Pytanie:
Wyciek oleju podczas parkowania na stromym wzniesieniu
Paul Belardi
2011-03-31 10:39:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Któregoś dnia zaparkowałem samochód i wróciłem kilka godzin później, aby zobaczyć ogromną kałużę oleju pod moją Corollą z 1994 roku. To był jedyny raz, kiedy zauważyłem tak duży wyciek i zdałem sobie sprawę, że to dlatego, że mój samochód był zaparkowany pod kątem mniej więcej 30-35 stopni. Zwykle jest zaparkowany na moim podjeździe lub w pracy, na stosunkowo równych powierzchniach, i nigdy nie widziałem kropli oleju pod tymi plamami.

Jaki może być problem, który może spowodować wyciek oleju tylko podczas postoju strome nachylenie?

Nos w górę czy nos w dół?
Mój robi to samo. Mam Opla astrę 1.6I z 1998 roku. Tu i tam przecieka mi kropla, ale kiedy parkuję w domu na wzgórzu, wycieka duża kałuża.
oil pan gasket ?
Dwa odpowiedzi:
#1
+5
NoCarrier
2011-03-31 21:20:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uszczelka miski olejowej prawdopodobnie przecieka z jednej strony. kiedy jesteś na pochyłości, olej zbiera się po tej stronie miski olejowej, a następnie wycieka.

#2
+5
Nick C
2011-04-01 20:32:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rozumiem, że samochód ma napęd na przednie koła, będąc Toyotą z lat 90-tych?

Jeśli przecieka tylko podczas parkowania przodem do góry, to (logicznie) wyciek musi znajdować się z tyłu silnika. Sugerowałbym, że uszczelki olejowe wału napędowego (tam gdzie wałki wychodzą ze skrzyni biegów) są prawdopodobnie podejrzane. Gdzie jest zamontowany filtr oleju? Często podejrzane są foki wokół nich.

Inną możliwością jest to, że olej wycieka przez większość lub cały czas, ale zbiera się na czymś pod silnikiem (na przykład na plastikowym spryskiwaczu często montowanym w samochodach w tym wieku), a następnie spływa, gdy samochód jest zaparkowany przodem do góry.

Obawiam się, że najlepszym sposobem na to jest ubrudzenie się! Jeśli masz dostęp do podnośników i stojaków, zaparkuj na stabilnym, równym podłożu i podnieś przód samochodu. Podeprzyj go odpowiednio stojakami, a następnie wsuń pod spód i sprawdź, czy potrafisz zidentyfikować, skąd pochodzi olej ...

Jeśli masz problem ze zlokalizowaniem wycieku, ponieważ wszystko jest już brudne, spróbuj wyczyścić komorę silnika i podwozie. To sprawi, że wycieki będą łatwiejsze do wyśledzenia, a także łatwiejsze do zauważenia * zanim * rozwiną się, tworząc duże kałuże.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...