Pytanie:
Czy na rynku są jakieś konwertery OBD II?
Kilhoffer
2011-03-16 00:21:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiem, że na rynku jest mnóstwo czytników i oprogramowania, ale tak naprawdę potrzebuję czegoś do konwersji sygnałów z czujników moich lat 70. (poziom paliwa, prędkość, temperatura płynu chłodzącego itp.) na sygnały zgodne z OBD. Zdaję sobie sprawę, że mogą być wymagane pewne komponenty, takie jak generator impulsów. Nie przeszkadza mi to.

Wszelkie informacje konwertujące standardowe sygnały sprzed OBD na OBD są mile widziane!

UWAGA: Pojazd, nad którym pracuję to Chevrolet Corvette, ale zasady powinny być takie same dla wszystkich pojazdów sprzed OBD.

Co dokładnie próbujesz osiągnąć?
Pięć odpowiedzi:
#1
+4
pixelbath
2011-03-16 01:30:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aż do głowy, najłatwiejszym sposobem na to byłoby użycie jakiejś hobbystycznej płytki mikrokontrolera, takiej jak Arduino. Będziesz musiał dodać kodery, ponieważ większość danych, które będziesz odbierać, będzie analogowa.

Ponieważ procesor Twojej płyty będzie domyślnie uwzględniał czas, możesz obliczyć pomiary oparte na czasie (RPM, MPH itp.).

Zastrzeżenie: nie próbowałem wcześniej czegoś takiego, więc trochę się waham, czy zacząć wskazywać ci konkretny kierunek bez przynajmniej jakiegoś eksperta opinie.

Zabawne, że o tym wspominasz. To jest dokładnie to, co teraz robię. Do tej pory miałem z tym tyle problemów, że pomyślałem, że zobaczę, czy istnieje coś takiego, jak ten koncepcyjny konwerter.
Tak, zdecydowanie nie jest to projekt całkowicie amatorski. Jednak wyszukiwanie w Internecie daje mi przyzwoite wyniki; większość robi to samo, co ty, ale nie wszystkie naraz.
Ups, przypadkowo przesłano przed zakończeniem. W każdym razie wygląda na to, że większość wyjścia czujnika jest dość prosta: 0v-5v (lub w niektórych przypadkach 12v). Te ** powinny ** być dość łatwe do odczytania; jakie masz z tym problemy?
Cóż, w tej chwili mam problemy z szybkością i tachometrem. Szybkość nie powinna być zła, gdy dostanę generator impulsów. Powinien generować impulsy 8K na milę. Stamtąd to wszystko matematyka. Ale tach nie jestem pewien. Powinienem mieć temperaturę płynu chłodzącego pokrytą tym, co mam teraz, ale muszę znaleźć wartości oporu, które generuje czujnik poziomu paliwa. Mam tu również oczekujące pytanie w tej sprawie.
Ostatniej nocy pokonałem kilka przeszkód. Jedyne co mi zostało do odczytania to generator impulsów dla prędkości i cokolwiek to odczytuje tach. Wszelkie sugestie dotyczące czytania i interpretowania tach są mile widziane!
#2
+2
Brian Knoblauch
2011-10-10 20:15:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Brzmi jak dużo pracy przy niewielkich korzyściach. Rozważ wykonanie nieco więcej pracy, aby uzyskać znacznie większe zyski z czymś w rodzaju AEM EMS: http://www.aemelectronics.com/engine-management-systems-9/plug-play-engine-management-systems- ems-10 /

Nie jedyna gra w mieście, ale prawdopodobnie najpopularniejsza. Prawdopodobnie 90% samodzielnych instalacji EMS, które widziałem, to AEM ...

EDYTUJ

Oczywiście większość zestawów ma na celu podłączenie & grać w określone wiązki przewodów, ale faceci z mięśni samochodów również go używają. Musisz założyć własną uprząż i czujniki, tak jak w przypadku każdej instalacji EMS.

#3
+1
Kilo
2011-10-08 09:55:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

OBD-II stał się standardem dopiero w 1996 roku; jakieś 30+ lat później. Co gorsza, specyfikacja CAN2.0 (ISO15765) została w pewnym sensie zestalona w 2008 roku, mimo że była nieco dłuższa. Mimo to w przypadku CAN jest to tylko specyfikacja sygnalizacyjna. Nadal potrzebujesz czegoś znanego jako plik DBC do dekodowania danych CAN ..

#4
  0
kkeilman
2011-03-16 03:09:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na pewno będziesz musiał wymyślić coś dla czujnika prędkości. Cokolwiek z połowy lat 70. będzie miało speedo napędzane linką, więc będziesz musiał zamontować jakiś rodzaj VSS.

Mam wrażenie, że rynek części zamiennych już opracował rozwiązanie tego problemu.

Rozwiązaniem jest zdobycie generatora impulsów i monitorowanie go. To, co generuje najwięcej, to 8 tys. Impulsów na milę.
#5
  0
Watsche
2014-07-15 17:53:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie jestem pewien, co dokładnie chcesz z tym zrobić, ale jest kilka sposobów. Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, jest mikrokontroler. Aby to uprościć, zacząłbym od PICAN na Raspberry PI. Tutaj możesz podłączyć kilka czujników analogowych i cyfrowych. Następnym krokiem jest programowanie. Musisz podać PICANowi identyfikator CAN-ID. Node_ID, Index i Subindex dla każdego czujnika. Następnie kod do obsługi danych. Ważne jest również znalezienie sposobu obsługi PID dla niektórych standardowych narzędzi diagnostycznych i czytników. Teraz, jeśli podłączysz PICAN do swojego systemu CAN-bus, pojawi się błąd nierozpoznanego urządzenia. Musisz wprowadzić swój PICAN do ECM lub kontrolera magistrali CAN. Jest to bardzo czasochłonna lub kosztowna rzecz. Tylko plug and play nie jest możliwe.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...