Pytanie:
Jak ustalić, czy koło jest wygięte
JeremyP
2011-03-24 00:59:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mój E46 M3 wibruje umiarkowanie przy prędkościach autostradowych (> 60 mil na godzinę), ale można to naprawdę poczuć tylko przez siedzenie, a nie przez kierownicę. Domyślam się, że koło jest wygięte (nieokrągłe) lub wygięte z boku na bok. Czy jest jakiś łatwy sposób, aby to sprawdzić? Nie widzę nic złego po prostu patrząc na koła, poza niewielką wysypką na krawężniku.

Ile zakrętów to za dużo? Czy można to naprawić?

Dzięki, Jeremy

Dobre pytanie! Kilka sklepów mówiło mi, że WSZYSTKIE moje koła są wygięte, w tym zupełnie nowe, które kupiłem od sprzedawcy miesiąc temu, ale jestem bardzo podejrzliwy co do ich diagnozy. (to nie jest tak, że to jazda w terenie czy coś)
Trzy odpowiedzi:
Move More Comments Link To Top
2011-03-24 01:28:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawdopodobnie masz wyważone koło i trudno to ustalić bez zakładania opon na wyważarkę. Jedną z rzeczy, które możesz spróbować, byłoby podnieść samochód i położyć ołówek na nieruchomym przedmiocie, takim jak cegła lub tablica, przesunąć ołówek tak, aby prawie dotknął koła, obrócić oponę i sprawdzić, czy felga wsuwa się i wysuwa w odniesieniu do ołówek. To naprawdę da ci tylko punkt wyjścia, ponieważ jeśli masz ruch, może to być wygięta piasta lub oś i może, ale nie musi, być źródłem wibracji.

Oto przykładowy rysunek: to właściwie jest miernik, ale możesz mieć pomysł, robiąc to w sposób opisany powyżej

enter image description here

Więcej informacji można znaleźć tutaj

Znowu myślę, że bardziej prawdopodobne jest wyważenie kół niż cokolwiek innego i spróbuję najpierw tego.

Spróbuję tego w ten weekend. Muszę ustawić samochód na podnośnikach do innych prac konserwacyjnych, więc zrobię to w tym samym czasie. Mam miernik mikrometryczny, więc spróbuję sprawdzić, jak naprawdę okrągłe są koła.
FYI - Opony były zużyte, a także wyważone. Nowy komplet opon naprawił wibracje.
Rory Alsop
2011-03-24 01:58:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W rzeczywistości zginanie koła wymaga ogromnego wysiłku, ale nawet zmiana opony wymaga ponownego wyważenia koła. Jeśli jest to wyczuwalne tylko przez siedzenie w wieku 60 lat, jest to bardzo mała nierównowaga, więc poproś lokalny sklep z oponami o ponowne wyważenie obu tylnych kół (domyślając się, że to nie są przednie, tak jakbyś czuł to przez koło)

Drogi w Nowej Anglii, a zwłaszcza w mojej szyi Connecticut, są szczególnie straszne. Widziałem dziury głębokie na sześć cali, które wyglądały, jakby mogły wyrwać koła prosto z samochodu, więc dlatego pomyślałem, że może to być wygięte koło. Biorąc to pod uwagę, zgadzam się, że przyczyną problemu może być niewyważone koło.
Sean Reifschneider
2011-03-28 15:13:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy wibracje ustępują przy większej prędkości, np. 70 lub 75? Jeśli wibruje przy 60, ale znika przy 70, prawdopodobnie jest niezrównoważony, jak powiedział Larry. Jeśli nadal występuje przy dowolnej prędkości, prawdopodobnie jest to większy problem, jak wygięta felga lub oś itp. ... Może to również być wada produkcyjna opony lub nieprawidłowo zamontowana opona.

Oto dobry artykuł na temat diagnozowania drgań opon i kół, w tym dopasowania wysokiego miejsca na oponie do koła, wyważenia i sytuacji poza okrążeniem.

Szczególnie w przypadku niskiego opony profilowe, tak jak sobie wyobrażam, że masz w swoim M3, koła mogą znieść prawdziwe uderzenia, które pochłoną opony o wyższym profilu. Sytuację pogarszają tylko sztywne ściany boczne opon o wysokiej wydajności. Kilka lat temu znajomy kupił używany samochód z kołami z rynku wtórnego i oponami serii 35. Pojechaliśmy nim na przejażdżkę i zwróciłem uwagę na wibracje i skończyło się na wygiętych kołach.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...