Pytanie:
Dźwięk paska rozrządu - czas na wymianę?
Alec
2011-05-01 00:29:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiem bardzo mało o konserwacji i naprawach pojazdów silnikowych, więc wybacz mi, jeśli to głupie pytanie.

Ostatnio mój samochód zaczął wydawać stukotliwy dźwięk („puh-puh-puh ... ”). Zaniosłem go do dealera Toyoty i powiedzieli, że brzmi to tak, jakby pochodziło z paska rozrządu, ale nie prosiłem ich o naprawę, ponieważ chciałem przeprowadzić więcej badań tego problemu. Mam Toyotę Camry z 2005 roku, która przejechała 60 000 mil. Instrukcja mówi o wymianie paska rozrządu po przejechaniu 90 000 mil.

Czy powinienem wymienić pasek rozrządu, czy powinien działać do około 90 000 mil?

Większość nowoczesnych silników ulegnie poważnemu uszkodzeniu, jeśli pasek rozrządu ulegnie awarii. Co zalecił dealer Toyoty? Wymiana paska? Wymiana napinacza (ów) paska?
Osoba w salonie Toyoty właśnie przeprowadziła szybką ocenę przez 5 minut i nie przedstawiła rekomendacji. Nie przeprowadzili pełnego badania problemu, ponieważ nie umówiłem się na spotkanie, kiedy z nimi rozmawiałem, i byli w pełni zarezerwowani na ten dzień. Nie mam nic przeciwko przywróceniu tego.
Kucie i inne rytmiczne dźwięki są zwykle związane ze spalaniem (korki, wycieki spalin itp.). Paski rozrządu, paski, koła pasowe i koła zazwyczaj piszczą lub wydają inny, bardziej solidny „dźwięk”. Jeden sposób, aby to zawęzić: czy hałas zmienia się wraz z prędkością obrotową lub prędkością pojazdu? Czy pojawia się w trybie postojowym / neutralnym i czy można go wtedy zmieniać, zwiększając obroty silnika?
Dwa odpowiedzi:
#1
+4
William Cline
2011-05-02 17:57:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Większość nowoczesnych silników samochodowych to silniki „interferencyjne”, co oznacza, że ​​tłoki i zawory będą kolidować, jeśli nie będą synchronizowane przez pasek rozrządu. Nie wiem, czy twoja Camry ma silnik interferencyjny; może ktoś, kto zna Toyoty, może udzielić lepszej odpowiedzi.

Jeśli bliższa inspekcja sprzedawcy lub innego mechanika wykaże, że pasek lub jego napinacz jest uszkodzony, to tak, należy go wymienić. To powiedziawszy, nie jestem pewien, na ile ostatecznie będą w stanie wyśledzić hałas.

AFAIK, wszystkie silniki Toyoty są bez zakłóceń, ale nie znam wszystkich szczegółów każdego modelu. Niektóre z nich mogą być modelami interferencyjnymi. Numer modelu silnika (lub jeszcze więcej szczegółów na temat samochodu) i moglibyśmy go sprawdzić ...
#2
+3
Brian Knoblauch
2011-06-02 23:06:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Opierając się wyłącznie na opisie dźwięku (pomijając komentarze technika), brzmi to jak zła uszczelka. Najprawdopodobniej kolektor wydechowy, ale prawdopodobnie uszczelka kolektora dolotowego (szczególnie jeśli jest to model 1.8L, który jest tam podatny na awarie).

+1, Do OP, czy dźwięk staje się głośniejszy, gdy przyspieszasz? Zetrzyj gaz na biegu neutralnym (lub na wysokim biegu na drodze, jeśli to słyszysz), a jeśli puttering stanie się bardziej wyraźny, z pewnością przez wyciek spalin.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...