Pytanie:
Jak wyświetlić kody błędów na prędkościomierzu bez czytnika OBD?
jtpereyda
2011-04-07 05:31:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam Dodge Neon 2000 i nie mam jeszcze prawdziwego czytnika OBD. Któregoś dnia zacząłem odpalać auto i zanim doszedłem do stacyjki, prędkościomierz zapalił się z literą "p" i "1684" (kontrolka check engine świeciła się chwilę). Próbowałem to powtórzyć później. Nie jestem pewien, co zrobiłem, ale w końcu udało mi się to raz uruchomić, ale nadal nie mogę tego odtworzyć.

Czy ktoś wie, co się stało i jak można to zrobić konsekwentnie?

Edycja: chciałbym wiedzieć, jak mogę konsekwentnie odczytywać kody na moim prędkościomierzu. Nie pytam konkretnie o P 1684 (chociaż i tak wskazówki są zdecydowanie mile widziane).

Dwa odpowiedzi:
#1
+4
jtpereyda
2011-04-13 01:28:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Można to odtworzyć, włączając i wyłączając zapłon 3 razy (dość szybko). ON, OFF, ON, OFF, ON. Przy ostatnim włączniku prędkościomierz powinien przejść przez wszystkie kody błędów.

Znalazłem też witrynę, która to dokumentuje. Wydaje się, że różne pojazdy mają różne zmienne: http://www.allpar.com/fix/codes.html

Według strony, powinno to dotyczyć wszystkich ( przynajmniej trochę nowoczesne) Pojazdy Dodge / Chrysler / Plymouth. Byłoby dobrze, gdyby ktoś posiadający pojazd innej marki mógł to przetestować.

#2
+2
Bob Cross
2011-04-08 02:30:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najwyraźniej kod 1684 wskazuje na utratę zasilania modułu sterującego zespołem napędowym.

Wydaje się, że jednym z zagrożeń jest korozja zacisków akumulatora lub kabli. Ponieważ najłatwiejszym sposobem wyczyszczenia tego kodu jest odłączenie akumulatora (zresetowanie kodu i jednocześnie kontrolka check engine), byłby to dobry moment na sprawdzenie biegunów akumulatora pod kątem korozji.

To brzmi jak niekrytyczny kod, ale jak zawsze możliwe jest, że niekrytyczny kod został spowodowany przez coś ważniejszego, który stopniowo stawał się coraz bardziej błędny. Mając to na uwadze, przed odłączeniem akumulatora prawdopodobnie powinieneś odwiedzić sklep z czytnikiem kodów, aby dowiedzieć się, co na świecie spowodowało kontrolkę check engine.

Dzięki. Myślę, że sformułowałem swoje pytanie nieco niejasno (patrz edycja); nie do końca o to proszę. Mimo to spróbuję baterii. Kiedy uruchomiłem go po raz drugi, zobaczyłem dwa inne kody błędów. Jeden to numer 0171, nad którym trochę pracowałem, ale się nie martwiłem. Drugim był mój obwód elektrozaworu TCC, który wymieniłem miesiąc temu. Więc przyjrzę się temu i spróbuję zobaczyć, co się dzieje.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...