Pytanie:
Dlaczego niższe ustawienia wentylatora deski rozdzielczej mogą nie działać, jeśli najwyższe działają?
Bernhard Hofmann
2011-03-23 01:58:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja żona kupiła Nissana Note z drugiej ręki i wentylator wewnętrzny działa na najwyższym (3 lub 4), ale nie na niższych. Sprawdziliśmy bezpieczniki i wszystko wydaje się w porządku. Czy to może być problem z przełącznikami wewnątrz / za pokrętłem?

Dodatkowe punkty, jeśli możesz mi również powiedzieć, jak to naprawić. :)

Dwa odpowiedzi:
#1
+12
Move More Comments Link To Top
2011-03-23 03:42:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pierwszą rzeczą, którą bym sprawdził, jest rezystor silnika dmuchawy. To urządzenie będzie zwykle znajdować się w pobliżu silnika dmuchawy pod deską rozdzielczą i będzie miało złącze elektryczne z 4 do 5 przewodami wychodzącymi z niego. Jego zadaniem jest zwiększanie oporu przepływu prądu z każdą mniejszą prędkością. To naprawdę tylko 3 oporniki połączone szeregowo w jednym komponencie.

  • Wysoki (4), zwykle oddzielny obwód, który omija rezystor i ma przekaźnik zapewniający większy przepływ prądu wymagany przy ustawieniu wysokim
  • Średnio-wysoki (3) przechodzi przez rezystor jeden nieznacznie ograniczając przepływ prądu
  • Med-Low (2), przechodzi przez rezystor jeden i dwa ograniczając przepływ prądu trochę dalej
  • Low (1), przechodzi przez rezystory jeden dwa i trzy ograniczające przepływ prądu najbardziej

Najczęstszą przyczyną niedziałających dwóch lub więcej prędkości jest rezystor, ponieważ przepalenie się rezystora drugiego wpłynie na prędkości 1 i 2, ale nie 3 i 4.

Oto typowy schemat okablowania, ten nie wykorzystuje oddzielnego obwodu i przekaźnika dla wysokiego napięcia.

Wiring Diagram

Zielony Tracing jest niski i przechodzi przez wszystkie trzy rezystory Niebieski ślad jest średni i przechodzi przez rezystor 2 i 3 Czerwony ślad jest średni i przechodzi tylko przez rezystor 3.

Jeśli rezystor 2 jest przepalony, uniemożliwić działanie zielonych i niebieskich obwodów. Strzałka z okręgiem wolnej ręki wokół niej wskazuje również rezystor 2.

Oto kilka przykładów typowego rezystora silnika dmuchawy

Blower motor resistor Blower motor resistor 2

Oto typowe położenie

Typical Location

Jeśli zdecydujesz się to zrobić sam, zrób zdjęcia po drodze, a ja zaktualizuję moją odpowiedź, tworząc tutorial z twoimi zdjęciami. Nie mam dostępu do Nissana Note w Stanach.

Zauważ, że istnieje niewielka możliwość, że jest to inny problem i istnieje kilka dodatkowych kroków rozwiązywania problemów, które możesz podjąć, aby potwierdzić.

+1 Zwykle, jeśli wentylator dmuchawy pracuje na wysokich obrotach, a nie na pośrednich prędkościach, jest to rezystor.
#2
+4
John Shanahan
2014-11-05 00:25:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Świetny post, naprawdę pomógł mi rozwiązać ten sam problem Zrobiłem kilka zdjęć specyficznych dla Nissana Note, mogę je przesłać jeśli chcesz rozszerzyć artykuł Mój problem okazał się nieudanym lutem na rezystorze Najpierw wyjmij schowek, wyjmując 5 śrub (2 pod spodem i 3 na górze) NIEBIESKIE kółka ... bottom screw location Top screw locations wyjmij schowek i poszukaj przewodów podłączonych do modułu sterującego nagrzewnicą CZERWONA strzałka heater control module in situ odkręć śruby z łbem 2xTorx przytrzymujące moduł na miejscu Usunąć blok złącza Naprawić lub wymienić moduł - kopalnia miała wadliwe połączenie lutowane! Broken solder joint //i.stack.imgur.com/eJSWX.jpg

Tak * PROSZĘ * do zdjęć. Byłoby wspaniale, gdybyś mógł dodać je tutaj, takie jak ten powyżej. Nie jestem pewien, jak usunąć rzecz, aby nad tym pracować, więc byłoby miło zobaczyć, gdybyś mógł to opublikować. :)
Zaktualizowano odpowiedź. Czytałem o jednym biedaku, który wyjął całą deskę rozdzielczą samochodu i kolumnę kierownicy ... http://www.noteownersclub.co.uk/forum/blower-removal-hell_topic1766.html
To jest ** EXACT ** ta sama jednostka i problem, który miałem. Zdjęcia: http://goo.gl/WR8Kx4 i http://goo.gl/02uZho
Niezłe. Dlatego Nissan musi „omówić” kontrolę jakości z jednym ze swoich dostawców!


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...