Pytanie:
Ile spalin stanowi „kotek”
Bob Roberts
2011-04-08 23:19:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Samochód mojego szwagra właśnie nie przeszedł inspekcji. Jedną z wymienionych pozycji był „kocur”. Ponieważ rachunek jest astronomiczny, zastanawiałem się, ile układu wydechowego obejmuje ten termin i jaka jest względna łatwość zmiany tego w sedanie 97 Pontiac?

Jeśli zaktualizujesz pytanie o model marki, mogę podać więcej informacji na temat trudności.
Trzy odpowiedzi:
#1
+8
Move More Comments Link To Top
2011-04-09 01:40:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cat back to tylko rura wydechowa wraz z tłumikiem od katalizatora do końca rury wydechowej. Wydaje mi się to dziwne, nie niemożliwe, tylko dziwne, że musiałbyś wymienić cały układ wydechowy od kota z powrotem, aby przejść kontrolę. Widzę z twojego profilu, że jesteś z PA i sól drogowa może pogorszyć wydech w tych ramach czasowych, więc faktycznie może być tak źle.

Nie jest trudno to zmienić, chyba że jest naprawdę zardzewiały, jeśli to jest w przypadku, gdy będziesz potrzebował windy i latarki.

Na podstawie „ustawy astronomicznej” otrzymam drugą opinię.

możesz zasugerować pobranie części i wykonanie instalacji ręcznie. Wymiana Cat-back to czysta praca z gniazdem, gdy masz pod ręką orurowanie. To także świetne wprowadzenie do mechaniki amatorskiej - rury wydechowe są tolerancyjne dla początkujących ...
@bob, jeśli jest zardzewiały do ​​tego stopnia, że ​​nie powiodła się inspekcja, śruby mogą być tak mocno zardzewiałe, że nie można ich zdjąć zwykłymi narzędziami ręcznymi. Bez odpowiednich narzędzi (piły szablastej i latarki) może to być jedna z najbardziej frustrujących czynności w samochodzie. Tym bardziej, gdy leżysz na plecach z samochodem na podpórkach. Wydech, jeśli wybaczasz, jak wspomniałeś, może być po prostu dużym PITA.
Nie zgadzam się. To powiedziawszy, jeśli jest tak źle, masz większe możliwości - nie obchodzi cię, czy złamiesz śrubę. Poza tym, gdy już wyłączysz zardzewiały POS, wkładanie całkiem nowych elementów jest tak satysfakcjonujące ... Twój przebieg może się różnić, jak zawsze.
Wydaje mi się prawdopodobne, chociaż jest różne. Mój '91 wciąż znajduje się na oryginalnym wydechu na 250k mil, ale mój '95 (116k mil) miał już drugą rdzę wydechową. Cat back numer 3 pojawił się kilka miesięcy temu. 1500 $. Wydechy to jedna rzecz, której nie chcesz robić sam, jeśli mieszkasz w pasie rdzy. To zdumiewająco ciężka praca polegająca na wycinaniu / spalaniu go bez uszkodzenia podwozia samochodu. Jeśli nie jest zardzewiały, jest to szalenie łatwe i zajmuje około godziny (ale w takim przypadku prawdopodobnie nie będziesz musiał go wymieniać!). :-)
#2
+1
Digicoffee
2011-06-28 02:35:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Udaj się do niektórych lokalnych sklepów i porównaj (otwarcie) ich szacunki, aby obniżyć cenę. Jest wiele „uniwersalnych” elementów, które można wykorzystać przy naprawach układu wydechowego. Wymieniłem wszystko (konwerter na ogon) na mojej starej Korsyce (może 10 lat temu) za około 100 USD. Oczywiście nie był to wydech z wyższej półki, ale była to Korsyka. ;) Trwało do momentu sprzedania samochodu jakieś 6 lat później.

#3
  0
Rory Alsop
2011-04-10 02:33:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie wydaje mi się, żeby to było astronomiczne - to jedna z oczekiwanych regularnych wymian tutaj w Wielkiej Brytanii (gdzie mamy dużo korozji z powodu soli), ale jest to szybka półgodzinna wymiana i jest dość tania

Nie znam Pontiaca, więc nie wiem, czy jest tam jakieś niestandardowe orurowanie, ale wydaje się to dziwne.

Astronomiczna cena wynika z tego, że kocur jest tylko jednym z trzech wadliwych pozycji. Pozostałe to niedziałająca cała tylna lampa pasażera (myślę o pękniętej lub poluzowanej listwie zaciskowej) i montaż rozpórek, szczotek itp.
-1
Pomyślałem, że mam lepszy strzał ze światłami i wydechami niż rozpórki. Wszystko, co mogę zrobić, to o jedną rzecz mniej, za którą mogą mnie obciążyć
@bobnix Nadal miałbym drugą opinię. Nie jestem zaznajomiony z przepisami dotyczącymi PA, ale w NC wiele potrzeba, aby nie przejść inspekcji twoich rozpórek. Mogą być na plusie, ale niektórzy technicy inspekcyjni mogą być nieco zbyt gorliwi.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...