Pytanie:
Jak daleko należy zaciągnąć hamulec ręczny?
Mustafa
2011-07-01 16:05:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam wrażenie, że po prostu pociągnę go do góry tak daleko, jak to możliwe, ale słyszałem, że to jest szkodliwe dla hamulców i samochodu, więc lepiej byłoby podciągnąć go z wciśniętym przyciskiem, aż poczujesz lekki opór , a następnie puść przycisk i zostaw go tak wciśnięty, jak jest ..

Ponadto - dla respondentów w Wielkiej Brytanii - czy jest coś w kodeksie drogowym dotyczącym hamulców ręcznych? A może w Stanach Zjednoczonych?

Jakieś zasady dotyczące hamulców ręcznych?

Pięć odpowiedzi:
#1
+3
Nick C
2011-07-01 18:11:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zgodnie z wymogami przeglądu technicznego dźwignia po całkowitym zastosowaniu nie powinna znajdować się na końcu swojego skoku, tj. powinno zostać kilka „kliknięć”, zanim uderzy w ograniczniki. Powinieneś go zastosować w pełni, w przeciwnym razie nie będzie prawidłowo założony i nie utrzyma samochodu!

Podczas nakładania pamiętaj, aby nacisnąć przycisk, a nie pozwolić mu klikać na zapadkę, ponieważ ta ostatnia zwiększy zużycie mechanizmu zapadkowego, co może ostatecznie doprowadzić do awarii.

#2
+1
Brian Knoblauch
2011-07-01 18:50:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mogę powiedzieć, że jeśli zaciągnę hamulec ręczny tylko do lekkiego lub umiarkowanego oporu, to nie wystarczy, że zaparkuję na wzgórzu. Wcześniej mój samochód wyskoczył z biegu i zacząłem powoli zjeżdżać ze wzgórza z zaciągniętym hamulcem ręcznym ...

Oczywiście przeciwieństwo ciągnięcia go obiema rękami do goryla jest również kiepski pomysł. Pewnego razu parkowałem na stromym wzgórzu i chciałem się upewnić, że będzie bardzo ciasny. Zepsułem kabel ...

Coś pomiędzy byłoby dobre. :-)

#3
+1
Kromster
2011-09-30 11:46:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rzeczywiście, zbyt mocne zaciągnięcie hamulca ręcznego powoduje dodatkowe obciążenie i powoduje szybsze zużycie mechanizmu, zwłaszcza linki i ich mocowania. Ale na bardziej stromych wzgórzach jest to konieczne. Na płaskich powierzchniach powinno wystarczyć kilka kliknięć.

Nie zapomnij również skręcić przednich kół w kierunku drogi granicznej, jeśli patrzysz w dół, lub z dala od krawężnika, jeśli patrzysz pod górę, aby nawet jeśli hamulec ręczny zatrzasnął samochód, bezpiecznie wpadł na drogę granica zamiast w następnym zaparkowanym samochodzie lub nawet jedzie samodzielnie przez linie. Możesz także zostawić samochód na pierwszym lub wstecznym biegu (jeśli podjazd nie jest zbyt stromy).

#4
+1
Evren Yurtesen
2016-12-21 18:14:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie, zbyt mocne ciągnięcie nie spowoduje uszkodzenia samochodu. Ostatecznie mechanizm jest znacznie silniejszy niż ty. Może to jednak utrudnić odblokowywanie części, ponieważ trzeba nieco pociągnąć w górę, aby zwolnić mechanizm blokujący. Jeśli hamulec ręczny działa prawidłowo, nie powinieneś ciągnąć tak mocno, że będziesz się męczyć, gdy go zwalniasz.

Również naciśnięcie przycisku jest niepotrzebne, jest zaprojektowany tak, aby klikał i nie będzie się zużywał Mechanizm. Nigdy nie słyszałem ani nie widziałem hamulca ręcznego, który się zużywa, ponieważ nie naciskał przycisku podczas ciągnięcia.

Ale możesz poczuć, jak działa hamulec ręczny, jeżdżąc na strome wzniesienie, zatrzymując się całkowicie. Następnie zaciągnij hamulec ręczny i zwolnij hamulce, a następnie powoli zwolnij hamulec ręczny, aby zobaczyć, w której pozycji zaczynasz się poruszać. W obu przypadkach, jeśli zaparkujesz stromo pod górę lub w dół, powinieneś zostawić samochód na pierwszym biegu i lekko obrócić koła w kierunku, który jeśli wszystko zawiedzie, Twój samochód nie będzie zjeżdżał z ulicy. Jeśli wzgórze jest naprawdę strome, możesz kliknąć jeszcze jedno kliknięcie, aby się upewnić.

Zwykle po prostu ciągnę je z umiarkowaną siłą i zostawiam tam, gdzie się zatrzyma. Z czasem rozwijasz pamięć mięśniową, aby robić to dobrze, więc nie ciągnij zbyt mocno, ponieważ trudno będzie ją uwolnić.

#5
  0
theonlylos
2011-10-01 00:34:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy jakiś czas temu wykonywałem prace konserwacyjne w moim samochodzie, sięgnąłem po książkę Chiltona z mojej biblioteki, aw części poświęconej hamulcom postojowym znajdowała się tam tabela z informacją, ile kliknięć powinna wykonać moja Toyota, wciskając płatek w dół.

Na przykład mówią, że pięć do dziewięciu kliknięć jest bezpiecznych (przejście od stanu nieustawionego do pełnego maksimum), ale mniej więcej oznacza, że ​​trzeba je dostosować.

Książka zawierała również dobry zarys, jak wyregulować napięcie hamulca (co w moim aucie było tak proste jak dokręcenie śruby), ale na pewno pójście do mechanika nie byłoby zbyt drogie, jeśli wolałbyś mieć profesjonalną klamkę (co jest prawdopodobnie dobrym pomysłem w przypadku przerw)

Ale ogólnie rzecz biorąc, chodzi mi o to, że hamulce awaryjne powinny dać się wciągnąć bez ich niszczenia, ale kluczem jest upewnienie się, że liczba kliknięć pasuje do tego, co według producenta samochodu jest idealnym zakresem.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...