Pytanie:
Okresowe wahania / niedziałający prędkościomierz w Volvo 940. Możliwe przyczyny?
William Cline
2011-03-14 21:10:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam Volvo 940 z 1992 roku. Kilka miesięcy temu prędkościomierz zaczął sporadycznie działać nieprawidłowo. Czasami czytał poprawnie, innym razem igła chybotała się, a czasami wskazywała zero. Prawdopodobieństwo niewłaściwego zachowania było większe przy prędkości autostradowej (powiedzmy powyżej 50 mil na godzinę).

Jakie są możliwe przyczyny?

Właśnie odłączyłem kabel speedo, ponieważ jego przerywany charakter powodował, że moja transmisja szaleje. Używam teraz GPS. Ale kontrolka abs zapaliła się jak odpiąłem kabelek prędkościomierza. Nie pewny dlaczego. Naprawdę irytujące, że Volvo zrobiło wszystko tak elektroniczne w tym modelu
940 ma 3-kanałowy ABS, w którym tylne koła są traktowane jako jedna jednostka. Sygnał czujnika prędkości używany przez prędkościomierz jest tym samym czujnikiem używanym przez ABS do pomiaru prędkości tylnych kół. Myślę, że dlatego świeci się lampka ostrzegawcza ABS.
Trzy odpowiedzi:
#1
+5
William Cline
2011-03-14 21:32:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieją cztery możliwe przyczyny:

  • Czujnik prędkości pojazdu, który podłącza się z tyłu mechanizmu różnicowego
  • Okablowanie od czujnika prędkości do tylnej części przyrządu panel
  • Płytka drukowana z tyłu zestawu wskaźników
  • Sam prędkościomierz

Jak zawsze w przypadku problemów elektrycznych, przetestuj najprostszy / najpierw najtańszy element. W tym przypadku jest to okablowanie. Możesz poprowadzić własne okablowanie od czujnika, przez jeden z otworów w podłodze bagażnika (pokryty gumowymi zaślepkami, które można łatwo wyjąć), przez kabinę pasażerską (przez przepust na narty jeśli to sedan) i z tyłu zestawu wskaźników. Instrukcje dotyczące usuwania klastra i identyfikacji okablowania czujnika znajdują się tutaj:

http://www.brickboard.com/FAQ/700-900/ElectricalInstruments.htm

Po przetestowaniu własnego „znanego dobrego” okablowania dalsze problemy wynikają z usterki czujnika prędkości lub prędkościomierza / zestawu wskaźników. Awarie prędkościomierza są powszechne w tych samochodach z powodu przeciekających kondensatorów na płytce scalonej prędkościomierza (oddzielonej od płytki drukowanej z tyłu zestawu wskaźników. Prędkościomierz 940 jest produkowany przez Yazaki, dla którego części zamienne są trudne lub niemożliwe do znalezienia) . Udało mi się znaleźć tylko dwa sklepy, które twierdziły, że mogą przetestować i naprawić miernik. Są one wymienione w tym poście na forum:

http://www.brickboard.com/RWD /volvo/1453661/940/960/980/V90/S90/yazaki_speedometer_repair_sources_updated.html

Zamienne czujniki prędkości kosztują ponad 100 USD. Najlepszym rozwiązaniem jest przetestowanie samego miernika na stanowisku pomiarowym w celu ustalenia, czy jest to wina. Jeśli problem występuje sporadycznie, być może będą musieli testować przez długi czas. W razie potrzeby naprawa będzie kosztować 200–400 USD, nie licząc wysyłki. Alternatywnie, jeśli jesteś dobry w (nie) lutowaniu bardzo małych połączeń na płytce drukowanej, możesz zamówić zamienne kondensatory i samodzielnie naprawić prędkościomierz. Więcej informacji na temat diagnozowania i naprawiania problemów z prędkościomierzem Volvo 700/900 można znaleźć tutaj:

http://www.brickboard.com/FAQ/700-900/ElectricalInstruments.htm

Ostrzeżenie: nie prowadź samochodu ze zdjętą zestawem wskaźników. Alternator nie będzie ładował się prawidłowo bez obwodu lampki ostrzegawczej akumulatora, a akumulator zostanie rozładowany. Nauczyłem się tego na własnej skórze.

#2
+3
Bob
2011-07-22 21:33:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

92-ki znane są z awarii prędkościomierza.

Kupiłem nowy prędkościomierz na www.techbargains.com. Kinda Jest zrobiony przez Garmina i kiedy umieszczam go na desce rozdzielczej, mówi mi, jak szybko jadę. Gdzie jestem i w jakim kierunku jadę, a także moja wysokość nad poziomem morza. I mogę podać adres, który mówi mi, jak się tam dostać.

Kosztowało mnie to około 60 dolarów. Myślę, że jest o wiele lepszy niż oryginalny prędkościomierz.

#3
+1
Jimmy
2015-03-10 12:05:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To jest czujnik prędkości pojazdu, który podłącza się z tyłu mechanizmu różnicowego.

Spójrz pod tylną część swojego Volvo na osłonę mechanizmu różnicowego, zobaczysz przewody biegnące do czujnika na pokrywie. Jeśli plastikowa / gumowa osłona pokrywająca dwa przewody (nie większa osłona ochronna) zaczęła się kruszyć i odpadać na czujniku, spowoduje to zwarcie, które spowoduje, że prędkościomierz będzie działał nieprawidłowo lub wcale. To łatwa naprawa i był to częsty problem w samochodach Volvo z napędem na tylne koła z lat 90., które miały pewien wiek i pogodę.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...