Pytanie:
Powtarzająca się awaria ręcznego sprzęgła
Reed
2011-06-22 04:13:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miałem problemy ze sprzęgłem w moim ręcznym samochodzie Skoda Felicia (1997). Po (zwykle) kilku długich jazdach sprzęgło nie rozłącza się (na zawsze od tego momentu) i należy je wymienić. Sprzęgło wymieniałem już 5 razy w odstępie ok 1-3 miesięcy pomiędzy każdą wymianą nie jestem mechanikiem i z warsztatu mi podpowiada że to może być tylko sprzęgło jednak ze względów czysto statystycznych to stwierdzenie trochę wydaje się podejrzany. W końcu pierwsze sprzęgło wytrzymało około 10 lat. Pytanie brzmi, czy wyjaśnienie „czysto sprzęgło” jest uzasadnione, czy też jest tu inny problem? Jeśli tak, jakie sugestie mogę zrobić, aby zdiagnozować problem?

Dzięki

Czy wymienili tylko sprzęgło, czy też wymienili tarczę dociskową i wyrzucili też łożysko. Czy też wynurzyli się z koła zamachowego?
No cóż, kiedy ponownie wynurzyli koło zamachowe (tak mówią) io ile wiem, wymienili tarczę dociskową i łożysko, ale nie byłbym pewien na pewno, mogli po prostu mówić, że to zrobili
Jeden odpowiedź:
#1
+7
Nick C
2011-06-22 13:41:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obawiam się, że brzmi to tak, jakby ktoś cię tam zabrał :( Sprzęgła powinny wytrzymać dziesiątki tysięcy mil, więc jeśli zawodzą w ciągu kilku miesięcy, musi to być wpływ zewnętrzny (lub ty ' jeżdżę jak Colin McRae ...)

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​brak rozłączenia sprzęgła jest częściej usterką mechanizmu wyzwalającego niż samo sprzęgło. Nie wiem, czy Felicia ma kabel lub sprzęgło hydrauliczne, ale po raz pierwszy pomyślałem, że usłyszałem o twoich objawach, że jest to kabel, który się rozciągnął.

Inne częste przyczyny awarii sprzęgła obejmują wycieki oleju i uszkodzone łożyska wysprzęglające, jednak ta pierwsza sprzęgło raczej ślizga się niż blokuje, a to drugie należy wymienić przy wymianie sprzęgła. Jeśli łożysko wyciskowe lub ramię zwalniające zawiodły, spodziewałbym się, że nie zadziała w ogóle do czasu wymiany wspomnianych części.

Możliwe, że jest zaangażowany inny czynnik, taki jak wygięty wał wejściowy, ale myślę, że uczciwie mało prawdopodobne - moim pierwszym podejrzanym byłby kabel lub hydraulika.

Znajdź sobie przyzwoity, niezawodny garaż na zapleczu i spraw, aby dobrze się przyjrzeli, ponieważ nie ufałbym żadnemu warsztatowi, który próbuje winić nowo dopasowana część 5 razy!To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...