Pytanie:
2005 Honda civic VP przegląd 30000 mil
oortcloud_domicile
2011-03-23 03:11:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To mój pierwszy samochód i niedawno przywieziony, gdy przebieg wynosił 25 000. Teraz jest 30 000 i muszę go serwisować. Zadzwoniłem do salonu Hondy i kilku innych miejsc i pobierają mi około 300 $ +, co wydaje się absurdalnie wysokie. Jakie rzeczy zwykle robią w przypadku usługi o długości 30000 mil i ile rozsądnie jest zapłacić?

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Sprawdziłem instrukcję i była bardzo pomocna
Trzy odpowiedzi:
#1
+5
Mickey
2011-03-23 11:48:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Serwis za 30 tys. egzemplarzy, wykonywany przez dealera Hondy, składałby się z następujących rzeczy: Przede wszystkim podstawowa usługa wymiany oleju. Obejmuje to olej i filtr, regulację ciśnienia w oponach i kontrolę spodniej części pojazdu (zawieszenie i układ kierowniczy, wydech itp.), Uzupełnienie wszelkich płynów oraz sprawdzenie wszystkich przednich i tylnych świateł. Normalnie, w ramach usługi wymiany oleju, filtr powietrza byłby sprawdzany. Ten krok jest pomijany, ponieważ filtr powietrza jest wymieniany co 30 000 mil (w odstępach co 15 000 mil).

Następnym krokiem byłoby ściągnięcie kół i sprawdzenie układu hamulcowego. W Civic 2005 byłby to wizualny przegląd przednich hamulców tarczowych i tylnych hamulców bębnowych. Niektóre centra serwisowe dealerów czyszczą i smarują przednie i tylne hamulce, ale na ogół nie jest to wymagane, chyba że piszczą hamulce. Jeśli chcesz wyczyścić i nasmarować hamulce, wyczyść i nasmaruj miejsce, w którym spotykają się powierzchnie klocka i zacisku, a buty i płyta tylna spotykają się z tyłu. Również częścią tylnej części czyszczącej i smarującej jest regulacja. Pomiędzy dwoma szczękami hamulcowymi zobaczysz regulator. Obracaj pokrętłem regulacyjnym, aż bęben będzie się lekko opierał. Może to wymagać trochę manipulacji, aby było dobrze. Pamiętaj, że zbyt duży opór spowoduje szybsze zużycie tylnych hamulców, a zbyt mały spowoduje słabą skuteczność hamowania tylnego. Jeśli Twój samochód dobrze hamuje, radzę pominąć ten krok.

Ostatnim mechanicznym krokiem jest obrócenie opon. Zwykle w pojeździe z napędem na przednie koła przednie opony będą przemieszczać się do przeciwległego rogu z tyłu, a tylne opony będą przesuwać się bezpośrednio do przodu na przednią oś.

Ostatnim krokiem, jaki będziesz chciał zrobić, jest wyczyszczenie kontrolki „Maintenance req'd”. Aby to zrobić, przytrzymaj przycisk zerowania licznika kilometrów i przekręć kluczyk do pozycji włączonej. Kontrolka „Wymagany serwis zamiga kilka razy, a następnie zgaśnie. Światło nie zgaśnie, jeśli masz włączone reflektory. W tym momencie usługa jest zakończona. Należy pamiętać, że za 5 tys. Mil będzie należny kolejna wymiana oleju.

Zakładając, że wskaźnik robocizny w centrum serwisowym wynosi około 100-120 dolarów na godzinę, 300 dolarów nie wydaje się strasznie wysokie.

#2
+1
Move More Comments Link To Top
2011-03-23 09:35:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zajrzyj do instrukcji obsługi, w której powinna znajdować się lista planowanych przeglądów zalecanych dla Twojego pojazdu

Jak ta odpowiedź jest pomocna? Dzięki tej standardowej odpowiedzi możesz odpowiedzieć na wiele pytań.
@Patrick nie wszyscy wiedzą, że informacje znajdują się w instrukcji obsługi. Sklepy nie zawsze stosują się do zaleceń producenta dotyczących usług, mogą dopełniać usługi tak, aby zawierały rzeczy niezalecane przez producenta OEM lub pomijać rzeczy, które są, zawsze dobrze jest dokładnie sprawdzić w instrukcji obsługi
#3
  0
Peter Walke
2011-03-26 00:43:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak wspomniano wcześniej, zajrzyj do instrukcji serwisowej, aby zapoznać się z listą czynności wykonywanych w odstępie 30k. Biorąc to pod uwagę, cena 300 dolców nie jest taka zła.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...