Pytanie:
Co jest nie tak z moim przerywanym klimatyzatorem?
Stainsor
2011-04-19 06:36:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy w zeszłym miesiącu po raz pierwszy zrobiło się ciepło, włączyłem klimatyzację i nie działała. Powietrze wychodzące z otworów wentylacyjnych było ciepłe i wilgotne. Kilka dni później zaczęło działać dobrze i od tego czasu działa dobrze. Zauważyłem, że odkąd zaczął działać, było cieplej.

Miałem ten problem w poprzednich latach. Czasami będzie działać dobrze, a czasami nie. Czy ktoś ma pomysł, co może być nie tak?

Marka, model, rok?
@Larry 2003 Pontiac Bonneville.
Dwa odpowiedzi:
#1
+5
Zencyl
2011-05-16 11:03:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sprawdziłbym poziom freonu, ale brzmi jak kompresor. W mojej ciężarówce, kiedy zaczęła gasnąć sprężarka klimatyzacji, dokładnie to się stało, powietrze było ciepłe i wilgotne. Najłatwiejszą rzeczą do sprawdzenia w pierwszej kolejności jest upewnienie się, że wentylator skraplacza klimatyzacji działa. Znajduje się przed silnikiem, przedmuchuje powietrze przez mniejszą chłodnicę, która chłodzi sprężarkę. Kiedy kompresor się przegrzewa, ciepłe, wilgotne powietrze daje dokładnie te same objawy, które opisałeś.

Dzięki. Odkąd zadałem pytanie, jest dobrze. Czy sprężarki zawodzą powoli, czy wszystkie naraz?
Słyszałem o wielu objawach niskiego poziomu freonu, ale sama awaria jest zwykle dość szybka.
#2
+3
Dave
2011-05-17 03:22:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Fakt, że nie zadziałał, a następnie zadziałał bez zmian, wskazuje na problem z połączeniem elektrycznym lub mechanicznym i jest to typ problemu, który jest najtrudniejszy do rozwiązania. Z reguły sprężarki działają lub nie, a gdy freon jest zbyt niski, mają tendencję do krótkich cykli, które chłodzą, ale nie dobrze.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...