Pytanie:
Jak zdiagnozować nadmierne zużycie płynu chłodzącego?
NoCarrier
2011-03-09 23:40:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jaki jest najlepszy sposób określenia źródła zużycia chłodziwa? Jak odróżnić, powiedzmy, przeciekającą chłodnicę, nieszczelną pompę wody, przeciekające węże, przepaloną uszczelkę głowicy lub pęknięcie bloku / głowicy?

Dwa odpowiedzi:
#1
+8
kkeilman
2011-03-10 04:48:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pierwszą rzeczą jest wstępne ustalenie, czy go spalasz, czy przeciekasz. Zakładając, że Twój samochód nie wypluwa smugi białego dymu podczas jazdy - będziesz musiał przeprowadzić dodatkową diagnostykę, aby określić metodę spalania.

Najpierw sprawdź olej i płyn chłodzący - jeśli któryś zawiera Mleczna substancja masz coś pękniętego lub wydmuchanego HG. Prawdopodobnie uszkodzona chłodnica oleju (jeśli jest to odmiana chłodzona wodą). Tylko test szczelności może określić cokolwiek poza zniszczeniem. Słyszałem o niektórych samochodach, które mają słabe uszczelnienie kolektora dolotowego, co może powodować zassanie płynu chłodzącego do przewodu dolotowego i spalenie bez charakterystycznego białego dymu.

Jeśli płyny wyglądają dobrze, przetestuj ciśnienie w układzie. Zasadniczo przypomina to podłączenie pompy rowerowej do chłodnicy, aby zwiększyć ciśnienie w układzie, gdy jest zimno. Jeśli wyciek nie jest oczywisty, możesz użyć barwnika UV, aby zlokalizować stronę internetową lub bardzo małe wycieki.

+1 do próby ciśnieniowej. Teoretycznie można również przeprowadzić próbę ciśnieniową przy pracującym silniku, aby sprawdzić, czy nie ma przepalonej uszczelki głowicy. Wysokie ciśnienie spalania powinno powodować powyżej normalnego odczytu na manometrze. Jednak nigdy nie miałem okazji przetestować tego w terenie, jak zwykle, gdy uszczelka głowicy jest tak daleko, już dymi jak szalona.
Nie zapomnij sprawdzić spustu A / C podczas wykonywania testu ciśnieniowego. Zwykle jeśli rdzeń nagrzewnicy przecieka, czuć go w samochodzie, ale jest to często pomijane źródło wycieków.
#2
+1
trip0d199
2011-03-10 01:14:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jednym ze sposobów byłoby uruchomienie pojazdu i poszukanie źródła wycieku. Aby uzyskać najlepsze wyniki, możesz najpierw uzupełnić chłodziwo. Jeśli jednak wyciek jest wolniejszy, ta technika może nie działać tak dobrze. Jednak nadal powinieneś być w stanie uzyskać pewne wskazania, gdzie występuje problem.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...