Pytanie:
Rzeczy wychodzące z mojego klimatyzatora
Jeff
2011-07-20 20:56:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niedawno zostawiłem samochód (Hondę Accord) na parkingu mojego kompleksu na nieco ponad miesiąc, kiedy byłem poza miastem. Kiedy wyszedłem, działało dobrze.

Teraz, gdy wróciłem, zauważyłem coś widocznego wychodzącego z jednego z otworów wentylacyjnych klimatyzacji (tylko przy włączonej klimatyzacji). Coś jak lekki smokey look - ale tak naprawdę to nie jest dym. Pozostałe otwory wentylacyjne AC działają normalnie. Ma lekki zapach, ale nie mogę go zidentyfikować.

W przeciwnym razie samochód wygląda, brzmi i prowadzi się dobrze. Czy ktoś wie, co może być nie tak z wentylem i czy jest prosta rzecz, którą mogę sprawdzić, aby naprawić?

Obecnie mieszkam w Houston w Teksasie, więc przez miesiąc, w którym mnie nie było, było bardzo gorąco i wilgotno - nie jestem pewien, czy to mogło coś spowodować.

Może to być po prostu zimne powietrze kondensujące wilgoć w powietrzu, tworząc mgłę.
Nie sądzę, żeby to było to ... To tylko z jednego otworu wentylacyjnego (zawsze takiego samego), a mgła tak naprawdę nie ma zapachu z mojego doświadczenia.
Mgła może wydobywać się tylko z jednego otworu wentylacyjnego, powiedzmy na przykład, jeśli jest to pierwszy otwór w grupie, więc prawdopodobnie ma większy przepływ. Lub też, w zależności od oświetlenia w pojeździe, może być widoczny tylko z tego otworu wentylacyjnego. Właśnie tego doświadczyłem dziś rano w drodze do pracy, miałem wybuch klimatyzacji i mgła wydobywała się z jednego otworu wentylacyjnego.
Jeden odpowiedź:
#1
+4
Bob Cross
2011-07-20 22:35:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To brzmi jak kondensacja wilgoci, która jest już w systemie. Nie jest szkodliwy, ale ten delikatny zapach może być początkiem pleśni.

Możesz chcieć wysuszyć system. Najlepszym sposobem, o jakim słyszałem, jest przepuszczenie powietrza przez recyrkulator przy włączonej grzałce, wypróbowanie ustawień odszraniania, podłogi i wentylacji. Jeśli przez jakiś czas przepuścisz przez system gorące, suche powietrze, trochę wyschnie.

Trzeba przyznać, że w Houston będzie to jak siedzenie w dziewiątym kręgu piekła ... .

Później powinieneś zauważyć, że mgła nie wydostaje się z otworu wentylacyjnego (a przynajmniej trochę mniej).

To jak sauna w saunie… W każdym razie, dzięki, spróbuję!
Sprawdź także http://mechanics.stackexchange.com/q/116/37, aby uzyskać trochę więcej informacji na ten temat.
Nikt nie mówi, że musisz siedzieć w samochodzie, kiedy włączasz ogrzewanie, lub że musisz mieć zamknięte drzwi / okna. Włącz samochód, odpal grzejnik, a następnie wbiegnij z powrotem do klimatyzowanego domu. Wilgoć nie zostanie usunięta szybciej tylko dlatego, że patrzysz.
@Tester101, dobry punkt do siedzenia. Istnieje jednak duża szansa, że ​​recyrkulacja przy zamkniętych oknach doprowadzi do wysuszenia w kanale powietrznym. Oczywiście kierowca musi zadzwonić.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...