Pytanie:
Honda Civic łatwo się przegrzewa przy włączonej klimatyzacji?
Alec
2011-06-22 09:13:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam Hondę Civic DX z 2005 roku. Jechałem samochodem około 10 minut z klimatyzacją na najwyższym / najchłodniejszym poziomie. Następnie zaparkowałem samochód w pełnym słońcu na kolejne 10 minut i nie wyłączałem klimatyzacji. Po około 10 minutach przód mojego samochodu zaczął parować i zaczął wyciekać płyn chłodzący. Mieszkam w Kalifornii, a temperatura wynosiła około 85 stopni.

Byłem trochę zaskoczony, że tak szybko się przegrzała. Czy wygląda na to, że wystąpił problem z moim samochodem, czy jest to oczekiwane zachowanie?

Dwa odpowiedzi:
#1
+7
jzd
2011-06-22 15:55:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tak, wystąpił problem z systemem chłodzenia. Samochód powinien teraz przegrzać się w temperaturze 85 stopni podczas postoju. Będziesz musiał sprawdzić swój układ chłodzenia. Kilka rzeczy do sprawdzenia w kolejności najbardziej prawdopodobnych winowajców:

  1. Twój wentylator. (Łatwo to sprawdzić, gdy samochód się nagrzeje, czy widzisz włączające się wentylatory z tyłu chłodnicy).
  2. Jeśli poziom płynu jest niski lub masz wyciek w układzie . (Sprawdzaj to codziennie i upewnij się, że nie tracisz płynu)
  3. Czy chłodziwo zostało prawidłowo wymieszane. (Upewnij się, że nie napełniasz systemu samą wodą lub tylko środkiem przeciw zamarzaniu. Kup wstępnie wymieszaną lub wymieszaj samodzielnie w odpowiednich proporcjach).
  4. Wymień termostat. (Zwykle jest to bardzo tani zamiennik i najprawdopodobniej wymaga wymiany).
  5. Sprawdź korek chłodnicy (upewnij się, że utrzymuje ciśnienie, w razie wątpliwości są tanie w wymianie).
  6. Sprawdź pompę wodną, ​​chłodnicę, węże (wąż doprowadzający płyn chłodzący z silnika do chłodnicy powinien być gorący)
Miałem numer 2, wyciek, jako mój problem w moim Subaru Imprezie w zeszłym roku. Zauważyłem też pierwszy problem z klimatyzacją.
Dziękuję za szczegółową odpowiedź. Zaniosłem go do dealera Hondy do serwisu i powiedzieli, że jest wyciek w mojej chłodnicy. Wymienili mój grzejnik i teraz wydaje się, że działa dobrze.
Wspomnę, że Hondy, które widziałem, używają małych, małych grzejników. Niewielki margines błędu, jeśli coś jest nie tak z układem chłodzenia, prawdopodobnie szybko dojdzie do przegrzania. Nie można tego zaniedbać w ten sam sposób, w jaki można uciec w innych samochodach.
#2
+2
Move More Comments Link To Top
2011-06-22 18:13:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli samochód przegrzewa się tylko na biegu jałowym, najbardziej prawdopodobną przyczyną jest to, że wentylator chłodzący nie działa. Podkręć samochód i pozwól mu osiągnąć temperaturę roboczą. Wentylator chłodzący powinien się włączać w zakresie od 185 do 200 stopni. Włączenie klimatyzacji powinno sprawić, że wentylator (przynajmniej jeden z nich, jeśli masz więcej niż jeden) włączy się natychmiast.

Wszystkie inne rzeczy jzd wymienione w jego odpowiedzi są również ważne, ale chciałbym dodać, aby upewnić się, że nic (liście, trawa itp.) blokuje przepływ powietrza przez chłodnicę.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...