Pytanie:
Ciężka jazda na LL Bean Subaru, czy przyczyną są rozpórki?
Peter
2011-06-04 03:25:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam LLBean 2004 z 88 000 mil na nim. Jeździ gorzej niż mój stary limit z 2001 roku. Jazda jest ciężka. Powiedziano mi, że dopóki z rozpórek nie wycieka olej, są w porządku. Czy to prawda? Myślałem, że to te tanie opony Capitol. Włożyłem zestaw Michelin mxv4son i nie zrobiło to żadnej różnicy. Czy to może być rozpórka, czy też Bean ma ciężką jazdę?

Od jak dawna masz samochód? Od nowego? Przez ile mil trasa była kiepska? Kiedy mówisz „ciężka” jazda, rozumiem, że masz na myśli, że wstrząsy są silniejsze niż powinny. Czy to prawda, czy masz na myśli, że samochód podskakuje w górę iw dół bardziej niż myślisz, że powinien? Zużyte rozpórki sprawią, że samochód będzie bardziej sprężysty, a nie trudniejszy.
Trzy odpowiedzi:
#1
+4
Move More Comments Link To Top
2011-06-04 06:07:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jednym ze sposobów sprawdzenia rozpórek jest podskokowanie pojazdu. Dociśnij mocno i szybko zwolnij zderzaki i zobacz, ile razy pojazd podskakuje. Nie powinno być więcej niż 1,5 raza, więcej niż to, a rozpórki są złe.

#2
+1
quentin-starin
2011-06-08 04:27:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Powiedziano mi, że dopóki z rozpórek nie wycieka olej, są w porządku. Czy to prawda?

Nie, to nieprawda. Amortyzatory mogą się zepsuć bez zauważalnego wycieku. Jednak amortyzatory, które się zużywają, nie utrudniają jazdy. Możesz chcieć sprawdzić wały amortyzatora, aby zobaczyć, czy są w jakiś sposób ograniczone - może są wygięte, a może zatarte przez rdzę. Jakakolwiek przeszkoda w ruchu wału działałaby tak, jakbyś miał sztywniejszą sprężynę, tj. Utrudniał jazdę (chociaż gdyby przeszkoda była znaczna, prawdopodobnie sprawiłaby, że „twarda” jazda byłaby bardzo ciężka). Całkiem możliwe, że interpretujesz jazdę swoim 2001 Limited jako lepszą, ponieważ te kolumny są zużyte.

Jeśli kolumny z 2001 roku nie tłumią jednocześnie stawka, ogólna sztywność sprężyny ulegnie zmianie, a samochód będzie mniej reagował na nierówności na drodze - naśladując bardziej miękkie zawieszenie, które miałby bardziej luksusowy samochód. Zmiana tłumienia może wystarczyć, aby jazda wydawała się płynniejsza, ale nie na tyle, aby uczynić jazdę wyraźnie wytłumioną (sprężystą).

Ogólnie Subaru mają nieco sztywniejsze zawieszenie niż wiele samochodów. .

Auto kupiłem niedawno, w moim subaru z 2001 roku wymieniono amortyzatory, auto nie podskakuje, tylko ciężko jeździ. Ktoś powiedział, że Fasola ciężko jeździ po nierównościach. Z rozpórek nie wycieka olej.
Wersja L.L. Bean wykorzystuje ** dokładnie ** to samo zawieszenie, co wersja inna niż L.L. Modele fasoli.
sprawdź też moją edycję.
#3
+1
autos
2011-06-13 22:33:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jazda moim Sooba staje się coraz trudniejsza i prawdopodobnie jest to spowodowane zużyciem rozpórek. Mechanizm sterowania reakcją kolumny nie jest prosty, dlatego w IMHO nie ma prostego, pojedynczego trybu awaryjnego, w którym jazda nabiera sprężystości. Być może tak było w przypadku amortyzatorów z dawnych czasów, ale nie w przypadku wyrafinowanych, nowoczesnych zawieszeń.

Jest wiele miejsc w Internecie, które sprzedają części OEM do Subaru ze zniżką, z czym nie mam doświadczenia. ktokolwiek z nich; oferują około 110 dolarów za kolumnę lub coś więcej, co ostatnio sprawdzałem.

Pozwól mi się rozwinąć. Nowoczesne amortyzatory wykorzystują szereg zaworów i otworów, aby uzyskać charakterystykę jazdy pożądaną przez producenta OEM. Wstrząsy są również pod ciśnieniem, aby zapobiec kawitacji i zwiększyć wydajność. Są to z pewnością bardziej wyrafinowane układy hydrauliczne niż pięćdziesiąt lat temu. Im większa złożoność, tym więcej niepowodzeń.

Nie sądzę, że twoje twierdzenie jest prawdziwe. Amortyzatory zawodzą na dwa główne sposoby: wyciek oleju lub uszkodzenie fizyczne. Wyciek oleju powoduje zmniejszenie sił tłumienia, uszkodzenia fizyczne zwykle powodują ograniczenie ruchu. Każda z tych awarii wpływa na pojedynczą zmienną w równaniu zawieszenia. To nie jest magia ani nauka o rakietach - nie ma też czegoś takiego jak „dawne amortyzatory”. Istnieją systemy aktywne, ale nie są one brane pod uwagę w tym pytaniu ani nie są w żaden sposób zasadniczo różne.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...