Pytanie:
Jakiego oleju silnikowego należy używać w oleju napędowym?
Gabriel Mongeon
2011-05-05 18:32:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam Toyotę Land Cruiser z 1987 roku z silnikiem Diesla 2H. Nigdy przed tą ciężarówką nie wymieniałem oleju w silniku wysokoprężnym, więc jestem trochę zdezorientowany.

Toyota Factory Shop Manual zaleca typ oleju API CC, poprzedni właściciel powiedział mi, że zawsze wlewał olej syntetyczny i biorąc pod uwagę, że mieszkam na północnym terytorium (Kanada), gdzie temperatura jest poniżej punktu zamarzania, jakiego rodzaju oleju silnikowego powinienem dolać do tego silnika?

W innych moich samochodach dolewam zwykły olej 5w30.

Dzięki

Cztery odpowiedzi:
#1
+9
Justin R.
2011-05-18 07:55:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oprócz wagi upewnij się, że kupowany olej ma kod „C” w symbolu serwisu. Litera „C” oznacza, że ​​olej był przeznaczony do silników wysokoprężnych; silniki benzynowe używają kodu „S”. W górnej połowie pierścienia powinno być napisane „API Service C-coś”. Pamiętaj, że możesz mieć olej, który działa na oba.

Logo wygląda tak:

enter image description here

#2
+5
Zencyl
2011-05-16 10:37:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zgadzam się zadzwonić do lokalnego sklepu Toyoty i sprawdzić, czy ktoś z działu serwisowego Ci pomoże. Jeśli ci nie pomogą, to wiem, że w zimowych temperaturach 0w40 jest tym, z czym każdy, z kim kiedykolwiek rozmawiałem lub czytałem na innych forach, prowadził swoje diesle w twoim regionie.

Poszedłem do 2 dealera Toyoty i od lat nie widzieli żadnego Land Cruisera, więc nie wiedzą. Znalazłem trochę informacji w instrukcji obsługi i tak, masz rację, 0w40 jest zalecany w niższej temperaturze.
#3
+4
joe
2011-05-05 22:50:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zadzwoń do lokalnego dealera Toyoty i zapytaj go. Z biegiem lat mogli zmieniać zalecane rodzaje płynów.

O / P wspomniał, że dzwonił wcześniej, ale nie wiedzieli, wiem, że niektórzy faceci z diesla lubią formułę Shell Rotella T6. Sprawdź to: http://www.bobistheoilguy.com/forums/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=1730627#Post1730627
@Dude381is: To, co w końcu kupiłem: Shell's Rotella T6. A po 2 miesiącach nie mam żadnych skarg. Dzięki za link
#4
  0
MarkP
2019-10-28 07:43:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To dość stary pojazd, a API CC brzmi „Uwaga - niezalecane dla silników wysokoprężnych w samochodach osobowych wyprodukowanych po 1990 roku” ... więc wydaje się pasować. Nadal istnieją dość prymitywne rodzaje oleju, które wydają się lepiej pasować do charakterystyk starszych silników z różnych powodów. Nieważne, co mógł pomyśleć poprzedni właściciel z własnych powodów, dobrych lub złych ... sprawdź instrukcję, zobacz, jaką wagę lub zakres wagowy oleju sugeruje dla twojego klimatu i postaraj się zdobyć coś, co przynajmniej ma oceny, które przecinają się z zaleceniami producenta.

Syntetyk jest generalnie lepszy do maszyn z mocno naciągniętymi, mocnymi obrotami i wąskimi tolerancjami, takich jak samochody sportowe, motocykle i bardziej nowoczesne, o małej pojemności, dmuchane turbodiesel z naciskiem na ekstremalnie niskie tarcie wszędzie. Mam wrażenie, że leniwie obracający się silnik wysokoprężny z lat osiemdziesiątych XX wieku, który wytwarza niewiele więcej niż 25 KM / litr (teraz można kupić 1,4 l TD, który ma wyższą moc niż 4,0 l) absolutnie nie kwalifikuje się do żadnej z tych kategorii, i byłby całkowicie szczęśliwy, jeśli nie szczęśliwszy, z całkowicie typowym półsyntezatorem, a nawet „klasycznym”, w pełni mineralnym, nie-w pełni syntetycznym, wciąż zawierającym w sobie kawałki surowej ropy naftowej super ropnej el cheaparino.

(Dla porównania, jest to również olej zalecany do klasycznych diesli napędzanych barek kanałowych lub prostych maszyn statycznych ... który 2H ma prawdopodobnie więcej wspólnego niż silnik XXI wieku, który jeździ na północy 60 KM / L i grozi wybuchem, jeśli nie zostanie uruchomiony na super-oleju z epoki kosmicznej 0w50 domieszkowanej PTFE, który kosztuje 50 USD + za wypełnienie ... Uwaga: to nie ja w ogóle próbuję uszkodzić silnik; to jest oczywiście zbudowany tak, aby trwać, szczęśliwie jeżdżąc po 32 latach i prawdopodobnie nadal będzie w dobrej formie długo po złomowaniu wszystkich tych małych turbosprężarek, a jedyny sposób, aby uruchom to, wkładając do zbiornika masło nadużywane chemicznie, ponieważ stacje paliw płynnych są tylko wspomnieniem)

Dzięki za odpowiedź, kupiłem za to Shell Rotella T6 na podstawie innych odpowiedzi / komentarzy. Ale skoro moje pytanie ma 8 lat to pojazd został sprzedany i pewnie jest w kawałkach gdyż kolejny właściciel miał wypadek i sprzedał go na części ...


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...