Pytanie:
Dodanie zaczepu przyczepy do dodatkowego miejsca do przechowywania w 2006 Toyota Hybrid Highlander Limited
WilliamKF
2011-04-03 04:51:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chcę dodać zaczep do przyczepy, aby uzyskać dodatkowe miejsce do przechowywania w Toyocie Hybrid Highlander Limited z 2006 roku. Widziałem te schowki, które wydają się montować na zaczepie i nadal umożliwiają dostęp do tylnej klapy, gdy są otwarte na bok. Pojemnik, którego będę używał, to „StowAway Max Cargo Carrier with Swingaway Frame”.

Moje pytanie brzmi: jaki zaczep powinienem dostać? Czy powinien to być model Toyoty, czy też mogę wybrać tańsze alternatywy, takie jak „Kurtynowy odbiornik zaczepu 13530 klasy III - rura okrągła” lub „Numer części REESE: seria 51155 Pro - rura okrągła - klasa III”.

Czy jest jakaś znacząca różnica między jednym a drugim? Co jeszcze muszę dostać oprócz zaczepu? Czy instalacja jest trudna?

Oto co mówi marketing Toyoty:

Kto myśli o hakach holowniczych?

Prawdopodobnie kupiłeś ciężarówkę lub SUV Toyoty do wszystkich rzeczy, które możesz zrobić ze swoją Toyotą. Niezależnie od tego, czy przewozisz sprzęt na plac budowy, czy wybierasz się łodzią do ulubionego miejsca wypoczynku rodziny, ciężko pracujesz i bawisz się ciężko. Ale jedna rzecz, której prawdopodobnie nie robisz, to spędzanie dużo czasu na myśleniu o hakach holowniczych.

Jednak inżynierowie Toyoty spędzają dużo czasu na myśleniu o zaczepach. Dlatego każdy oryginalny zaczep Toyota ma konstrukcję specyficzną dla pojazdu, precyzyjnie zaprojektowaną tak, aby osiągnąć maksymalny współczynnik holowania. Osiąga się to, biorąc pod uwagę ramę konkretnego modelu, silnik, rozmiar skrzyni biegów i uciąg - ostatecznie zapewniając zaczep pasujący do ładowności całego pojazdu, dzięki czemu możesz cieszyć się lepszym holowaniem [3].

Na przykład ustalenie kąta zejścia zaczepu i mocowania kulowego jest krytyczne, ponieważ jeśli kąt i odległość między tylnymi oponami a mocowaniem kulowym są zbyt daleko od siebie, mocowanie kulowe może zarysować ziemię podczas holowania na pochyłości.

Z Toyotą wiesz, że otrzymasz jakość, niezawodność i niezawodność, na których polegasz, jeśli chodzi o sprawdzone możliwości holowania, a także dodatkowe elementy personalizacji uzupełniające Twoje potrzeby związane z prowadzeniem pojazdu.

Oryginalne akcesoria Toyota - kolejny dowód na to, że najbardziej niezawodne akcesoria nigdy nie są „jeden rozmiar dla wszystkich”.

A ich broszurę w formacie PDF można znaleźć tutaj.

Dwa odpowiedzi:
#1
+5
Move More Comments Link To Top
2011-04-04 08:17:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Powinno być dobrze, o ile korzystasz z niestandardowego zaczepu, czyli takiego zaprojektowanego do przykręcenia bezpośrednio do ramy. Większość tego, co mówi marketing Toyoty, to tylko marketing.

Do tego, co planujesz użyć do prawie każdego problemu. Zalecałbym skorzystanie z zaczepu klasy trzeciej, o którym wspomniałeś, gdybyś chciał ciągnąć coś o większej wadze, zaczep klasy trzeciej odpowiada uciągowi 3500 funtów dla twojego pojazdu.

Instalacja jest stosunkowo łatwa i można ją zainstalować za pomocą podstawowych narzędzi ręcznych w mniej niż godzinę. Większość z nich przykręca się do istniejących otworów w ramie po 2 lub 3 śruby z każdej strony.

Arkusz z instrukcją montażu zaczepu kurtynowego, o którym wspomniałeś, znajduje się tutaj i zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące montażu hitch, mówią, że zajmuje to około 20 minut.

Okablowanie jest proste, zdobądź niestandardową wiązkę przewodów, którą podłącza się do wiązki fabrycznej, ta na zdjęciu poniżej również pochodzi z Curt

enter image description here

#2
+3
karimi
2013-04-05 14:24:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że masz możliwość skorzystania z zaczepu montowanego na zamówienie przez Toyotę lub zaczepu z rynku wtórnego. To Twój wybór. Zaczep na rynku wtórnym może pomóc Ci holować jeszcze większą wagę. Toyota oczywiście powie Ci, że ich jest najlepsza, ponieważ chcą, abyś ją kupił, ale wybór zależy od Ciebie. Poszedłbym na rynek wtórny, ponieważ są łatwe w instalacji i większość z nich ma przystępne cenyTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...