Pytanie:
Możliwe zwarcie świateł cofania w pickupie Nissan Frontier z 2003 roku
Doug Porter
2011-03-12 02:36:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy włączam bieg wsteczny w mojej ręcznej skrzyni biegów mojego pickupa Nissan Frontier z 2003 r., światła cofania mają tendencję do sporadycznego włączania się i wyłączania. Próbuję dowiedzieć się, jaką ścieżkę należy obrać, aby ustalić, gdzie leży usterka, bez konieczności śledzenia i sprawdzania przewodu od kabiny do tyłu pojazdu w poszukiwaniu punktów, w których jest uziemiony.

Uważam, że jest to jeden z problemów związanych z „igłą w stogu siana”. W końcu może lepiej byłoby poprowadzić zupełnie nową linię od światła z powrotem do skrzynki bezpieczników lub komputera, gdziekolwiek kończy się linia.
Jest mało prawdopodobne, że jest to zwarcie, ponieważ zwarcie zwykle spowoduje przepalenie bezpiecznika. To, co widzisz, to przerywany obwód otwarty.
Powiedz nam więcej o warunkach, w jakich to się dzieje. Gorąco kontra zimno. Bieganie vs. nie. Pogoda. Cały czas, tylko czasami. Jak szybko się włącza / wyłącza.
@Jay Bazuzi: Żadne zewnętrzne warunki pogodowe ani silnik nie wydają się mieć znaczenia. Wygląda na to, że uderzanie w nierówności powoduje jej wyłączenie lub ponowne włączenie. Zauważam, że włącza się ponownie lub gaśnie, jeśli był włączony, kiedy wycofuję się z podjazdu i uderzam w wybój na ulicy.
Dwa odpowiedzi:
#1
+4
JeremyP
2011-03-14 00:12:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W grze jest tylko kilka ról. Włącznik / włącznik świateł cofania w skrzyni biegów, okablowanie z tyłu pojazdu, zespół tylnej lampy i sama żarówka.

Najpierw sprawdziłbym żarówkę. Jeśli filament zostanie złamany we właściwy sposób, może to spowodować migające objawy, których doświadczasz. Numer części żarówki to 3156 (pojedynczy żarnik). Jeśli wszystko jest w porządku, sprawdź, czy możesz uzyskać dostęp do przełącznika reverse / backup w transmisji.

enter image description here

enter image description here

Z nim nadal w samochodzie, przetestuj go multimetrem, aby sprawdzić, czy niezawodnie włącza się i wyłącza (jeśli masz do niego dostęp). Alternatywnie możesz go odkręcić od tranny, aby go przetestować, ale wyobrażam sobie, że będzie ciężko się do niego dostać. Aby uzyskać dostęp do przełącznika, może być konieczne zdjęcie buta dźwigni zmiany biegów lub możesz spróbować dostać się do niego od dołu.

Czy zwiększanie nacisku na gałkę zmiany biegów (utrzymywanie jej na miejscu) pomaga podczas cofania? Jeśli tak, oznacza to usterkę przełącznika (lub problem z wyrównaniem między dźwignią zmiany biegów a przełącznikiem).

#2
+1
Move More Comments Link To Top
2011-03-15 03:22:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sprawdź żarówkę, jak wspomniano tutaj przez JeremyP, można ją szybko i łatwo usunąć, ale jest mało prawdopodobne, ponieważ w takim przypadku zgasłaby tylko jedna z nich.

Następnie włącz hamulec postojowy, włącz zapłon, bieg wsteczny. Światła powinny działać. Teraz przesuń wiązkę przewodów od przełącznika, w którym wychodzi z przekładni, tak daleko, jak możesz sięgnąć, podczas gdy ktoś patrzy na światła z tyłu, aby sprawdzić, czy migają. Zrób to samo z wiązką biegnącą do świateł tylnych, jeśli sprawisz, że światła zaczną migać, otwarty przewód będzie w obszarze, w którym się poruszasz.

Jeśli masz przełącznik z dwoma bolcami, jak pokazano w odpowiedzi JeremyP, możesz po prostu przeskoczyć przez złącze po stronie uprzęży (tylko upewnij się, że używasz czegoś małego, aby nie rozłożyć styków, albo utworzyć problem, który próbujesz naprawić) wykonaj kopię zapasową w miejscu, w którym kontrolki migały wcześniej i sprawdź, czy nadal migają. W takim przypadku konieczna będzie dalsza kontrola / naprawa uprzęży. Jeśli nie, to bezpieczny zakład, że jest to przełącznik lub regulacja przełącznikaTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...