Pytanie:
Co sprawdzić przy zakupie używanego i / lub importowanego silnika
NoCarrier
2011-03-16 07:21:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Planuję wymienić silnik na podwoziu Z32 (1990-1996) 300zx twin turbo. Japońskie silniki o niskim przebiegu są dostępne w dużych ilościach i kosztują nieco mniej niż silniki pochodzące z samochodów amerykańskich. Specyfikacje i kody silnika wydają się identyczne, a ja sprawdziłem, czy wkręcają się od razu i działają z istniejącym okablowaniem w USA. Czy są jakieś inne środki ostrożności lub zastrzeżenia, które powinienem wziąć pod uwagę przed zakupem jednego z nich?

Cztery odpowiedzi:
#1
+6
tgrosinger
2011-03-16 08:51:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli jesteś w stanie go zdobyć, wykonaj na nim test kompresji. Jeśli kompresja jest zła, będziesz musiał w zasadzie przeprowadzić odbudowę, która będzie kosztować znacznie więcej niż to, co, jak przypuszczam, chcesz wydać. Sprawdź stan paska rozrządu, dobry sposób na sprawdzenie, czy zadbano o silnik. To wszystko, o czym teraz myślę, ale oczywiście jest więcej.

Dodając do tego, kupowanie z zaufanego źródła jest ogromne. Niektóre z bardziej znanych, dobrze zweryfikowanych sklepów dają gwarancje na swoje silniki i lepiej wiedzą, że zapewniają dobre silniki.
+1 dla zaufanego źródła, zwłaszcza jeśli silnik jest wysyłany na duże odległości.
#2
+4
rmalouf
2011-03-16 20:01:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Upewnij się, że dokładnie sprawdzasz przepisy obowiązujące w Twoim stanie, zanim kupisz jakiekolwiek importowane silniki. Wiem, że w Kalifornii masz praktycznie zerową szansę na smogowanie japońskiego silnika, nawet jeśli specyfikacja wygląda tak samo jak wersja amerykańska.

#3
+4
Sean Reifschneider
2011-03-29 11:32:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zrobiłem to tylko raz, ale miałem z tym niewiarygodne szczęście. W moim przypadku było to Subaru GL-10 z 1986 roku, również z turbodoładowaniem. Jestem pewien, że niektóre będą miały zastosowanie, a niektóre nie ...

Sprawdź źródła gwarancji, niektórzy powiedzą, że są testowane kompresją i jakie były różne odczyty, niektórzy oferują gwarancje itp. Silnik, który dostałem był w bardzo dobrym stanie i nie miałem z nim absolutnie żadnych problemów przez kilka lat, zanim później sprzedałem samochód. Historia, jak mi powiedziano, jest taka, że ​​emisje w Japonii są niezwykle surowe i zasadniczo wymagają nowego silnika, aby przejść emisje po, powiedzmy, 40 tys. Mil. Nie wiem, czy to prawda, ale słyszałem już taką historię o tym, dlaczego można dostać z Japonii dobre silniki o niskim przebiegu.

Poznaj swoje obowiązki przy odbiorze silnika. Jeśli go wysyłają, czy pojawią się w Twoim domu z silnikiem w skrzyni i będą wymagać od Ciebie rozładunku? Czy możesz go odebrać na placu towarowym firmy przewozowej, gdzie ma wózek widłowy? W jakim pojeździe zamierzasz go umieścić? Jak zamierzasz to usunąć, kiedy przyniesiesz go do domu?

Mój silnik został dostarczony z przeciętymi i zaklejonymi taśmami wężami. Wyglądało to na naprawdę szybkie usuwanie. Miał na sobie wszystkie czujniki, pełny układ dolotowy, turbosprężarkę i nagłówki, nawet paski, miskę olejową itp ... Mój nie miał w zestawie ze skrzynią biegów.

Usunąłem wszystkie dołączone czujniki i dolot / wydech i użyłem tego, co oryginalnie w moim silniku. Dzięki temu wiedziałem, że są w 100% kompatybilne z moim komputerem.

Jednocześnie wymieniłem wszystkie uszczelki części, które wymieniłem i założyłem nowe węże. Wymieniłem też sprzęgło.

Byłem bardzo zadowolony z silnika.

Dla porównania, około dekady później zrobiłem zamiennik silnika do mojego VW Vanagona i tak naprawdę nie było do niego dostępnych silników z Japonii ... Zamiast tego znalazłem faceta, który był szanowany w społeczności VW i kupiłem odbudowany silnik od niego i wysłałem mu mój stary silnik po wymianie (w celu odbudowania dla kogoś innego). Ten facet znał silnik bardzo dobrze, a koszt był mniej więcej taki sam, jak używany silnik z Japonii. Silnik był w zasadzie zupełnie nowy w tamtym momencie, ale z drugiej strony nie był wyposażony w zapasową turbosprężarkę i wszelkiego rodzaju czujniki, więc ... :-)

Gdybym był w twojej sytuacji , Prawdopodobnie szukałbym kogoś, kto przebudowałby silnik, ponieważ wtedy ma możliwość wprowadzenia pewnych poprawek, aby zwiększyć moc. Ogólnie uważa się, że VG30DETT jest dobry dla około 400 KM, zanim będzie trzeba zacząć modyfikować sam silnik, więc jest to prawdopodobnie dobra wymówka, aby włożyć niektóre z tych wzmocnionych części. Ale to podniesie cenę (całkiem dużo, niebo jest granicą) ...

#4
+3
Zencyl
2011-03-16 09:39:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zgadzam się z ursa, gdybyś mógł dostać się do silnika przed zakupem, to wyciągnąłbym wtyczki i zobaczył, jak wyglądają. Zanurz olej w bagnecie i zobacz, jak wygląda olej, czy jest tam dużo szlamu, wiórów czy cokolwiek. Ogólny stan silnika wiele Ci powie o tym, jak był utrzymywany. Ale test kompresji jest najlepszą rzeczą do zrobienia, jeśli możesz, to wiele ci powie.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...