Pytanie:
Samochód wydaje odgłos „uspokajania”, kiedy włączam sprzęgło
MasterZ
2011-03-20 15:44:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam zamiar kupić od kogoś Saturn SC z 1996 roku, a on pozwala mi przetestować go na kilka dni, zanim zdecyduję się kupić lub nie. Zaniosłem to dzisiaj do mechanika, który go przetestował i znalazł kilka napraw, które należało wykonać, ale nic poważnego. Po odebraniu go od mechanika za każdym razem, gdy włączałem sprzęgło, zauważyłem niski dźwięk. Wygląda na to, że coś wiruje przy wysokich obrotach, a następnie zwalnia.

Czy to jest coś, czym powinienem się martwić? Mechanik zabrał samochód na jazdę próbną i nic o nim nie wspomniał, ale jestem pewien, że hałas zaczął się dopiero po odebraniu go od mechanika.

Samochód ma 133 000 mil i myślę, że nadal ma oryginalne sprzęgło. Zapytam właściciela, kiedy go zobaczę w poniedziałek. Żąda 1900 dolarów za samochód, co moim zdaniem jest dobrą okazją, jest w świetnym stanie, z wyjątkiem kilku drobnych rzeczy. Dzięki

Jeden odpowiedź:
#1
+6
Alex
2011-03-20 15:57:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Może to być zużyte łożysko oporowe sprzęgła. Wydaje jęczący dźwięk, gdy sprzęgło jest odłączone i wymaga wymiany sprzęgła i łożyska oporowego, aby rozwiązać ten problem.

Jak krytyczne jest to dla problemu? Czy nie powinienem w ogóle używać tego pojazdu, dopóki nie zostanie naprawiony, czy też mogę go regularnie używać przez następne 2 miesiące, dopóki nie dostanę pieniędzy na nowe sprzęgło? Dziękuję Ci.
Najgorsze, co może się zdarzyć, to całkowita awaria łożyska oporowego i nie będziesz w stanie rozłączyć sprzęgła, gdy tak się stanie. Nie mogę powiedzieć, kiedy to się stanie, czasami łożysko trwa miesiącami, zanim w końcu się poddaje, a czasami jest to kwestia dni.
Dziękuję Ci. Więc mogę bezpiecznie korzystać z samochodu, ale powinienem ograniczyć go do minimum, dopóki nie zostanie naprawiony ... Mogę to zrobić.
@MasterZ, to również możliwy punkt negocjacji w celu obniżenia ceny wywoławczej. Jeśli kupujesz samochód, który będzie wymagał pracy, rozsądnie jest poprosić sprzedawcę o dofinansowanie naprawy.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...