Pytanie:
Co stało się z moją oponą między momentem, w którym ją kupiłem, a momentem, gdy znalazłem opróżnienie?
Peter Turner
2011-07-13 22:36:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto scenariusz:

  • Kupiłem 4 nowe opony z montażem do mojego Forda Focusa z 2003 roku z prawie 200 000 mil na nim (oryginalne felgi aluminiowe).
  • Kiedy wyciągnąłem samochód z miejsca opony, zauważyłem, że jedna z opon przecieka powietrze, więc kazałem im się tym zająć.
  • Tydzień później pojechałem do pracy (dojazd do pracy 62 mil) i kiedy znalazłem się na parkingu, inna opona była przebita i szybko traciła powietrze. Mogłem na niej jeździć, ale musiałem dwukrotnie zatankować.
  • Następnego dnia wymieniłem złą oponę (w innym miejscu) na dobrą, dodatkową, którą miałem w bagażniku Mam nowe opony.
  • Nie byłem świadkiem, jak ludzie zdejmowali mi oponę, po prostu spodziewałem się, że „ponownie ją założyli”, tak jak w przypadku pierwszej złej opony. Ale kiedy pokazali mi oponę, wewnątrz opony znajdował się pasek gumy o wymiarach 4 na 0,5 cala z obręczy. (część normalnie leżałaby tuż obok obręczy.
  • Powiedzieli mi, że to problem z montażem, a ja mam „opony o wysokich osiągach” (nie zdawałem sobie z tego sprawy), które nie były wszystko tak łatwe w montażu.

Pytam o to, że kiedy zabrałem ją z powrotem na miejsce, w którym była oryginalna, zażądałem, aby wymieniła moją oponę i zwróciła koszty założenia starej , powiedzieli mi, że to miejsce, które zmieniło mi oponę, było prawdopodobnie winne zniszczenia opony. Nie kupuję tego w najmniejszym stopniu, ale wydaje mi się, że jazda na oponie, ponieważ straciła powietrze, przez tydzień mogłem ją zepsuć.

Chcę wiedzieć, czy mimo wszystko wiem, czy opona została uszkodzona podczas mocowania opony, czy też została uszkodzona (z powodu niewłaściwego osadzenia) w ciągu tygodnia, w którym Jeździłem nim.

Dziwną rzeczą, jaką zauważyłem w sposobie, w jaki oryginalne miejsce montowało moje opony, było to, że wydawały się dość daleko z tyłu na felgach.

Jeden odpowiedź:
#1
+5
Rory Alsop
2011-07-13 22:54:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz spowodować szkody, jeżdżąc na słabo napompowanej oponie, ale nie tak bardzo. Jeśli jeździsz na takim, który jest całkowicie płaski, twoja obręcz może przeciąć kawałki gumy, jeśli przejdzie przez część opony.

Z twojego opisu wynika, że ​​oryginalny instalator nie wykonał dobrej roboty . Obręcz opony musi mocno przylegać do obręczy koła, bez nierówności i wypaczeń; Szczeliwo powinno być używane na całej długości, a ciśnienie powinno być sprawdzane, aby upewnić się, że gwint jest dobrze osadzony.

Mam szerokie opony niskoprofilowe i zgadzam się, że są one zdecydowanie trudniejsze w montażu, ale każdy renomowany warsztat powinien sobie z tym poradzić.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...