Pytanie:
Co robi to urządzenie w 1985 Mercury Lynx / Ford Export Diesel?
notthead44
2011-04-03 00:06:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

enter image description here

Mam 4-cylindrowy diesel Mercury Lynx (Ford Escort) 1985. Urządzenie pokazane na zdjęciach - poniżej rozrusznika - posiada wąż łączący je z chłodnicą. Jest inny wąż, który nie jest do niczego podłączony i ma w sobie dziurę. Mały wąż spustowy / włącznik na spodzie został zerwany, a to jest naprawdę zły wyciek oleju do tego stopnia, że ​​samochód nie może być codziennym kierowcą.

Nie wiem, co to robi lub jak to się nazywa, ani żaden z mechaników w okolicy. Zanim ktokolwiek nad tym popracuje, chcę dokładnie wiedzieć, co robi ten komponent, więc mogę być pewien, że nie zostanie zerwany, kiedy wezmę go do mechanika.

Odłączyłem go - ma wtyczkę elektryczną - uruchomiłem samochód i zaczął dymić z rury wydechowej. Ten samochód nigdy nie pali. Co to robi? Jeśli możesz podać hiperłącze do części, byłoby wspaniale!

Daj mi znać, jeśli potrzebujesz więcej informacji, a zmodyfikuję ten post.

enter image description here

Może pomoże strzał od spodu lub z przodu części?
Dwa odpowiedzi:
#1
+5
Toby
2011-07-28 04:09:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Codziennie jeżdżę 2 Topazami 1984 i jednym Topazem 1985. Część na twoim zdjęciu to w rzeczywistości elektryczna pompa próżniowa. Dostarcza podciśnienie do wzmacniacza siły hamowania, tempomatu i rozrządu pompy wtryskowej. Odłączenie go było przyczyną dymu. IP ma wbudowany mechanizm zimnego startu, który wykorzystuje podciśnienie do regulacji rozrządu pompy wtryskowej w zależności od temperatury zewnętrznej. Posiada 2-stopniową regulację rozrządu. Odłączając go, wyłączyłeś zimny start, a tym samym dym, gdy jest zimny. Niczego nie boli, ale powoduje nadmierny dym i brak mocy, dopóki się nie rozgrzeje. Rozpoczęcie zimy sprawi, że ból będzie trudny. Ta część nie będzie źródłem wycieku oleju. Po jego umiejscowieniu w silniku wydaje się, że jest to faktyczna nieszczelność części, ale najprawdopodobniej jest to inna przyczyna. Jest kilka miejsc, w których może wyciekać i wygląda na to, że to ta część.

Węże, o których wspomniałeś, prowadzą do drzewa złączy na zaporze ogniowej, które znajduje się pod plastikową osłoną. Tutaj rozprowadzana jest próżnia. Drugi wąż, który nie prowadzi donikąd z otworami, to odpowietrznik wypompowywany z układu.

Jeśli chodzi o wyciek oleju, kilka miejsc do sprawdzenia. Najpierw sprawdź uszczelkę pokrywy zaworów. Będzie wyciekać z przodu silnika i wylewać się z pompy. Następnie sprawdź pompę wspomagania kierownicy. Czy jest tam jakiś płyn? Tył pompy wspomagania kierownicy jest utrzymywany tylko przez o-ring i po latach źle tam przeciekają.

Mam nadzieję, że to pomoże.

#2
  0
FossilizedCarlos
2011-04-16 12:39:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chciałbym widzieć to lepiej, ale może to być ta pompa powietrza ... http://www.autopartswarehouse.com/details/QQMercuryQQLynxQQA1_CardoneQQAir_PumpQQ19851987QQA132418.html

Powiedziałbym, że nie, część, z którą się łączyłeś, jest napędzana paskiem


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...