Pytanie:
Jak zlokalizować głośne łożysko lub koło pasowe
JeremyP
2011-03-14 09:39:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mój Protege z 98 roku wydaje wysoki jęk przez pierwsze kilkaset metrów, gdy zarówno silnik, jak i temperatura zewnętrzna są niskie (poniżej zera). To nie brzmi jak piszczący pasek. Dźwięki to irytująco wysokie, metaliczne wycie, którego częstotliwość (i głośność) wzrasta wraz z obrotami silnika. Myślę, że to jedno z kół pasowych (lub łożysk) któregoś z osprzętu, pompy wody lub kompresora klimatyzacji, ale nie mogę się domyślić, który z nich patrząc pod maskę. Przypuszczam, że może to być też jeden z napinaczy paska lub rolek prowadzących. A więc pytanie brzmi: jak mogę dowiedzieć się, który z nich jest winowajcą?

Dwa odpowiedzi:
#1
+8
Nilloc
2011-03-15 11:08:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Węże gumowe to tania alternatywa dla stetoskopu. Możesz kupić kilka stóp za kilka dolarów w każdym sklepie z narzędziami, po prostu uważaj, gdzie go wskazujesz.

Dziękuję Click & Clack za to, zadziałał dla mnie.

+1 Powinien działać prawie tak dobrze, jak stetoskop samochodowy, z wyjątkiem tego, że nie blokuje również dźwięków otoczenia.
#2
+7
kkeilman
2011-03-14 10:43:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jako substytut używaj stetoskopu do naprawy samochodów lub nawet przedłużki z długim gniazdem, aby słuchać każdego koła pasowego podczas uruchamiania samochodu.

Jeśli naprawdę jest to problem z łożyskiem, usłyszysz go od razu, gdy znajdziesz dotkniętą część.

Re: sztuczka z przedłużaniem gniazda: Rozumiem, że masz na myśli skierowanie przedłużki w podejrzaną część i trzymanie ucha do jednego końca? Może warto to wyjaśnić.
Tak, ale chcesz nawiązać kontakt z nieruchomą częścią koła pasowego (zwykle śrubą mocującą), aby nasłuchiwać hałasu łożyska.
[w ten sposób] (https://youtu.be/QyZWhz7uvDE)


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...