Pytanie:
Czy dźwignia hamulca motocykla może zostać wygięta z powrotem do kształtu?
dave
2011-04-06 07:49:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niedawno miałem wyciek przy niskiej prędkości na moim rowerze, przez co dźwignia hamulca była raczej wygięta. Czy mogę go zgiąć (z grubsza) prosto, czy prawdopodobnie po prostu się złamie? Biorąc pod uwagę, że jest to odlew aluminiowy, podejrzewam, że pęknie i pęknie.

Jakieś doświadczenia z tym?

Jeśli jest to wykonalne, jak można zrobić to? Vice + gumowy młotek? Imadło + szczypce? Kowadło + młotek?

Wymień! Podobne doświadczenie z hamulcem rowerowym, który później pękł i doprowadził do (drobnego) wypadku. Na motocyklu może to być oczywiście o wiele bardziej tragiczne!
Sześć odpowiedzi:
GorillaApe
2011-04-06 12:56:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możliwe, że się zepsuje. Uważam jednak, że zakup nowego nie powinien być drogi i jest najlepszym rozwiązaniem.

Koszt to około 120 $ i wymieniłem go dopiero kilka miesięcy temu, gdy ktoś przechylił mój rower. Mógłbym poeksperymentować ze starym i zobaczyć, co się stanie.
+1 za wymianę dźwigni, nawet kosztem. Aluminiowe mundury z nawet najmniejszym zgięciem. Nie ufałbym mocno wygiętej dźwigni do tak ważnego zadania. Zastrzeżenie: nie jestem metalurgiem.
@dave 120 $ za samą dźwignię ?! Lub w tym pracy? Nie wspomniałeś o marce i modelu swojego roweru, ale [Mam trudności] (http://www.wemoto.com/parts/lever_brake_front/page1_200/) ze znalezieniem czegoś w * tym * przedziale cenowym.
Triumph + ceny australijskie = 120 USD :-( Biorąc to pod uwagę, nie rozglądałem się po opcjach innych firm.
Prawie na pewno pęknie, zginając go do tyłu.
R Perrin
2011-05-27 22:10:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie próbuj wyginać się powoli za pomocą szczypiec - miałem doświadczenie z dźwigniami wyginanymi podczas wyścigów, aby powiedzieć mi, że odlew aluminiowy tego nie lubi.

Zasugerowano mi, że to ciepło, kilka szybkich uderzeń ciężkim młotkiem i nie próbuj robić tego idealnie - zbliż się do miejsca, w którym był. Zrobiłem jeden lub dwa w ten sposób, ale nie byłem zadowolony z wyniku.

Ostatecznie zawsze używałem zamiennika, a wygięte trzymałem w koszu na części zamienne.

Miałem zupełnie odwrotne doświadczenie z powolnym pochylaniem się. Użyłem uchwytów imadła, aby wykonać punkt gięcia na uchwycie ręcznym i długość rury, aby przejść przez dźwignię, aby uzyskać dźwignię. Z tego, co słyszałem, to po prostu szczęście, bo zwykle pękają. Zależy również od tego, jak daleko zostały wygięte i od jakości dźwigni. +1 do wymiany w razie wątpliwości.
Bob Cross
2011-04-08 02:34:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Stosując prawo Murphy'ego, tak, zepsuje się, a co gorsza, zepsuje się, gdy najbardziej będziesz potrzebować hamulców. Rimshot

Poważnie, zastanów się, co by się stało - w złej sytuacji ściskasz tę dźwignię tak mocno, jak tylko możesz. Zmęczona część najprawdopodobniej zawiedzie pod wpływem stresu, a konsekwencje w tym przypadku byłyby dosłownie śmiertelne.

Nigdy nie prowadziłbym samochodu z podejrzanym pedałem hamulca. Myślę, że masz do czynienia z równoległym przypadkiem. Proszę, wymień go.

DucatiKiller
2016-01-07 09:49:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak.

To odlew aluminiowy. Może mieć na sobie powłokę przeciwutleniającą.

Jeśli tak, najpierw musisz ją zmyć za pomocą środka do usuwania farby do samolotów lub zanurzyć części.

Następnie podgrzej podnieś go latarką, niezbyt gorącą, i powoli wygnij z powrotem do kształtu. Nie spiesz się.

Zrobiłem to dla mojego dziecka na jego motorach terenowych, które ciągle upuszczał, oraz na rowerze szosowym, który ciągle się rozbijał.

Nigdy nie miałem przerwy po zrobieniu to z powodu użytkowania. Jednak kazałem im się zepsuć, gdy motocykl stoczył się po torze. Powodzenia.

stamper
2016-08-05 09:24:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

1) Najpierw kup nowy, żadna sztuczka nie jest głupim dowodem. Jeśli odniesiesz sukces, masz zapasowy. Jeśli nie, możesz nadal jeździć i czekać na następną giętarkę. 2) Przetrzyj obszar zakrętu mokrym mydłem. 3) Podgrzej dźwignię palnika gazowego, aż mydło będzie błyszczące, ciemnobrązowe / czarne. Ma to na celu zmiękczenie duraluminium. (lub duraluminium, jeśli tak mówisz) 4) Wrzuć go do wiadra z zimną wodą 5) Użyj młotka z tworzywa sztucznego lub twardej gumy na pniu drewna lub bloku ołowiu, aby przywrócić mu kształt. Albo zgiąć go z powrotem w imadle. Lub jedno i drugie 6) Twardość powróci po kilku dniach, ale miękka dźwignia jest wystarczająco mocna, aby jej użyć.

Trzykrotnie wygiąłem jedną dźwignię do pierwotnego kształtu.

Aluminium (i miedź) po podgrzaniu i szybkim schłodzeniu zmięknie (wygrzanie), mydło ma tylko wskazać wymaganą temperaturę grzania.
Zedzdead
2017-04-16 11:39:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wygląda na to, że ten facet opracował sposób rozwiązania problemu bez używania lampy lutowniczej. Nie jestem pewien, czy działa z aluminiowym i jak lubi ten metal, ale wydaje mi się, że jest bardziej podatny na pęknięcie wcześniej

  1. Zaparkuj samochód na płaskiej powierzchni
  2. Połóż szmatę lub kawałek materiału na podłodze, blisko tej, na której znajdują się opony
  3. Upewnij się, że jest to bezpieczne i ustaw samochód na luzie (N)
  4. Umieść dźwignię na górze szmatą i przesuń samochód tak, aby krawędź koła zaczęła toczyć się po dźwigni, rozluźniając ją ciężarem samochodu
  5. Ostrożnie powtarzaj cyfrę 4, aż dźwignia wróci do swojej pierwotnej postaci

Myślę, że jeśli użyjesz jakiegoś rodzaju ogrzewania, kombinacja może działać lepiejTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...