Pytanie:
Jakie obawy powinienem mieć, mając samochód w gorącym, suchym klimacie?
PearsonArtPhoto
2011-03-21 19:53:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mieszkam w gorącym, suchym klimacie (Arizona, jeśli kogoś to obchodzi). Latem bardzo często dochodzi do przekroczenia 110 F (to 43 C dla tych z was, miłośników metrycznych), zwykle ma to kilkadziesiąt dni w roku, a także wiele więcej dni powyżej 100 F (38 ° C).

Co powinienem zrobić inaczej, mieszkając w miejscu, w którym mieszkam, jeśli chodzi o konserwację samochodu? Czy są jakieś szczególne rzeczy, które mogą nie dawać tak dobrze, na które powinienem zwrócić uwagę?

Trzy odpowiedzi:
#1
+4
Move More Comments Link To Top
2011-03-21 20:19:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink
  • Przyciemnij szyby i załóż parasolkę przeciwsłoneczną na przednią szybę podczas parkowania. Wnętrze Twojego samochodu będzie trwać dłużej i nie wyblaknie tak szybko.

  • Utrzymuj płyn niezamarzający w odpowiednim stężeniu, co podnosi temperaturę wrzenia wody, a także obniża temperaturę zamarzania

  • Utrzymuj kratkę i chłodnicę w czystości od robaków i innych zanieczyszczeń, aby zapewnić maksymalny przepływ powietrza. Pomoże to Twojemu silnikowi i klimatyzacji.

nie zapomnij o paliwie - nie chcesz oszczędzać na odpowiedniej liczbie oktanowej w czasie upałów.
#2
+4
Mark Schultheiss
2011-03-21 23:04:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

co powiedział Larry, a ponadto -

  • Utrzymuj farbę woskową / impregnowaną, ponieważ promieniowanie UV i ciepło / słońce spalą wykończenie, a wosk szybciej zniknie. Jeśli jesteś na obszarze stanu, w którym wieje wiatr, piasek również się do tego doda.
  • Parkuj w cieniu, jak tylko możesz (masz garaż lub wiatę?).
  • Tendencja do stosowania cięższego oleju silnikowego (zwykle w instrukcji obsługi jest podany zakres dla samochodu), szczególnie w cieplejszych miesiącach
  • Utrzymuj akumulator w dobrym stanie - większość szczelnych akumulatorów to OK, ale wciąż są tam niezamknięte - niska wilgotność wysycha szybciej.
#3
+2
mrdenny
2011-03-24 13:24:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uważnie obserwuj węże i uszczelki. Mieliśmy problemy z wysychaniem węży (jesteśmy na wysokiej pustyni w Kalifornii) w samochodach mieszkających na zewnątrz.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...