Pytanie:
Zakładanie opon na felgi
jkj
2011-06-30 21:21:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink
  • Jakiego ciśnienia należy użyć, aby opona osiadła na feldze?
  • Czy trzeba przykleić oponę do felgi? (Lub w jakikolwiek sposób zwiększyć szczelność).
Trzy odpowiedzi:
#1
+9
Nick C
2011-07-01 12:47:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie, nie ma potrzeby przyklejania opony, hermetyczne uszczelnienie jest po prostu wykonane przez gumę na stopie. Jednak wielu monterów opon używa masy uszczelniającej, która pomaga wypełnić wszelkie niedoskonałości powierzchni koła, które mogą pozwolić na przedostawanie się przez nie powietrza.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​ciśnienie potrzebne do osiadania opony wydaje się zmieniać się znacznie w zależności od indywidualnej kombinacji opony i felgi. Widziałem, że niektóre miejsca muszą rosnąć niewiarygodnie wysoko (90+ psi), aby w ogóle pojawiły się. Nie trzeba dodawać, że trzymałem się z daleka, dopóki monter nie obniżył go z powrotem do normalnego ciśnienia roboczego (w moim przypadku 32 psi)

#2
  0
Adam Davis
2016-02-01 22:19:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chociaż możesz zmusić niechętną oponę z większym ciśnieniem, większość opon powinna być osadzona z ciśnieniem 15 PSI, a zmuszanie opony do zakładania opony przy wyższym PSI wiąże się z większym ryzykiem uszkodzenia i niebezpieczeństwa dla osób znajdujących się w pobliżu.

Jeśli opona nie może siedzieć przy ciśnieniu 15 psi, sprawdź felgę i oponę, ponownie nałóż dużą ilość smaru na stopkę opony i felgę i umieść oponę tak, aby była jak najbardziej wyśrodkowana, a następnie przymocuj ją ponownie 15psi. Do tego procesu należy zawsze używać odpowiedniego smaru.

Nie ma potrzeby stosowania kleju ani uszczelniacza. Jeśli stopka opony lub felga są uszkodzone, należy wymienić zły element - uszczelniacz lub klej są niewystarczające. Dopóki części są w dobrym stanie, nie jest potrzebne nic poza smarem.

#3
-3
snikrepn
2013-02-04 20:14:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak naprawdę nie ma znaczenia, jakie ciśnienie jest w oponach. Musisz wziąć pod uwagę, że istnieje kompatybilność. W przeciwnym razie zostaniesz uznany za przegranego. Odpowiadając na drugie pytanie, zastanawiam się, dlaczego myślisz o przyklejeniu opon do koła, czy to do samochodu, czy do roweru. Odpowiadam ci na pytanie: jaką korzyść przyniesie sklejenie ich razem?

@BobCross,, dlaczego nie możemy po prostu zabić spamera i skończyć z tym?
@theUg, Larry skontaktował się z użytkownikiem.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...