gdzieś spod zbiornika paliwa. Silnik posiada kaburetor (bez wtrysku paliwa). Niektóre lektury mówią mi, że częstymi problemami są suche pierścienie uszczelniające lub zabrudzone węglowodany powodujące ich przepełnienie.

Czy jest coś, co powinienem spróbować, zanim rozpocznę trudne zadanie rozłożenia węglowodanów?

(wymienić filtr paliwa, dodatki do paliwa, odpalić na chwilę?)

Trzy odpowiedzi:
#1
+5
Jack M.
2011-07-02 02:04:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Powiedziałeś, że przecieka gdzieś „spod zbiornika”, a potem wskocz bezpośrednio do węglowodanów. Jeśli to węglowodany, prawdopodobnie będziesz musiał je rozerwać.

Jeśli jest spod zbiornika, jest kilka rzeczy, które możesz sprawdzić:

  1. Czy zbiornik jest nienaruszony? Być może rdza przedostała się przez zbiornik i spowodowała wycieki. To jest złe. Powinien być widoczny w paliwie wypływającym z kranu.
  2. Czy przewody paliwowe są nienaruszone? Gumowe przewody paliwowe mogą szybko wysychać i pękać.
  3. Czy jest jakiś wyciek przy kurku? W zależności od konstrukcji twojego CBR, może znajdować się kurek aktywowany próżniowo, wewnątrz którego membrana może wysychać i pękać, powodując nieszczelności. Albo pękła uszczelka między kurkiem a zbiornikiem.

To powinno dać ci od czego zacząć.

#2
+1
Chuck Firment
2013-10-05 02:53:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zablokowany zawór pływakowej miski gaźnika (powszechnie określany jako „zablokowany pływak”) jest częstą przyczyną problemów z przelewaniem. Każdy gaźnik ma w dnie zbiornik paliwa zawierający pływający zawór odcinający wewnątrz, który zatrzymuje przepływ paliwa do gaźnika, gdy poziom paliwa w misce wzrośnie wystarczająco wysoko.

W przypadku zablokowania pływaka paliwo płynie, nawet gdy miska jest pełna. Powoduje to cofanie się gazu do gaźnika i ostatecznie przez rurkę przelewową paliwa. Ta rurka jest czasami na górze węglowodanów, czasami na dole. Wszystkie węglowodany zazwyczaj mają tę samą rurkę przelewową. Uwaga: ta rura przelewowa różni się od rury odpływowej.

Jeśli masz szczęście, zablokowany pływak może czasami zostać wytrącony, uderzając ostro w miski pływaka drewnianą rączką śrubokręta. Jeśli nie będziesz miał szczęścia, będziesz musiał wyjąć i wyczyścić gaźniki.

#3
  0
barnyr
2011-07-16 16:43:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podniosłem zbiornik i bardzo dobrze rozejrzałem się za wyciekiem. Czy przecieka tylko podczas biegu? To może dać ci wskazówkę, czy jest to związane ze zbiornikiem, czy węglowodanem. Jest szansa, że ​​będzie miał aktywowany próżniowo kurek, jak wspomina Jack M. Mogą się otwierać i pozwalać, aby paliwo cały czas płynęło do węglowodanów, które następnie przelewa się do skrzyni korbowej.Możesz otworzyć port kontroli oleju i powąchać, aby zobaczyć, czy pachnie mocno benzyną, co wskazywałoby, że węglowodany wyciekają paliwo.

Kolejna sztuczka polegająca na tym, aby zdjąć zbiornik i owinąć szmatką lub papierowym ręcznikiem każdy przegub w układzie paliwowym, a następnie zostawić go na chwilę. Następnie wróć i sprawdź ręcznik pod kątem benzyny. ręcznik należy namoczyć, jeśli wycieka benzyna. (Robię tę samą sztuczkę podczas pracy przy dowolnej domowej instalacji wodociągowej, aby upewnić się, że nie zostawiłem powolnego wycieku w żadnych połączeniach)To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...