Pytanie:
Sprzęgło łapie BARDZO wysoko, czy to źle?
Jim Mitchener
2011-04-21 08:29:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam Rodeo z 1998 roku i sprzęgło chwyta bardzo wysoko na pedale. Prawdopodobnie jest 1-2 "w dół (90% w górę podczas jazdy). Sprzęgło w ogóle się nie ślizga, a samochód działa świetnie. Czy to oznacza, że ​​coś jest nie tak? Sprzęgło ma około 50 tys. Mil.

Czy zawsze tak było, czy jest to coś nowego?
Tak było, odkąd został zainstalowany.
Mechanicy czasami mają opinie o tym, gdzie sprzęgło „powinno” zająć. Znam kogoś, kto dostosował go bez pytania w samochodzie krewnego, ponieważ był „pewien”, że powinien zająć się nim na samym początku podróży. Właściciel nie zgodził się, ponieważ była przyzwyczajona do tego, że jest niżej. Zmusiła go do przywrócenia go znacznie niżej, ponieważ była to praca, na którą nie było zgody ani o którą nie proszono.
Robi to również sprzęgło w mojej ciężarówce. Mogę zmienić bieg wciskając sprzęgło o 1/4 cala. Od czasu do czasu popełniałem błąd, nie wyłączając ciężarówki podczas parkowania, a ciężarówka szarpie się do przodu i natychmiast zatrzymuje się. Więc powiedziałbym, żeby wypróbować ten test. Gdy samochód jest włączony, wcisnąć do końca sprzęgło; podczas gdy mocno trzymając stopę na hamulcu, wypuść szybko sprzęgło i jeśli samochód natychmiast zgaśnie to jest w porządku, ale jeśli sprzęgło się ślizga, coś jest z nim nie tak.
Dwa odpowiedzi:
#1
+7
Bob Cross
2011-04-21 19:08:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Krótka odpowiedź brzmi prawdopodobnie nie, to nie jest złe. Czasami niewygodne, ale prawdopodobnie w porządku.

Dłuższa odpowiedź wymaga trochę więcej informacji:

Czy sprzęgło jest całkowicie odłączone po wciśnięciu powyżej tego 2-calowego znaku? A może to tylko punkt, w którym naprawdę przykuwa uwagę? Możliwe, że w tym momencie sprzęgło nadal się ślizga, co daje bardzo nieliniowe odczucie.

Mój stary VW Rabbit z silnikiem Diesla był właśnie taki, przez co bardzo trudno było nauczyć moją przyszłą żonę, jak prowadzić ręczną skrzynię biegów ....

#2
+2
Patrick
2011-04-21 19:08:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Każde sprzęgło jest trochę inne.

O ile rozumiesz, gdzie sprzęgło się włącza, wszystko będzie dobrze. Uważam, że największym czynnikiem decydującym o tym, czy sprzęgło będzie działać przez długi czas, jest:

  1. Jazda ze sprzęgłem, jazda na długich dystansach z częściowo włączonym sprzęgłem
  2. Upuszczenie sprzęgła, tj. rozpoczęcie wyścigów
  3. Spowolnienie pojazdu poprzez redukcję biegu i użycie przeciwciśnienia silnika do spowolnienia samochodu.

Mam sprzęgło, które chwyta 1/4 "z deski podłogowej i sprzęgła, które chwyta 1/4" od góry. Dopóki wiesz, gdzie chwyta i dostosowujesz styl trzymania do niego, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Teraz, jeśli sprzęgło chwyta blisko góry, możesz wykonywać szybsze zmiany, ale wątpię, żeby to było ważne w Rodeo.

Czy może to prowadzić do jakichkolwiek problemów w przyszłości? Czy poruszy się jeszcze wyżej, gdy się zużyje, przez co nigdy nie będzie w pełni angażować?
@jcm Nie wierzę, że będą jakieś problemy na linii. Zróżnicowanie, w którym sprzęgło się zacina, jest całkowicie zależne od dźwigni w mechanizmie pedału sprzęgła. Tylko wtedy, gdy dźwignie, które faktycznie powodują sprzęgnięcie tarczy sprzęgła, wysuną się z wyrównania względem siebie, tarcza sprzęgła nie zostanie sprzęgnięta z pedałem sprzęgła do końca.
Punkt 3, znany jako hamowanie silnikiem, jest normalną i doskonale wykonaną operacją i nie powoduje dodatkowego zużycia sprzęgła, o ile jest dobrze wykonane. Ludzki element zmiany biegu na niższy polega na tym, że dodatkowe zużycie może wejść do gry, jeśli nie dopasujesz dobrze swoich obrotów podczas włączania sprzęgła (czy to w górę, czy w dół), sprzęgło i koło zamachowe spotykają się przy dwóch różnych prędkościach. materiał cierny. Im dalej jesteś w RPMS, tym większe zużycie będziesz powodować.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...