Pytanie:
2001 Honda Civic: ostra jazda, nawet po nowych rozpórkach
pthesis
2011-07-16 05:40:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja Honda Civic z 2001 roku ma to, co mogę opisać tylko jako „szorstką jazdę” na przednich kołach. Kiedy kładę stopę na pedale hamulca (nie naciskając go), czuję szorstkość. Jest mniej przy niższych prędkościach i rośnie przy wyższych.

Właśnie wydałem dziś ponad 1400 USD u dealera Hondy. Wymienili:

  1. obie kolumny przednie
  2. tuleje podatności przedniego dolnego wahacza
  3. mocowanie silnika
  4. oba końce wahacza zewnętrznego linki

Jazda jest nadal taka sama. Zastanawiam się więc, czy te naprawy powinny naprawić jazdę, czy też szorstkość, którą odczuwam podczas jazdy i na pedale hamulca, jest spowodowana czymś innym?

Co masz na myśli mówiąc „szorstki”? wibracja? chropowatość w sposobie, w jaki nos opada podczas hamowania? z ostatniego zdania brzmi, jakbyś opisywał nierówność hamulców, nie ma to nic wspólnego z zawieszeniem.
Czuję szorstkość przez pedały, po prostu stawiając na nich stopę i nie naciskając. Jak sugeruje odpowiedź, może to wypaczone wirniki.
Wypaczone tarcze, które można poczuć podczas hamowania, nie tylko dotykają stopy do pedału, chyba że są tak daleko, że dotykają klocków hamulcowych bez naciskania.
Mój 06 CRV jeździ sztywno przez progi zwalniające, nie odbija się, tylko z przodu
Dwa odpowiedzi:
#1
+6
ManiacZX
2011-07-16 14:10:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zwykle awaria kolumny powoduje, że są one nieskuteczne w tłumieniu ruchu pojazdu na sprężynach.

Nie spowoduje to „szorstkiej” jazdy, ale w rzeczywistości jest odwrotnie, czyniąc ją bardzo miękką i falisty. Tam, gdzie uderzyłbyś w nierówność, a samochód podskoczyłby wiele razy, gdy osiada z powrotem na sprężynach. Rozpórka ogranicza ten ruch, umożliwiając zawieszenie poruszanie się w celu pochłonięcia początkowego uderzenia bez dalszego podskakiwania.

Kolumna mogłaby spowodować nierówną jazdę, gdyby zatarła się, zamiast tracić ciśnienie. Jeśli szok dojdzie do tego stopnia, że ​​w ogóle się nie ruszy lub będzie wymagał dużej siły, spowoduje to, że będzie przenosił na Ciebie więcej niedoskonałości drogi.

Zła tuleja pozwoli elementowi na większy ruch. Może to mieć wiele skutków w zależności od dopasowania komponentu. Może to pozwolić na kontakt metalu z metalem, co może przenosić wiele wibracji. Z drugiej strony może się więcej poruszać i nie przesyłać tak dużo, jak nie jest utrzymywany w miejscu. Nowa tuleja OEM lub poliuretan z rynku wtórnego mogą nieco bardziej wyczuć nierówności, ale jest to akceptowalny kompromis za lepszą obsługę i opinie kierowcy. Kiedy idziesz, aby skręcić pojazdem, przy złych tulejach tracone są ułamki sekund, co powoduje, że „skręt” samochodu następuje później, gdy elementy przesuwają się na miejscu, zanim usztywnią się, a następnie pchają samochód zamiast się poruszać.

Jeśli uczucie jest obecne przez cały czas i nie wydaje się być bezpośrednio związane z warunkami drogowymi, może wystąpić wyważenie koła (równowaga okrężna, w której ciężar na obwodzie koła nie jest równy) , płaska plamka na oponie (może być spowodowana gwałtownym hamowaniem lub siedzeniem przez dłuższy czas nieużywanego).

Może również wymagać wyrównania przedniego końca, zwłaszcza jeśli tego nie zrobili po rozebraniu wahaczy tulei. Jeśli twój palec u nogi lub pochylenie są wystarczająco daleko, może to powodować zauważalny efekt. Jeśli nie trzymasz kierownicy na gładkiej nawierzchni, czy samochód jedzie prosto, czy przesuwa w lewo lub w prawo? To jedna z oznak niewspółosiowości.

Jeśli używałeś któregokolwiek z tych produktów w sprayu, słyszałem o ludziach, którzy mają złe wibracje po ich użyciu, gdy rozpylasz materiał wewnątrz opony bez możliwości jej równomiernego osadzenia.

Niestety wiele rzeczy może być przyczyną „nierównej” jazdy.

To jest naprawdę szczegółowe, dzięki za informację! Dokonali wyrównania również po wymianie rozpórek i tulei, więc nie powinno to stanowić problemu.
#2
+3
DXM
2011-07-18 04:28:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

kiedy opisujesz „trudną jazdę”, większość ludzi kojarzy ją ze sztywniejszym niż zwykle zawieszeniem i nierównymi warunkami drogowymi od koła do tyłka. Innymi słowy, wszelkie nierówności na drodze powodują, że jazda jest niewygodna lub trudna. Czytając twój post, wydaje mi się, że to nie twój problem.

Jeśli masz ciągłe wibracje dochodzące z przodu, kolejną potencjalną przyczyną, o której do tej pory nie wspomniano, są łożyska kół. Następnym razem, gdy będziesz jechał, tak jak poprzednio, postaw stopę na pedale hamulca, a gdy poczujesz wibracje, skręć kierownicą lekko w lewo, a następnie lekko w prawo. Sprawdź, czy wibracje zmieniają się i / lub całkowicie znikają, gdy skręcasz w jedną lub drugą stronę. Jeśli tak jest, podejrzewam łożysko koła

Miałem też coś podobnego, co było spowodowane pęknięciem jednego ze stalowych pasków wewnątrz opony, co spowodowało, że opona nie była okrągła, co sięga wstecz do uszkodzonej opony, o której wspominał ManiacZX. Aby sprawdzić, czy to mogą być koła, spróbuj obrócić przednie i tylne opony.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...