Pytanie:
Czy tylko lewe „tylne światło przeciwmgielne” powinno świecić się w parze?
jzd
2011-06-02 23:38:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W Saabie 9-5 Aero z 2003 roku świeci się tylko lewe tylne światło przeciwmgielne. Prawa strona ma żarówkę, ale kiedy zmieniam żarówki, to lewa nadal jest jedyną stroną, która się świeci.

Pomyślałem, że może to być problem z okablowaniem, jednak znajomy wspomniał, że jego Porsche ma tylko okablowanie i żarówki po lewej stronie dla światła przeciwmgielnego wstecznego.

Czy lewa strona jest naprawdę jedyną stroną, która powinna świecić dla pary tylnych świateł przeciwmgielnych?

(Fakt, że prawa strona ma żarówkę w Saabie wydaje mi się dziwny, ale może łatwiej było zrobić je symetrycznie podczas produkcji).

Porsche twojego przyjaciela może być takie, ponieważ, jak sądzę, w Niemczech masz tylko jedno tylne światło przeciwmgielne, które wyróżnia się na tle świateł hamowania.
@Parker, tak, właśnie opublikowałem odpowiedź, w której stwierdziłem, że było to również zamierzone w przypadku Saaba.
Oba moje Audis mają fabrycznie aktywną tylko lewą tylną przeciwmgielną. Jest to jednak powszechna prośba i najwyraźniej robią zestaw do zainstalowania drugiego. Jak wspominali inni, najwyraźniej ma to na celu zapobieżenie pomyłce ich jako świateł hamowania. Uważam, że w samochodach RHD jest to właściwy, który jest aktywny.
Co do tej niemieckiej sprawy: samochody wymagają kontroli bezpieczeństwa przez wszystkie dwa lata. Zasada jest taka: jeśli masz zainstalowane światło, musi być sprawne. Nie jestem pewien, czy samochód przejechałby, gdyby drugie światło nie działało, przynajmniej dostajesz uwagę. (Ciekawostka: fajne światła pod samochodem są zabronione na drodze, nawet gdy są wyłączone. Uniemożliwienie ich używania również nie jest w porządku, ponieważ każde światło musi być sprawne ...)
Cztery odpowiedzi:
#1
+5
jzd
2011-06-03 17:12:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Poszukałem informacji na forach Saaba. Zauważyłem, że typowo w Saabie 9-5 związanym z USA żarówka jest zainstalowana po obu stronach. Jednak metalowy obwód po stronie pasażera jest przecięty, aby wyłączyć tę stronę. Ma to na celu zapobieganie pojawianiu się tylnych świateł przeciwmgielnych jako świateł hamowania (istnieją spory co do legalności podwójnych tylnych świateł przeciwmgielnych w niektórych lokalizacjach w USA).

Wygląda na to, że obwód można z powrotem zlutować i włączyć podwójne tylne światła przeciwmgielne.

Wydaje się, że to szwedzka rzecz - oba moje ostatnie dwa Volvo (XC70 i XC90) miały dokładnie tę samą „funkcję”.
Jako dodatkowy punkt odniesienia, aby jeszcze bardziej zmylić ten problem: moje Volvo 940 ma tylne światła przeciwmgielne po obu stronach, ale światła po lewej są jaśniejsze.
#2
+1
Rory Alsop
2011-06-03 04:32:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zgodnie z wymogami prawnymi (w Wielkiej Brytanii) musi istnieć co najmniej jedno, jednak jeśli Twój samochód jest wyposażony w dwa tylne światła przeciwmgielne, oba powinny się zapalić, w przeciwnym razie możesz nie przejść kontroli, jeśli policja zdecyduje Cię zatrzymać .

Wszystkie samochody, jakie kiedykolwiek posiadałem, miały 2 tylne światła przeciwmgielne, ale widać wiele z nich, z jednej strony wyposażonej w czerwone światło przeciwmgielne, a z drugiej w białe światło cofania.

Radziłbym sprawdzić okablowanie.

Widziałem kilka samochodów, które mają soczewki po obu stronach (zwykle wbudowane w klaster), ale tylko żarówki / przewody po stronie kierowcy. Jeśli żarówki są zamontowane po obu stronach, spodziewałbym się, że oba będą działać.
#3
+1
Stevie.
2015-09-04 11:38:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam Saaba Saloon 1993 i mam tylko jedno światło przeciwmgielne po stronie kierowcy. Musi być tak zaprojektowany.

#4
+1
dlu
2016-07-18 09:18:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

VW (w instrukcji serwisowej Bentleya) mówi, że używane jest tylko jedno z tylnych świateł przeciwmgielnych (w zależności od tego, po której stronie drogi jeździ).

Uzasadnienie że widziałem to, że tylna mgła musi się różnić od światła hamowania, w przeciwnym razie może to po prostu spowodować zamieszanie. Ponieważ tylne mgły są rzadkie w USA, prawdopodobnie i tak powodują zamieszanie, ale miejmy nadzieję, że trochę mniej.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...