Pytanie:
Alternatywny włącznik świateł cofania
Tim
2011-07-19 06:05:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zaraz zabiorę mnie do uzyskania certyfikatu „bezpieczeństwa”, aby móc go zarejestrować (QLD, Australia) i został mi jeden problem, który nadal stanowi możliwy problem.

przełącznik sterujący światłami cofania nie działa. A dokładniej bit w przekładni, który aktywuje przełącznik, nie działa, ponieważ wymieniłem przełącznik na nowy i wiem, że jest poprawny.

Poza tym skrzynia biegów wydaje się w porządku, a przełącznik działa zgodnie z oczekiwaniami, jeśli jest odłączony i aktywowany ręcznie. Nie mam pieniędzy, czasu ani umiejętności, aby wyjąć silnik i skrzynię biegów itp.

Chcę wiedzieć, jaki jest następny najlepszy sposób utworzenia przełącznika biegu wstecznego. Myślę, że przełącznik wciskany jest prawidłowo ustawiony w pobliżu dźwigni zmiany biegów, aby został popchnięty podczas cofania. Czy jest jakiś inny sposób, który byłby niezawodny?

Edycja: Najwyraźniej nie można nam ufać w obsłudze ręcznego przełącznika. Z tego, co znalazłem, wynika, że ​​po odwróceniu musi być przełączany automatycznie.

Ktoś zasugerował, żebym sprawdził instalację elektryczną, bo brzmi jak zwarty lub przepalony bezpiecznik. Bezpieczniki sprawdziłem, ale skoro wyłącznik działa poza gearboxem to nie wiem czy da się poprawnie. Myśli?
Czy sprawdzałeś nowy włącznik - czyli odłącz wiązkę przewodów od wyłącznika i sprawdź multimetrem czy wyłącznik jest normalnie otwarty, a zamknięty gdy jest na biegu wstecznym. Dzięki temu dowiesz się, czy jest to problem mechaniczny, czy elektryczny. Jeśli nie masz multimetru (a powinieneś, są to niezwykle przydatne narzędzia do wielu problemów z samochodem), spróbuj zewrzeć połączenia na przełączniku i sprawdź, czy światła cofania się zapalają.
Dzięki Nick, wydaje się, że to sedno problemu. Domyślnie przełącznik wydaje się być obwodem zamkniętym, ale jest to przełącznik pochodzący bezpośrednio od Mitsubishi dla tego pojazdu. Wydawało mi się dziwne, że domyślnie będzie to obwód zamknięty. Mam też multimetr, jest nieoceniony nie tylko w samochodach :)
Więc mam ten sam problem z moimi światłami cofania na moim trytonie. Domyślam się, że powyżej jest tylko wgłębienie, w którym łożysko kulkowe może się poruszać po wybraniu biegu wstecznego i nie skończy się gdzieś w mojej skrzyni biegów
Jeśli wyjmiesz przełącznik czujnika cofania, włóż go z powrotem z łożyskiem kulkowym nad nim i powinno rozwiązać problem. Oczywiście będziesz potrzebować łożyska kulkowego o odpowiednim rozmiarze .... powinno być mniej więcej takie samo jak biegun przełącznika.
Cztery odpowiedzi:
#1
+2
Micheal Scott
2011-10-21 04:35:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miałem ten sam problem ... ale kiedy mocno pchnąłem dźwignię zmiany biegów na bieg wsteczny i mocno nią potrząsnąłem, błysnęła. Musiałem więc wziąć dremmel i zeszlifować część podstawy przełącznika poniżej gwintu, aby umożliwić gwintom dalsze wkręcanie się w przekładnię. Zdjąłem około 1/8 cala i teraz wszystko działa jak w reklamie .. :-)

#2
+2
Tim
2011-07-22 14:12:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dzięki kilku pomocnym ludziom tutaj i na australijskich forach 4wd oraz miejscowej naprawie skrzyń biegów znalazłem rozwiązanie.

Najwyraźniej w skrzyni biegów MJ Triton zastosowano łożysko kulkowe nad włącznikiem wstecznym. Skrzynia biegów wypycha go w dół (wciskając przełącznik) na biegu do przodu, co otwiera obwód i wyłącza światła. W odwrotnej kolejności podnosi i zamyka obwód, który włącza światła.

Osobiście uważam, że to absolutnie głupi sposób robienia rzeczy, ale wydaje się, że tak to działa.

Tim, opisujesz sposób, w jaki to działa, co jest świetne, ale jakie było rzeczywiste rozwiązanie? Co zrobiłeś (lub miejsce skrzyni biegów), aby naprawić problem?
Skończyło się na tym, że wyśledziłem kilka łożysk kulkowych. (Potrzebowałem 2 z jedynego rozmiaru, jaki mogłem znaleźć w pośpiechu) i umieściłem je nad przełącznikiem. Wygląda na to, że wykonałem swoją pracę, ponieważ nie mogłem znaleźć miejsca, które miałoby rzeczywisty zamiennik.
dzięki temu linkowi jeszcze jeden tryton żyje dalej Kupiłem trzy łożyska kulkowe 5/16 z mojego lokalnego sklepu z łożyskami i potrzebowałem tylko 1 wsunąć, zanim wkręciłem przełącznik i zadziałało to nie lada gratka, pewnie bije rozłączanie skrzyni biegów
Cieszę się, że to było pomocne. Z pewnością pokonuje rozłączanie skrzyni biegów. :)
#3
+1
Steve Matthews
2015-09-11 15:43:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Alternatywnie możesz wykonać wspornik montażowy dla przełącznika przyciskowego gdzieś na obramowaniu dźwigni zmiany biegów w kabinie i podłączyć do niego światła wsteczne. W ten sposób włączy się, gdy dźwignia zmiany biegów zostanie przesunięta w położenie biegu wstecznego i nie będzie przełącznikiem ręcznym.

Dzięki. Rozważałem (choć dopiero potem) możliwość użycia kontaktronu magnetycznego, aby nie musiał wykonywać faktycznego kontaktu z przełącznikiem, ale ostatecznie łożysko kulkowe nad przełącznikiem pod skrzynią biegów okazało się dość prostym rozwiązaniem.
#4
  0
Nick C
2011-07-19 13:53:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jakie są zasady dotyczące świateł cofania w Aus? Tutaj jest całkiem dopuszczalne, aby mieć ręcznie sterowane światło cofania, o ile nie jest używane, gdy pojazd jedzie do przodu - tj. Po prostu masz przełącznik gdzieś w pobliżu dźwigni zmiany biegów, który włączasz, gdy włączasz go do tyłu.

Tutaj musi to być przełącznik automatyczny i nie można go zastąpić przełącznikiem ręcznym. Najwyraźniej nie możemy polegać na włączaniu i wyłączaniu go w odpowiednich momentach. :(


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...