Pytanie:
Jak podłączyć światła do przyczepy?
tooshel
2011-03-20 20:53:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam przyczepę z namiotem i światła nie działają prawidłowo. Ma 4-przewodowe złącze do mojego samochodu, ale jeden z przewodów na złączu przyczepy był zużyty i prawdopodobnie nie działa. Więc mam nowe złącze 4-bolcowe do przyczepy, ale ta 4-przewodowa przejściówka idzie do 6 przewodów w przyczepie. Ten konkretny zwiastun oprócz kierunkowskazów i świateł hamowania ma to, co nazywam „surround”.

Jeden przewód jest więc „powszechny” i użyłem zacisków krokodylkowych, aby podłączyć i przetestować drugi. 5 przewodów tak. Jeden z nich nic nie robi i myślę, że to dlatego, że jedno ze złączy z tyłu nie jest podłączone i dziś spróbuję zdjąć tylny panel, aby dostać się do świateł (sama oprawa jest nitowana).

Więc co powinien zrobić każdy z przewodów i jak podłączyć je do mojego systemu 4-przewodowego? Również kierunkowskazy i hamulce to ta sama żarówka, ale różne włókna. Nazywam je „małym filamentem” i „dużym filamentem”, mimo że są tego samego rozmiaru. Kiedy włączone są światła postojowe, czy „mały żarnik” jest włączony, a następnie hamulec i kierunkowskaz aktywują „duży żarnik”? I to nie może być prawda, bo co, jeśli zatrzymam się i włączę kierunkowskaz. Jak możesz powiedzieć, jestem zdezorientowany.

Jeden odpowiedź:
#1
+8
Move More Comments Link To Top
2011-03-21 00:12:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto schemat podstawowej 4-przewodowej przyczepy.

enter image description here

  • Żółty - lewy stop / obrót (duży żarnik, jak opisałeś po lewej żarówka)
  • Zielony - prawy stop / obrót (duży żarnik, jak opisałeś w prawej żarówce)
  • Brązowy - światła postojowe / obrysowe (mały żarnik, jak opisano w zarówno prawa, jak i lewa żarówka)
  • Białe - uziemione

Wszystkie zaczepiają się do odpowiednich żarówek w pojeździe, więc kiedy używasz hamulce i kierunkowskazy w tym samym czasie naśladują światła pojazdu.

Drugi przewód może być przeznaczony dla hamulców przeciwprzepięciowych, jeśli są w wyposażeniu. Zostałyby podpięte do świateł cofania w Twoim pojeździe, aby zablokować hamulce przyczepy podczas cofania. Wymaga 5-przewodowego złącza, w które Twój komputer nie został wyposażony.

Inne opcje obejmują:

  • Hamulce, aby włączyć elektryczne hamulce przyczepy
  • 12 V, dla akcesoriów lub do ładowania akumulatorów przyczepy
  • światła zapasowe, takie same jak powyżej, ale faktycznie włączające światła awaryjne

Nie znam żadnych innych standardowych przewodów / obwodów używanych w przyczepach

Ty może użyć zwieracza z bezpiecznikiem i podłączyć zasilanie do każdego z przewodów ze wspólnym przewodem podłączonym do uziemienia i zobaczyć, które lampki się zapalą, jeśli nie są oznaczone kolorami.

Kolejny schemat pokazujący sposób podłączenia do złącza 7-przewodowego

enter image description here

Łał. Po prostu Wow. Omówię to później i dam znać, jak to się skończy. Jednym z moich największych problemów było to, że żarówka nie miała dobrego kontaktu i to mnie wyrzuciło!
Po prostu nienawidzę tego, gdy oczywista rzecz (jak sprawdzenie żarówek jest mocno dokręcona) nie jest oczywista podczas rozpoczynania rozwiązywania problemów! Sprawdź okablowanie, bezpieczniki, złącza, hmmm. Sprawdź żarówkę!


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...