Pytanie:
Jak zapobiec rozwojowi pleśni w nie jeżdżącym samochodzie z nieszczelnymi szybami?
jmort253
2011-03-14 12:55:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam samochód, który w tej chwili nie jest uruchomiony, ale wkrótce będzie. Tam, gdzie mieszkam, pada 7 dni w tygodniu, a ostatnio wyczyściłem pleśń z wnętrza pojazdu. Jakie rodzaje rzeczy mogę zrobić w międzyczasie, aby zapobiec rozwojowi pleśni, czekając na wystarczającą ilość pieniędzy, aby przywrócić samochód na drogę i naprawić szybę?

Oto kilka pomysłów, które mają:

  • Pokrowiec na samochód: czy to tylko uwięzi wilgoć?
  • Soda oczyszczona z ramionami i młotkiem?
Czy lepiej więc całkowicie zamknąć wszystkie szyby i założyć osłonę samochodu, aby nie dopuścić do powstania formy, zamiast otwierać nieco okno, aby powietrze mogło przemieszczać się wewnątrz samochodu?
Siedem odpowiedzi:
#1
+8
trip0d199
2011-03-14 17:59:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nowy, pełny pokrowiec na samochód powinien odprowadzać wodę, aby nie dostał się do środka. Nie powinien spływać pod spód, więc nie powinno być problemu z zatrzymywaniem wilgoci.

Skoro osłona samochodu sprawiłaby, że wewnątrz było ciemno, czy to pomogłoby pleśni dalej rosnąć? Czy powinienem wstawić grzejnik do samochodu i starać się go jak najbardziej osuszyć od wewnątrz, czy lepiej przykryć samochód? Usunąłem całą powierzchnię pleśni z wnętrza, ale wydaje mi się, że nie mam tego wszystkiego, ponieważ na zewnątrz jest zbyt wilgotno, aby naprawdę wszystko rozebrać.
Cóż, najpierw musisz go wysuszyć. Wówczas użycie pokrowca samochodowego zapobiegnie nawrotowi problemu.
#2
+8
kkeilman
2011-03-14 23:25:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Trzymam dużą wannę Damp Rid lub cokolwiek, co mogę dostać w West Marine w moim kamperze, gdy nie jest używany, aby utrzymać wnętrze tak suche, jak to tylko możliwe.

Wydaje się, że pomaga, ja zwykle opróżniaj wiadro co kilka tygodni i zwykle w środku znajduje się co najmniej kufel lub więcej zebranego kondensatu.

Dodatkowa uwaga od innego czytelnika - West Marine ma jednorazowe małe wiaderko do ponownego załadowania za około 10 USD, ale ty Muszę kupować doładowania. Za mniej niż 20 dolarów mieli paczkę, którą wkładałeś do kuchenki mikrofalowej, aby wysuszyć i poddać recyklingowi, ale musisz poświęcić trochę czasu, aby go wysuszyć. Wydawało się, że to dobra rzecz dla mojego ciągłego wniosku o samochód. Byłem dziś po południu w zachodnim sklepie i kupiłem jeden.

Sprzedają to w Wal-mart, Home Depot, sklepach spożywczych itp., Gdzie mieszkam.
Będę musiał sprawdzić Home Depot - dzięki za cynk!
#3
+4
NoCarrier
2011-03-14 22:05:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rozwiązaniem nr 1 jest usunięcie źródła wycieku, w przeciwnym razie wewnątrz pojazdu będzie stale pojawiać się wilgoć.

Mają rozwiązania do zwalczania pleśni zaprojektowane tak, aby zabijać pleśń. zajrzyj do tego wątku http://www.autopia.org/forum/pro-details-before-after/112826-1979-mercedes-450sl-complete-interior-mold-abatement.html

Myślę, że kupno pokrycia samochodu, a także to rozwiązanie zapobiegające pleśni, jest najlepsze, dopóki nie będę mógł naprawić źródła wycieku. Właśnie włożyłem do niego nowy dywan w sierpniu i usunąłem całe wnętrze, więc nie chciałbym ponownie przez to przechodzić :(
Pomocny jest wątek przedstawiający usuwanie pleśni Benza. Użyłem ręcznika, aby usunąć plamy kurzu z pleśni z dywanu. Wygląda na zupełnie nowy. Jeśli chodzi o siedzenia, wytarłem je. Na górze jednego z paneli drzwiowych jest jak plama z pleśni, którą później spróbuję ponownie uderzyć. Nie sądzę, żeby samochód był zalany jak benz, ale dywan był tylko och, tak lekko wilgotny. Wyczyściłem również okna, aby wpadało więcej światła, ponieważ pleśń zwykle rozwija się w ciemnych miejscach.
@NoCarrier - Łatwiej powiedzieć niż zrobić. Wszystkie 3 z moich samochodów przeciekają w różnym stopniu pomimo wymiany uszczelek, wyrównywania bagażnika / włazu, RTV itp. Czasami najlepszym rozwiązaniem jest włożenie ręczników, aby nasiąkły wodą i ich obracanie. Nienawidzę tej pory roku, kiedy codziennie pada.
#4
+2
kalgsto
2014-12-09 20:40:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam kilka powolnych wycieków w moim kabrioletu z miękkim dachem i jako środek tymczasowy, dopóki nie stać mnie na nowy dach, używam pochłaniaczy wilgoci z Dollar Tree, aby powstrzymać gromadzenie się wody i zapobiec pleśni. To to samo, co Damp-Rid, ale pojemniki kosztują tylko jednego dolara za sztukę. Są jednak wyrzucane.

Jedna wielka wskazówka - nie pozwól im się rozlać. Będziesz miał wielki bałagan.

#5
  0
Bob Young
2011-09-28 21:58:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieje produkt o nazwie Dri-It, dzięki któremu wnętrze każdego pojazdu będzie świeże i suche. Jest to ten sam produkt, który jest używany do kontenerów oceanicznych, aby zapewnić im suchość na pokładzie statków towarowych. Absolutnie zapobiegnie rozwojowi pleśni, zapachu stęchlizny lub innym problemom związanym z wilgocią. Witryna to http://www.dri-it.com

Powodzenia w przechowywaniu samochodu.

Na podstawie profilu to użytkownik jest powiązany z produktem.

Zapoznaj się z naszym [Często zadawane pytania: Czy mogę promować produkty lub strony internetowe, z którymi jestem powiązany?] (Http://mechanics.stackexchange.com/faq#promotion) i edytuj swój post, aby ujawnić swój związek z witryną produktu
#6
  0
Dave
2015-03-02 23:29:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miałem ten sam problem w północno-zachodnim Pacyfiku. To zmiana temperatury powoduje, że wilgoć 30-50 stopni powoduje kondensację wewnątrz. Musisz mieć go pod przykryciem i wentylatorem lub ciepłem, aby krążyć w powietrzu. To jedyny sposób, aby zapobiec tworzeniu się pleśni.

#7
  0
Steve Matthews
2019-08-07 17:16:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest przechowywanie pojazdu wewnątrz wodoszczelnego budynku. Nie wiem, jak to jest w twojej części świata, ale w Wielkiej Brytanii większość samorządów lokalnych wynajmuje ci garaż za bardzo symboliczną miesięczną opłatą. Alternatywnie istnieją firmy, które specjalizują się w przechowywaniu pojazdów. Możesz umieścić poszukiwane ogłoszenie, aby spróbować znaleźć prywatnego właściciela domu, który byłby skłonny wynająć ci miejsce w swoim prywatnym garażu. Zrobiłem wszystkie te opcje w przeszłości i jest to idealne rozwiązanie, ponieważ nawet w przypadku szczelnego pojazdu prezentuje je przed narażeniem na działanie elementów w jakikolwiek sposób.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...