Pytanie:
Pytanie o ciśnienie oleju
Gryphoenix
2011-05-31 23:36:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeżdżę Bonneville z 1995 roku i ostatnio, gdy jestem na biegu jałowym, na przykład na światłach, moje ciśnienie oleju spada i zapala się kontrolka check engine. Jakieś pomysły, dlaczego tak się dzieje?

Jakiego koloru jest kontrolka check engine?
Jest to standardowy kolor pomarańczowy.
Sprawdź kody, jeśli masz czytnik kodów, lub udaj się do lokalnego sklepu z częściami, który zrobi to za darmo. Poprosiłem o pokolorowanie, ponieważ niektóre pojazdy mają „sprawdź silnik” lub „sprawdź wskaźniki”, które zwykle są koloru czerwonego i są w zasadzie idiotyczne. Kontrolka którą opisałeś brzmi jak kontrolka check engine która jest zapalana przez ECM i powinna mieć z nią powiązany kod, a mimo wszystko nie jestem świadomy tego, że zapala się tam niskie ciśnienie oleju więc możesz mieć więcej ten jeden problem, a przynajmniej inny problem.
Dwa odpowiedzi:
#1
+7
Move More Comments Link To Top
2011-06-01 00:04:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wygląda na to, że ciśnienie oleju spada przy niskich obrotach, co może być jedną z następujących przyczyn: niski poziom oleju, zła pompa olejowa, olej o niskiej lepkości lub zużyte łożyska.

Pierwszym krokiem po sprawdzeniu poziomu oleju jest sprawdzenie ciśnienia oleju za pomocą manometru ręcznego.

Widziałem to również w przypadku oleju syntetycznego Mobile 1 w nowo przebudowanym silniku Volkswagena Vanagon (chłodzonym wodą). Przejście na tradycyjny olej rozwiązało ten problem. Podejrzewam, że to, co wymieniasz, jest znacznie bardziej prawdopodobne, ale chciałem to tam wyrzucić.
@Gryp nie potrzebujesz drogiego manometru, po prostu mam nieoryginalny manometr oleju, który kupiłem w sklepie z częściami. Taki, jak dodasz do samochodu, większość ma wiele adapterów i może być używany w wielu samochodach.
Aby rozszerzyć oświadczenie o niskiej lepkości, w instrukcji obsługi podano, jakiego oleju lepkości należy użyć w pojeździe, a niektóre (takie jak moje) zawierają wykres pokazujący, czego używać w różnych zakresach temperatury otoczenia. Lepkość to liczby, które widzisz na butelkach (5w30, 5w20, 10w30, 20w50 itd.) Przechodząc z miesięcy zimowych na letnie, muszę przejść na cięższy olej, aby utrzymać ciśnienie i odpowiednio nasmarować silnik. Gdybym używał tego samego oleju w chłodniejszych miesiącach, wyglądałby jak szlam.
#2
+2
Dude318is
2011-06-01 00:27:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Może to być nawet awaria presostatu oleju ...To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...