Pytanie:
Skraplacz A / C?
Potatoswatter
2011-04-13 00:18:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam mały wyciek w górnej części skraplacza klimatyzacji.

Zeszłego lata próbowałem go załatać za pomocą JB Weld. Reklamują się jako pracujące ze wszystkimi metalami, ale podejrzewam, że nie wytrzymały, ponieważ nie wiążą się dobrze z aluminium. Mogłem wlać wystarczająco dużo czynnika chłodniczego, aby dostać trochę zimnego powietrza, a wtedy łata wybuchła. Wydaje się, że w trzecim patchu dziura stawała się coraz większa, ponieważ bardzo łatwo wybuchała. (Więc chyba wystarczyło, żeby wyciągnąć trochę więcej metalu - d'oh.)

Jak bym załatał latarką? Moje najbliższe doświadczenie dotyczy lutowania mosiądzu. Samo przyspawanie małego aluminiowego korka do małego otworu nie powinno być takie złe.

Jakiego rodzaju latarki, topnika i pręta bym użył? Czy jest coś szczególnego, co trzeba wiedzieć o rurkach skraplacza?

Czy jest w zatłoczonym miejscu, czy jest wystarczająco dużo miejsca, aby ułożyć wokół niego mocny materiał węża i zabezpieczyć go zaciskami?
Znajduje się na zakręcie rury obok bocznego wspornika. Rura owija się ciasno tam iz powrotem przez ciasno upakowane żebra chłodnicy, więc nie widzę tego rodzaju poprawki działającej nigdzie na tego rodzaju skraplaczu.
Było to pomocne, gdy usłyszeliśmy, że zestawy naprawcze są na ogół tymczasowe i wymiana skraplacza jest właściwą drogą. Różnica kosztów wynosi około 100 USD.
Dwa odpowiedzi:
#1
+6
Scott
2011-06-03 09:13:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że większość profesjonalistów powie Ci, aby nie zawracać sobie głowy próbą łatania wycieku ze skraplacza, po prostu go wymień. Chociaż nie zawsze jest to opcja, zdecydowanie należy ją rozważyć w pierwszej kolejności.
Czy możesz znaleźć tanie używane urządzenie do swojego samochodu? Niestety skraplacze i chłodnice często ulegają uszkodzeniom w wypadkach samochodowych, więc używane jednostki mogą być nieco ryzykowne, dlatego należy je dokładnie sprawdzić i spróbować uzyskać na nie gwarancję. Oczywiście możesz również spróbować zaopatrzyć się w nową jednostkę oryginalną lub z rynku wtórnego.
Następnym najlepszym rozwiązaniem byłoby samodzielne usunięcie skraplacza i zabranie go do punktu naprawy chłodnicy i sprawdzenie, czy naprawią go za Ciebie. Samodzielne usunięcie go (a następnie ponowne założenie) zaoszczędzi komuś płacenia za kłopoty. Miejsce na chłodnicę prawdopodobnie nie będzie dużo kosztować za naprawę, zakładając, że uważają, że naprawa jest możliwa, ponieważ nie powinno to zająć im dużo czasu. Zwykle wyjęcie urządzenia z samochodu i włożenie do niego zajmuje dużo więcej czasu, niż sama naprawa.
Jeśli to wszystko się nie powiedzie, możesz spróbować samodzielnie wykonać naprawę (to było Twoje pytanie, które znam). Obawiam się, że wiem bardzo mało o tego rodzaju spawaniu, więc nie mam kwalifikacji, aby odpowiedzieć, ale jeśli szukasz naprawy / spawania chłodnicy, powinieneś znaleźć wiele informacji, a naprawa chłodnicy jest prawie taka sama jak naprawa skraplacza. I miejmy nadzieję, że ktoś z umiejętnościami spawalniczymi dołączy tutaj i przekaże wam więcej informacji.

To właśnie znalazłem, pytając wokół. (Właściwie to właśnie rozmawiałem wczoraj z chłodnicą!) Koszt nie dotyczy wymiany, ale raczej demontażu, ponownej instalacji, płukania i ponownego montażu uszczelek. Spawanie bez demontażu nie jest możliwe ze względu na olej w skraplaczu. Może powinienem zadać kolejne pytanie o znaczenie każdego z tych szczegółowych kroków…
#2
  0
john D.
2016-06-06 00:32:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że najlepiej byłoby go wymienić, nie są one drogie jak na części posprzedażowe. Dobry używany byłby lepszy niż łatanie go. Aby uzyskać najlepsze wyniki, przed ładowaniem należy uzyskać dobrą próżnię w systemie, aby usunąć powietrze lub wilgoć z systemu. Najlepiej byłoby zrobić to profesjonalnie, aby zminimalizować uwalnianie czynnika chłodniczego do atmosfery.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...