Pytanie:
Wyciek oleju - po prostu uzupełniaj dalej?
Craig
2011-06-29 21:41:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam Hondę Accord z 1995 roku z ponad 170 tysiącami mil na niej. Mam regularnie wymieniany olej co 3000 mil. Mój mechanik zauważył, że poziom oleju był dość niski przy każdej wymianie oleju i przyjrzał się dokładniej. Powiedział, że zawór rozrządu spowodował wyciek i naprawienie tego zajmie 8-10 godzin, co jego zdaniem nie było warte naprawiania. Jeśli kupię kilka litrów tego samego oleju i będę go dodawać, jeśli uważam, że jego poziom jest niski (zalecał sprawdzanie go co tydzień), czy to w porządku?

- Craig

Zrobiłem. Wielki AM '95 i poza wyciekiem oleju samochód jechał świetnie. Nie warto było go naprawiać (nie wyglądało to na uszczelkę pokrywy zaworów), więc trzymałem pojemnik 5qt z tyłu i uzupełniłem go, gdy zapaliło się światło.
Kontynuuj uzupełnianie ... może to oznacza, że ​​nie potrzebujesz wymiany oleju tak często, jak i tak dodajesz nowy olej?
Jeden odpowiedź:
#1
+4
Brian Knoblauch
2011-06-29 23:24:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Znam tylko swoje samochody (a nie Hondas), ale w obu moich samochodach utrata oleju do 1 kwarty na 1000 mil jest nadal uważana za „zgodną ze specyfikacją”.

Nawet jeśli z samochodu nie widać widocznego wycieku / kapania oleju, zawsze warto przeprowadzać cotygodniowe sprawdzanie poziomu oleju. Nawet nowy samochód może nagle zacząć zużywać / wyciekać olej. Jeśli coś się zacznie dziać, miejmy nadzieję, że uda się to złapać, zanim stanie się poważna.

Zgadzam się z Brianem. Miałem wiele samochodów z bardzo niewielkimi wyciekami płynów i jeśli będziesz go obserwować, jest ogólnie w porządku. Oczywiście nie jest to idealne rozwiązanie, a gdybyś kapał olejem na drogę, powiedziałbym, żebyś go posortował, aby uniknąć zanieczyszczenia, ale jeśli jest to wyciek z zaworu, prawie na pewno go spalisz - podejrzewam silnik jest bardziej zadymiony niż można by się spodziewać?
Zgadzam się i sugeruję, aby przy każdym tankowaniu sprawdzać stan oleju. (Zamiast patrzeć, jak przesuwają się znaki dolara).
Nie jestem już fanem sprawdzania podczas napełniania. Poza tym, że silnik jest gorący (problem, jeśli na niego wpadniesz), olej zwykle nie miał wystarczająco dużo czasu, aby spłynąć do miski olejowej, więc uzyskasz nieprawidłowy odczyt. Połącz to również z bagnetami, które są rozpryskiwane olejem ... To tylko utrudnia ustalenie, jaki jest poziom oleju, niż powinien.
Jestem z tobą. Zastanawiam się również, dlaczego wskaźniki bagnetu nie rozwinęły się zbytnio w ciągu ostatnich 80 lat. Chyba jednak niektóre samochody mają czujniki poziomu oleju.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...