Pytanie:
Problem z nagrzewnicą Ford Probe '94
Phil.Wheeler
2011-04-01 23:41:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ogrzewacz mojej sondy przestał działać i wydmuchuje tylko zimne powietrze. Oprócz tego zauważyłem, że wskaźnik temperatury na wyświetlaczu deski rozdzielczej jest bardzo wysoki.

Która część (lub części) może być winowajcą i jak najlepiej zająć się tym? p>

Dwa odpowiedzi:
#1
+5
William Cline
2011-04-02 00:47:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nagrzewnica w samochodzie chłodzonym wodą jest zasilana cieczą chłodzącą z silnika. Brak ciepła w połączeniu z przegrzewającym się silnikiem sugeruje problem z układem chłodzenia. Proponuję:

  1. Sprawdź poziom płynu chłodzącego. Jeśli masz szczęście, brakuje Ci chłodziwa. Powstaje zatem pytanie: gdzie to poszło? Czy jest wyciek? Czy pali się płyn chłodzący (czasami widoczny jako biały dym)?
  2. Wadliwy termostat. W szczególności zablokowany termostat spowodowałby przegrzanie silnika, ale to może nie wyjaśniać braku ciepła w kokpicie. Myślę, że typowe jest to, że kanały płynu chłodzącego między silnikiem a rdzeniem nagrzewnicy są niezależne od termostatu silnika; innymi słowy, uszkodzony termostat zwykle nie koliduje z działaniem grzałki. W każdym razie chodzi o to, że sprawdzenie termostatu jest dobrym pomysłem, gdy pojawia się problem z chłodzeniem.
  3. Zatkany rdzeń nagrzewnicy i / lub chłodnica i / lub wąż płynu chłodzącego. Rdzeń i chłodnica mogą zostać zatkane rdzą i minerałami, zwłaszcza jeśli płyn chłodzący nie jest zmieniany zgodnie z harmonogramem lub jeśli zostanie użyta niewłaściwa mieszanka wody i płynu niezamarzającego lub jeśli używana jest woda nie destylowana (lub jeśli chłodnica lub rdzeń są stare ). Węże są zazwyczaj zbyt duże, aby się zatkać, ale w skrajnych przypadkach (np. Jeśli poziom chłodziwa jest niski) mogą zostać zablokowane przez pęcherzyki powietrza.
Nigdy nie słyszałem o używaniu wody destylowanej w kaloryferze. Jedyną korzyścią, jaką widzę z używania wody destylowanej w porównaniu z wodą z kranu, jest to, że nie przewodzi prądu, co i tak nie powinno być problemem.
@Patrick Teoria mówi, że nie ma ciężkich osadów, które mogą występować w wodzie wodociągowej. Nie badałem, czy w praktyce te osady mają znaczenie. Jednakże, ponieważ woda w mojej okolicy jest bardzo ciężka, a woda destylowana kosztuje mniej niż 1 dolara za galon, gram bezpiecznie i używam wody destylowanej w moich mieszankach przeciw zamarzaniu.
@S_Niles Dorastałem ze świadomością, że powinieneś przepłukiwać system chłodzenia każdej jesieni, więc myślę, że nawet w systemach wody złożowej nie musisz się martwić gromadzeniem się minerałów.
@Patrick Myślę, że warto wziąć pod uwagę rodzaj używanego chłodziwa i harmonogram obsługi. Jeśli jest to zwykły płyn chłodzący, a spłukiwanie jest wykonywane co roku, poważnie wątpię, czy osady będą miały duże znaczenie (co jest prawdopodobne w tym roku 1994). Jeśli jest to chłodziwo o przedłużonej żywotności, o żywotności 5 lat / 100 000 mi, to warto rozważyć kilka dolców za wodę destylowaną, aby była bezpieczna. Jeśli chodzi o pierwotne pytanie, jeśli Phil opróżnia grzejnik i jest w odpowiednim kolorze, to świetnie. Jeśli wyjdzie tona rdzy i innych śmieci, należy pamiętać o całej sprawie z wodą destylowaną.
Co jest warte, moja instrukcja naprawy Haynes (nie dotyczy sondy, ale myślę, że ta rada ma ogólne zastosowanie) zaleca dwuletni okres wymiany chłodziwa. Jeśli chodzi o wodę, to brzmi: „Używaj wody destylowanej ze środkiem przeciw zamarzaniu, jeśli jest dostępny - jeśli nie, użyj tylko miękkiej wody. Czysta woda deszczowa jest odpowiednia. ”
#2
  0
Mike G
2012-04-01 07:12:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest kilka testów, które musisz wykonać, aby rozwiązać problem. Po pierwsze, to korek ciśnieniowy na butelce przelewowej {butla odgazowująca} lub na chłodnicy. To powie Ci, z jakim systemem pracujesz i zanim przejdziemy dalej, muszę to wiedzieć.

Cześć Mike, upewnij się, że Ty i oryginalny plakat zachowacie informacje na tej stronie. Jeśli przełączysz to offline na swój osobisty adres e-mail, społeczność nie odniesie korzyści z odpowiedzi. Witryny SE z pytaniami i odpowiedziami mają stanowić źródło zasobów dla innych osób, które odwiedzają witrynę z podobnym problemem, a pytania i odpowiedzi powinny wykraczać poza problem jednej osoby. Zmodyfikowałem Twoją odpowiedź, usuwając Twój adres e-mail i podpis. Więcej informacji znajdziesz w [FAQ] (http://mechanics.stackexchange.com/faq). Dziękujemy i witamy na stronie Mechanics SE! :)


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...