Pytanie:
Wolno toczące się elektrycznie szyby
Tester101
2011-07-18 21:12:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam Honda CRV 2000, w której elektrycznie sterowane szyby powoli się zwijają i zazwyczaj do całkowitego zamknięcia potrzebuję ręcznej pomocy. Podnosząc szyby (przednie DS, przednie PS), uruchamiają się powoli i zwykle zamykają się mniej więcej w połowie wysokości. Ciągnąc je lub pchając do góry, trzymając przycisk, przeciągają je przez garb, a następnie zwijają resztę drogi.

Jakie są możliwe przyczyny tego? Co jest potrzebne, aby to naprawić?

Trzy odpowiedzi:
#1
+3
Brian Knoblauch
2011-07-18 22:10:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wygląda na to, że silniki podnośników szyb umierają. W rzeczywistości jest to dość rzadka sytuacja, zwykle przełączniki zawodzą jako pierwsze. Może warto pociągnąć za przełączniki i sprawdzić / wyczyścić je, aby upewnić się, że nie masz jakiegoś dziwnego, przerywanego połączenia przełącznika, które powoduje, że silnik wydaje się słaby.

#2
+2
Fern
2015-02-19 19:05:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wygląda na to, że oba kanały prowadzące w przedniej szybie są brudne i suche, możesz spróbować wyczyścić i spryskać gumowe kanały w sprayu silikonowym

+1 Moje okna blokowały się w połowie wysokości i okazało się, że gumowe krawędzie okien wymagały tylko czyszczenia i smarowania.
Wygląda na to, że zadbały o to kanały uruchamiające okna
#3
+1
FossilizedCarlos
2011-08-04 00:00:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy regulatory okien zaczną zawodzić, okno również to zrobi. Wątpię, aby awaria silnika to zrobiła, ponieważ bardzo mało prawdopodobne jest, aby silnik był poruszany ręcznie.

Dodano: Honda CRV 1997-2001 Wymiana podnośnika szyby

Jak mam to naprawić? co robią regulatorzy?
@Test101 Regulator jest jak mechanizm ramy, który napędza silnik szyby, i czasami jeden z biegów zawodzi i ślizga się. Wymiana tego lub otwarcie panelu drzwi i znalezienie usterki i naprawa to jedyny sposób, aby to naprawić. Świetnym przykładem jest podnośnik szyby do BMW E46, posiada plastikowe klipsy przytrzymujące szybę. Te klipsy zużywają się cały czas, więc drut nie może przesuwać szyby i ma efekt, który tutaj opisujesz. Spójrz na moją edycję dotyczącą części, o której mówię.
Gdyby to był problem, czy nie usłyszałbyś, że silnik próbuje się obracać (lub obraca się swobodnie)? W moim przypadku gdy szyba się podnosi to słychać opóźnienie silnika.
@Tester101 Widziałem, gdzie druty pękają i owijają się wokół kół zębatych, chwytając silnik. Silnik nie jest zły, ale nie może odpowiednio poruszyć szyby. Najlepszym rozwiązaniem jest wyciągnięcie panelu drzwi i sprawdzenie regulatora. Może to być bardzo oczywiste, a także może być łatwe do naprawienia (w niektórych przypadkach) za pomocą opaski zaciskowej (w niektórych przypadkach).


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...