Pytanie:
niezwykły hałas przy przełączaniu na drugi bieg - inne biegi są w porządku
miernik
2011-04-17 04:27:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niemal za każdym razem, gdy włączam drugi bieg, przez chwilę słychać dość głośne trzaski. Dzieje się tak tylko podczas przełączania na drugi bieg, inne biegi są w porządku. Oczywiście wciskam do końca sprzęgło.

Pojazd to Mercedes-Benz 308D, van T1, rok 1992, model 602.316

Skrzynia biegów to 5-biegowa manualna skrzynia biegów - typ G1 / 18-5 / 4 , 69 (niektóre źródła opisują to jako G1 / 18-5 / 4.7) model 711.113.

Czy jest to coś, czym należy się szczególnie martwić?

Jak to naprawić?

Trzy odpowiedzi:
#1
+6
Eugenio Miró
2011-04-17 09:27:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że może to mieć związek z synchronizatorami skrzyni biegów (spójrz na ten artykuł na Wikipedii), aby zobaczyć, o co mi chodzi, a ten, który zawodzi, to ten dotyczący pierwszej zmiany biegów , jak opisujesz problem.

Mam nadzieję, że to pomoże

warto też zapytać o trzecią lub drugą redukcję.
Myślę, że gdyby w tej chwili nie wytwarzały hałasu, nadal mogły pracować, pamiętaj, że używanie ciężarówki w mieście skutkowałoby ciągłym włączaniem pierwszego i drugiego biegu, więc te będą się zużywać najbardziej.
#2
+1
Zencyl
2011-04-18 01:11:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zgadzam się z Eugeio w tym, że brzmi to jak synchro. Czy zmieniłeś punkt obrotów, w którym ostatnio zmieniasz lub ciągniesz cięższy ładunek? W mojej ciężarówce, jeśli zmienię około 2500-3000 obrotów na minutę przy przyzwoitym obciążeniu za sobą, koła zębate trochę zgrzytną. Więc jeśli zmienię się przed tym punktem, nic nie słyszę.

Ten dźwięk przełączania na drugi bieg jest obecny, odkąd kupiłem furgonetkę w zeszłym roku. Naprawdę nie wiem, czy jest to związane z tym, przy których obrotach jest przełącznik, ponieważ van nie ma obrotomierza (planuję go doposażyć).
#3
+1
agent provocateur
2016-10-18 01:19:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mój samochód + tranny ma (i jest ZNANY) ten problem.
Jeśli przełączę się na 2. z 1, wydaje niezgrabny dźwięk. Gdy silnik / płyny są jeszcze zimne, będzie to robić KAŻDY raz i jest dość głośne.
Jeśli przełączę z 1 => N => 2, to hałas się nie pojawi.
Zmiana z 2 => 3 rzadko to robi, a 3 => 4 jeszcze rzadziej.
Po całkowitym rozgrzaniu rzadko to robi, kropka.

W moim przypadku przyczyną są synchronizacje.
Znane złagodzenie jest użycie „specjalnego” płynu przekładniowego.

Nie zmieniłem swojego płynu na specjalny, więc ciągle hałasuje, ale tak naprawdę nie ma się czym martwić, chyba że masz trudności z włączeniem go. Jeśli masz trudności z włączeniem biegu, prawdopodobnie te synchronizacje są pomieszane i będą się tylko pogarszać, a byłoby już za późno, aby cokolwiek z tym zrobić.
Jeśli się martwisz, to zabija synchros, możesz spróbować dokonać wymiany płynu i wykonać analizę oleju, aby sprawdzić, czy w płynie nie ma materiału synchronizującego.
Możesz wypróbować podwójne sprzęgło i sprawdzić, czy to pomaga z hałasem.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...