Pytanie:
Jaki jest najlepszy ogólny skaner ODB2?
Brook
2011-04-27 19:30:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieje wiele różnych narzędzi do skanowania ODB2, niektóre oparte na komputerach PC, niektóre samodzielne jednostki, inne do strojenia i inne do diagnozowania problemów.

Jakie są różne funkcje, które zapewniają te urządzenia ? Jakie są zalety / wady różnych modeli? Czy jest jeden lub dwa, które „wyróżniają się z tłumu” jako lepsze?

Zawodowo pracuję z komputerami diagnozującymi pojazdy użytkowe (J1587, J1939 itp.), więc jestem trochę zaznajomiony z ich działaniem, ale jestem zupełnie nowy w przestrzeni pojazdów pasażerskich.

To do mojego osobistego użytku, mam kilka Nissanów i Subaru. Jeśli chodzi o cenę, chciałbym usłyszeć, jakie zakresy są dla dobrego. Widziałem je od 80 do kilkuset dolarów.

Cztery odpowiedzi:
#1
+6
Jason Antman
2011-05-05 18:30:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli szukasz do użytku osobistego i masz już dostęp do laptopa, zdecydowanie polecam zakup komputera PC (lub Mac, jeśli taki masz). Kupujesz sprzęt, generalnie za 100 $ lub mniej (polecam urządzenia ze ScanTool.net - te tańsze są w porządku). Największą zaletą jest to, że możesz zacząć od bezpłatnego oprogramowania, które jest do niego dołączone, lub pobrać darmowe rzeczy z innych witryn. Jeśli okaże się, że potrzebujesz więcej funkcji, dostępu do PID określonego producenta itp., Po prostu kup zaktualizowane oprogramowanie w razie potrzeby. Narzędzie skanujące działające na komputerze PC pozwala również na robienie wymyślnych rzeczy, takich jak szczegółowe rejestrowanie danych, wykresy w czasie rzeczywistym lub wyświetlanie „pulpitu nawigacyjnego” ważnych identyfikatorów PID na laptopie.

Jestem również na rynku czytnika OBD II i doszedłem do tego samego wniosku, że rozwiązanie oparte na komputerze PC jest drogą do zrobienia ze względu na wszystkie dodatkowe funkcje, które otrzymujesz, i nieograniczone możliwości w oparciu o to, jakie oprogramowanie jest dla niego napisane. Natknąłem się również na kilka projektów open source na sourceforge, ale nie jestem pewien, jak dobrze działają.
#2
+2
EGbeater
2011-04-28 23:10:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie mogę odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania, ponieważ mam doświadczenie tylko z jednym skanerem OBD II. Mogę przekazać informację zwrotną, że od lat używam bardzo podstawowego Actron CP9125 i bardzo dobrze służył on do odczytywania kodów CEL (i ich resetowania) w wielu różnych japońskich samochodach importowanych.

Actron CP9125 może tylko czytać kody (i jest dostarczany z papierową książeczką, która tłumaczy większość z nich na krótkie opisy tego, co je wywołało). Nie jest to urządzenie do rejestrowania danych ani dostrajania pojazdu poprzez regulację map paliwa, map czasów zapłonu lub ograniczników obrotów.

#3
+2
Brian Knoblauch
2011-06-02 23:10:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Użyłem kilku. Mam starego Actrona, który działa dobrze (tylko ISO w jakimkolwiek modelu). Mam też oprogramowanie komputerowe Alexa Pepera (z kablem tri-mode) i działa świetnie.

#4
+2
Kilo
2011-10-08 10:14:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najlepszym z najlepszych jest oprogramowanie o nazwie CANoe firmy Vector wraz z urządzeniem sprzętowym typu CANCaseXL.

Na drugim miejscu znajduje się NEOVI Fire lub ValueCAN firmy Intrepid Controls i ich oprogramowanie Vehicle Spy; Oprogramowanie szpiegowskie pojazdów to jednak totalna śmieci! Awarie i są bardzo błędne dla wszystkiego poza prostą inżynierią wsteczną, w której jest całkiem niezły.

Te pakiety oprogramowania „szpiegują” magistralę CAN i zrzucają dane na przewijany wyświetlacz. Wszystkie zasadniczo pozwalają na załadowanie pliku bazy danych, zwanego plikiem DBC, który dekoduje dane CAN do postaci czytelnej dla człowieka.

Pliki DBC mają różne nazwy. Na przykład GM nazywa ich „globalną platformą A”.

Chipy ELM i produkty ScanTools są bardzo amatorskie. Na przykład nie mają możliwości uruchomienia pełnego ISO14229 ani możliwości rozszerzenia o dekodowanie bazy danych.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...