Pytanie:
Co może spowodować pęknięcie okna?
Kevin
2011-07-07 11:08:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podczas skręcania za róg [w lewo] okno mojego tylnego kierowcy pękło i wypełniło tylne siedzenie kawałkami szkła. O ile wiem, wszystko się zapadło. Nie widzę skały wśród gruzów. Może tam być kulka lub śrut, ponieważ są małe i jeszcze nie posprzątałem całego bałaganu. Oprócz źle zachowującego się dziecka, czy jest coś w systemie okien elektrycznych, co może w rzadkich przypadkach spowodować pęknięcie szyby?

Jeden odpowiedź:
#1
+5
Rory Alsop
2011-07-07 13:32:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli wystąpiła słabość lub odprysk, lekkie wygięcie tafli szkła podczas obracania może wystarczyć, aby ją rozbić. Kiedy skręcasz w zakręt w jakimkolwiek samochodzie, w podwoziu jest ugięcie - zwykle to jednak nie wystarczy, aby spowodować jakiekolwiek problemy, ponieważ jest guma przytrzymująca szybę i powinna się wystarczająco ugiąć, więc mogę tylko założyć, że coś się zepsuło już osłabił szybę.

Oczywiście prostszą alternatywą jest kulka lub śrut, jak wspomniałeś - a można nawet było spowodować uszkodzenie i odbić, więc może nie zostać odkryte.

W szkle mogło również występować pęknięcie lub osłabienie, którego wcześniej nie zauważyłeś
@Nick - tak, dlatego wspomniałem o tym w pierwszych 7 słowach mojej odpowiedzi :-)
ups - muszę uważniej przeczytać!


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...