Pytanie:
Jak wybrać najbezpieczniejszą dostępną oponę w przystępnej cenie?
Patrick Szalapski
2011-06-17 06:01:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Potrzebuję dwóch nowych opon w mojej Toyocie Camry z 1994 roku i mieszkam w Minnesocie. Słyszałem, że wybór odpowiednich opon całorocznych może mieć duży wpływ na bezpieczeństwo w deszczowych / śnieżnych warunkach. Przypuśćmy, że pójdę do Discount Tire, Midas lub Tires Plus - skąd mam wiedzieć, którą oponę wybrać?

Trochę szukałem i wszystko, co widzę, mówi mi, jak interpretować kody ścian bocznych. To proste, a nie pytanie. Skąd mam wiedzieć, którą oponę wybrać - która zapewnia najlepsze bezpieczeństwo za każdą złotą - spośród czterech lub pięciu modeli, z których mają do wyboru? Jeśli spojrzę na recenzje, sklep nigdy nie ma przeglądu dokładnego modelu opony. Ostatnim razem po prostu skorzystałem z rekomendacji sprzedawcy i poczułem się jak idiota. Jak tym razem mam się poprawić?

Trzy odpowiedzi:
#1
+5
quentin-starin
2011-06-18 04:51:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Słyszałem, że wybór odpowiednich opon całorocznych może mieć duży wpływ na bezpieczeństwo w deszczowych / śnieżnych warunkach.

Jeśli w ogóle Cię na to stać, ja zdecydowanie poleciłbym osobny zestaw opon zimowych tutaj, w Minnesocie.

Dopóki nie jeździsz samochodem z oponami zimowymi po dobrym śniegu, nie możesz sobie wyobrazić różnicy, jaką to robi.

w sklepie nigdy nie sprawdzono dokładnego modelu opony

Kup je online. Tirerack.com nigdy nie był droższy niż kupowanie na miejscu, chociaż transport opon wymaga nieco więcej pracy.

Możesz także zrobić notatki, które modele dostępne w sklepie, a następnie idź do domu i zapoznaj się z recenzjami tych opon, aby wybrać między nimi.

+1 dla Tirerack - wygrywają, jeśli chodzi o informacje dodatkowe
OK, więc jak wybrać opony w Tire Rack?
Przeszedłem przez ich wybór opon i mam cztery opcje oddzielone 35 USD za oponę. Skąd mam wiedzieć, który z nich jest najbezpieczniejszy podczas deszczu, pokonywania zakrętów, śniegu itp.?
Jeśli nie możesz znaleźć recenzji opon, które wymyślił TireRack, może udaj się do lokalnego sklepu i kup w nim. Będą w stanie Cię polecić i zadawać pytania. Mieszkając w Kanadzie, nigdy nie będę używać opon 4-sezonowych w moim samochodzie w miesiącach zimowych, a od 2 lat prawo w Quebecu wymaga, aby opony zimowe były używane od 15 grudnia do 15 kwietnia
Na oponach zimowych: http://mechanics.stackexchange.com/questions/1281/all-weather-tires-vs-winter-tires-on-well-plowed-roads
#2
+2
Nick C
2011-06-20 13:48:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wybieram najprostszą, najstarszą metodę - osobistą rekomendację. Coś, co jest o wiele łatwiejsze teraz, gdy mamy internet. Po prostu znajdź inne osoby z samochodami podobnymi do Twojego, które mieszkają w podobnym klimacie i dowiedz się, z czego korzystali, a co im się podobało, a czego nie.

Uważam jednak, że wybór opon może się znacznie różnić w zależności od do typu pojazdu i stylu jazdy, więc rzadko znajdziesz dwie osoby, które się z tym zgadzają! Na przykład znam kilka osób, które oszukują Pirelli P6000 i innych, którzy ich nienawidzą - w takim razie wydaje się, że to opona, która najlepiej sprawdza się w cięższych samochodach.

Nigdy nie kupuj „budżetowych” opon, nie warto ryzykować. Zawsze wybieram oponę z wyższej półki lub premium, często ta druga jest tańsza!

Zgodziłbym się z powyższą odpowiedzią sugerującą oddzielne opony zimowe - w wielu częściach Europy jest to wymóg prawny i wydaje się niezwykle rozsądny, jeśli jesteś w zaśnieżonym obszarze. Większość samochodów jeździ tutaj na oponach „letnich” przez cały rok, a ludzie zastanawiają się, dlaczego zmagają się, gdy pada śnieg ... (rzadko na tyle, że dla większości ludzi nie jest to warte dodatkowych kosztów opon zimowych - po prostu zostawiłem samochód w domu na przez kilka dni zeszłej zimy było źle)

Nie jestem pewien, jak uzyskać osobistą rekomendację dotyczącą mojej 4-cylindrowej Toyoty Camry z 1994 roku, więc nie jestem pewien, jak posunąć się naprzód.
Czy jest jakaś forma klubu właścicieli lub forum internetowe im poświęcone? To technika, której użyłem kilka razy
#3
+1
jzd
2011-06-17 06:58:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli sprzedawca jest dobry, jego rekomendacja powinna być w porządku. Najlepiej byłoby znaleźć kogoś, komu ufasz.

W większości przypadków sklep może zamówić określone modele, jeśli mają tę markę, więc jeśli znajdziesz oponę online, zadzwoń do sklepu i sprawdź, kiedy mogą ją kupić. opony w. (Zwykle jest to dość szybkie).

Kody na ściankach bocznych to świetny sposób na porównanie marek, ale niektóre sklepy mają własny system oceny, który jest bardziej szczegółowy i może być pomocny.

Dzięki. Problem w tym, że nie mam nikogo, komu ufam, kto naprawdę zna się na oponach. Słyszałem, że „nie można pomylić się z główną marką”, ale to nie wydaje się mądre. Założę się, że są opony głównych marek, które są złym wyborem i opony innych marek, które są świetne.
@Patrick, tak, duża marka będzie miała kilka poziomów opon, więc tylko dlatego, że Twoje opony mają nazwę Marka, tak naprawdę nic nie znaczy.
Doskonały przykład, przysięgam na Michelin, ponieważ robią naprawdę dobre (choć drogie) opony. Jednak krewny ich nienawidzi i uważa, że ​​jestem szalony, używając Michelins, ponieważ udało im się znaleźć super-tanie (jeśli nie 4 za 100 dolarów, coś bliskiego) opon marki Michelin, z którymi mieli problemy ... :-)
OK, zamierzam wybrać opony Discount Tire Michelin Destiny w oparciu o zalecenie sprzedawcy, że jest to „absolutnie najbezpieczniejsza” opona całoroczna. Ponadto Michelin Harmony wydaje się być najlepszą oponą na TireRack i wydaje się, że inna strona internetowa mówi, że Harmony and the Destiny to ta sama opona.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...