Pytanie:
Wysokie / wahające się ciśnienie oleju powoduje?
Jason Antman
2011-07-14 07:37:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja dziewczyna ma Pontiac Bonneville SSE z 1997 roku (3,8 l GM 3800-II, bez doładowania). Kilka tygodni temu skończyło się chłodziwo i zaczęło się przegrzewać. Uzupełniłem płyn chłodzący, ale następnym razem, gdy byłem w samochodzie, zauważyłem, że manometr oleju (który zgodnie z instrukcją sklepu powinien wskazywać około 60 PSI) wisiał w okolicach 80 PSI, często zwiększając się do 100 lub więcej (wskaźnik dochodzi do 120 PSI) i czasami spada do 40 lub więcej.

Ruch wskaźnika wydaje mi się nieco przypadkowy. Przez chwilę utrzyma się na poziomie około 80, a potem dość szybko wspina się na ponad 100, czasami wisi tam na chwilę, a czasami po prostu spada z powrotem do 80. Wydaje się również, że trochę podskakuje w górę iw dół.

wiem słyszałem że czujniki ciśnienia oleju w tych samochodach się psują, ale mam mniej niż 500 mil na tym oleju i wolałbym nie musieć wymieniać ponownie tak szybko, zwłaszcza odkąd biegam Mobil1 jest w pełni syntetyczny.

Czy ktoś może pomyśleć o mechanicznej przyczynie (lub czymś innym niż zły czujnik ciśnienia oleju), która mogłaby spowodować te nieregularne zmiany ciśnienia oleju?

Ciśnienie oleju powinno zmieniać się dość dramatycznie w zależności od obciążenia silnika. Jest to normalne, jeśli jedziesz pod zmiennym obciążeniem.
Jestem tego świadomy. Cały ten ruch odbywa się na autostradzie, na prostej, przy tej samej prędkości i obrotach. Ale to właśnie się zaczęło. Igła nigdy wcześniej nie przekraczała 60 PSI, a teraz jest czasami zablokowana.
Dwa odpowiedzi:
#1
+2
ManiacZX
2011-07-14 21:01:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jak skomentował @jzd, ciśnienie oleju powinno zmieniać się wraz z obciążeniem silnika.

Na biegu jałowym ciśnienie oleju jest najniższe, podczas przyspieszania będzie największe, a podczas jazdy powinno ustabilizować się.

Również temperatura otoczenia wpływa na ciśnienie oleju w zależności od wagi używanego oleju.

Oto wyjaśnienie, które podałem członkowi klubu na naszym forum na podobne pytanie
http://zcluboftexas.org/zcotforum/index.php?topic=176.msg862#msg862

Kiedy pierwszy raz kupiłem Z31 w drodze do domu, miałem „ freak out "moment, kiedy zszedłem z autostrady i siedziałem na czerwonym świetle, spojrzałem w dół i zobaczyłem, że mój wskaźnik ciśnienia oleju znajduje się 1 wycięcie od dołu.

Byłem przyzwyczajony do wszystkich moich poprzednich samochodów 'wskaźniki pozostają na tym samym poziomie po rozgrzaniu, nie zmieniając się w ten sposób.

Szybko zatrzymałem się, ostudziłem, sprawdziłem olej i usiadłem, myśląc "cholera, co mam zrobić" heh.

Zacząłem przeglądać podręcznik i znalazłem to:

„Ciśnienie jest normalne, jeśli manometr pozostaje w zakresie od 2 do 12 lampek odpowiadających obrotom silnika” (mówi, że świeci, ponieważ mam cyfrową kreskę, na analogu byłoby między znacznikami niskiego i wysokiego zakresu).

Opierając się na moich doświadczeniach z moim Z31 i tym, co powiedział Ed, niższe ciśnienie na manometrze jest dobre na biegu jałowym (tylko nie za nisko, igła prawdopodobnie nie powinna znajdować się całkowicie na dole) .

W zależności od temperatury otoczenia i silnika oraz ciężaru używanego oleju, ciśnienie na przepustnicy będzie nieco inne, ale podejrzewam, że powinno znajdować się gdzieś pośrodku.

Na przykład , moje normalne ciśnienie wzrosło o 1-2 stopnie, kiedy w zeszłym tygodniu przeniosłem się z 20w40 na 20w50.

Z31 to jedyny samochód sportowy, jaki kiedykolwiek posiadałem, ale przypuszczam, że jest to jedna z różnic między posiadasz „samochód sportowy” i „samochód sportowy”, twoje odczyty są bardziej pouczające, ponieważ jesteś oczekuje się, że popycha samochód w bardziej ekstremalnych sytuacjach.

#2
+2
Shredder
2016-01-13 23:42:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bardziej prawdopodobne jest, że (ugotowałeś) jednostkę nadawczą wskaźnika oleju. Nieprawidłowe czytanie. Ciepło może uszkodzić wiele rzeczy w silniku. Również większość późniejszych modeli samochodów ma (Niski) próg bezpieczeństwa. (tj.) jeśli czujnik oleju jest ugotowany i nie rejestruje wystarczającego ciśnienia oleju przy obrocie „Samochód nigdy się nie uruchomi. Łatwo to zobaczyć na działającym samochodzie. Po prostu ściągnij przewód z czujnika poziomu oleju, a auto nie uruchomi się ... Swoją drogą to (Bardzo) stara technologia. Odkryłem to przez przypadek. Wymiana oleju w Vega Wagon z 1974 r. Zepsułem przewód czujnika dochodzącego do filtra oleju ... Po tym, jak auto nie odpalało zacząłem oględziny i stwierdziłem, że przewód jest odłączony. Po ponownym podłączeniu. Samochód ruszył jak zwykle. Tylko trochę do przemyślenia.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...