Pytanie:
Jakie jest potencjalne uszkodzenie tymczasowo częściowo zanurzonego przodu?
Kyle Cronin
2011-05-29 08:23:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam Nissana Sentra z 2005 roku (model podstawowy, FWD, 4-cylindrowy silnik 1,8 l) i przyjąłem złą radę z aplikacji Mapy na moim iPhonie i skończyło się na bardzo, bardzo złej drodze. W pewnym momencie wjechałem do kałuży, która była dość głęboka, gdzie samochód utknął z częściowo zanurzonym przednim końcem - wyobrażam sobie, że poziom wody był prawdopodobnie mniej więcej na wysokości nadkola z przodu po prawej stronie.

Udało mi się wyjść, włączając bieg wsteczny, potem jechałem itd., Aż byłem wolny. Podczas ostatniej próby cofania dodawałem trochę gazu i chociaż przednie koła w większości się ślizgały, powoli wczołgałem się z powrotem w bezpieczne miejsce. To właśnie podczas tej ostatniej próby w samochodzie zapaliła się kontrolka silnika. Sam silnik jednak działa i przejechałem około 100 mil bez wypadków.

Jednak w silniku pojawia się nowy dźwięk, który jest słaby, ale słyszalny, szczególnie przy wyższych obrotach. Kiedy otworzyłem maskę, zauważyłem, że cały obszar silnika był brudny, prawdopodobnie z błota, które zostało rozbryzgane podczas mojej próby ucieczki. Nie mam dużo pieniędzy, więc myślę, że zastanawiam się:

  • Co mogło spowodować zapalenie się kontrolki check engine? Przez 1,5 roku byłem właścicielem samochodu, który nigdy wcześniej się nie pojawił.

  • Dla każdej możliwości, jakie jest niebezpieczeństwo w dalszym prowadzeniu pojazdu bez oddawania go do serwisu ?

  • Czy można bezpiecznie spłukać obszar silnika w celu usunięcia brudu?

Dwa odpowiedzi:
#1
+3
DXM
2011-05-29 14:06:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Twoja komora silnika nie jest odcięta od elementów nawet podczas normalnej jazdy. Dostaje się tam woda / błoto / kurz, a samochody jeżdżą latami. Powiedziałbym, że nie zrobiłeś tak dużych uszkodzeń, jeśli w ogóle.

Czy lampka silnika nadal się świeci? Większość rzeczy podłączonych do komputera samochodu to różne czujniki i jeśli któryś z nich wydaje dziwny odczyt, komputer wyrzuca kod i zapala się kontrolka. Wiele razy czujnik wraca do normy i po kilku dniach światło gaśnie samoczynnie.

Jeśli masz czytnik kodów i jesteś ciekawy, zawsze możesz podłączyć go do swojego samochodu i sprawdzić, który czujnik faktycznie dał zły odczyt. Jeśli nie masz czytnika, możesz przejść do dowolnej strefy automatycznej (myślę, że Advance auto też to robi) i przeczytają go za darmo. Zapisz kod, a następnie wyszukaj w Internecie, co oznacza ten kod dla Twojego samochodu (czasami ogólne znaczenia kodu nie zawsze pasują do rzeczywistych samochodów).

Jeśli lampka świeci się, w większości przypadków można nadal jeździsz samochodem bez żadnych problemów, ale Twój przebieg może spaść. Nadal powinieneś to naprawić, ale nie musisz wszystkiego upuszczać i robić tego natychmiast.

Nie polecałbym spłukiwania silnika. Jeśli martwisz się brudem, powiedziałbym, że po prostu weź papierowe ręczniki, kilka szczotek i fioletowy płyn do zasilania i spędź trochę czasu ze swoim samochodem. Lub po prostu poczekaj, aż brud opadnie podczas jazdy, jeśli nie martwisz się o to.

Jeśli chodzi o „słaby nowy dźwięk”, czy to możliwe, że zawsze tam był i prawdopodobnie był normalny, ale ty słyszysz to teraz, ponieważ szukasz czegoś, co jest nie tak, bo boisz się, że mogłeś uszkodzić samochód?

OK, dam ci kilka dni. Myślę, że dźwięk jest nowy, ale jest zdecydowanie możliwe, że zawsze tam był. Jeśli lampka nie zgaśnie w ciągu kilku następnych dni, zobaczę, czy uda mi się ją wziąć do czytania. Dzięki za radę.
#2
+1
FossilizedCarlos
2011-05-31 08:51:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mieszkam w Luizjanie, gdzie dużo pada i znane są z istnienia gigantycznych kałuż. Zauważyłem, kiedy samochody weszły po okrętach podwodnych, w zależności od ciężkości, co następuje:

  • Uszkodzony czujnik przepływu powietrza (zapala się kontrolka Check Engine)
  • Uszkodzone powietrze czujnik prędkości (jeśli jest w wyposażeniu)
  • Zalana komora powietrza (wyrzuca mieszankę i nasiąka filtr)
  • Uszkodzone pręty silnika (bardzo poważne, ponieważ woda jest prawie nieściśliwa. Jeśli silnik został uszkodzony , a masz wygięty pręt, może on dodatkowo wibrować.)

Upewnij się, że przed ponowną jazdą sprawdź olej pod kątem zanieczyszczenia wody, wysusz filtr powietrza, wyczyść czujnik przepływu powietrza, i upewnij się, że w komorze powietrznej nie ma wody.

Czy te rzeczy byłyby objęte wymianą oleju + filtra?
Olej zostałby wymieniony, co jest dobre. Jeśli chodzi o czujniki, to chyba nie. Może filtr powietrza, ale wątpliwe.
@PetroEkos, i dla jasności wygięte pręty z całą pewnością * zdecydowanie * nie zostaną objęte wymianą oleju .... ;-)
@Bob Bardzo prawda. Zwykle, jeśli masz pełne ubezpieczenie, mogą one obejmować naprawę / wymianę silnika.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...