Pytanie:
Przerywany przeciągnięcie na biegu jałowym
Bob Roberts
2011-06-16 00:27:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam 98 Saturn sw2 z niedawnym problemem. Dwa razy zgaśnie na biegu jałowym, a kiedy nie gaśnie, pływa blisko 500 obr / min (zwykle 750 - 950). Za pierwszym razem zaczynał się i po prostu spadał do zera, następny się zatrzymywał. Czasy te zostały naprawione przez użycie pedału gazu do regulacji obrotów i utrzymania ich w normalnym zakresie. Warto zauważyć, że pierwszy raz zdarzyło się to po napełnieniu z prawie pustego (bardziej pustego niż zwykle na to pozwalałem) i poprzedniej nocy była silna burza. Czy to czujnik, jakaś blokada, czy dostałem zły gaz?

Czy wtedy klimatyzacja była włączona?
@Brian Knoblauch, nie. Ku konsternacji żony bardziej niż klimatyzację cenię przebieg na benzynie.
Dwa odpowiedzi:
#1
+3
Bob Roberts
2011-06-16 23:31:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zawaliłem się (głównie dlatego, że jazda nim tak jak jest jest niebezpieczna) i przyniosłem to mojemu lokalnemu mechanikowi. Mówi, że to kontrola wlotu powietrza na biegu jałowym. Nie przyjmuję tej odpowiedzi, dopóki nie będę mógł zrobić jazdy próbnej.

EDYCJA: Cóż, mój mechanik był tuż przy nosie. Zamiana działała jak marzenie.

tak, wiedziałem o tym. Przepraszam.
#2
+1
Dude318is
2011-06-16 22:26:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z daleka, ale czy masz woltomierz? Sprawdź napięcie na akumulatorze podczas pracy samochodu, może to być uszkodzony alternator.

Istnieje szansa, że ​​doszło do wycieku próżni, czy jesteś poręczny? Możesz to zrobić samodzielnie, używając butelki środka do czyszczenia hamulców lub środka do czyszczenia korpusu przepustnicy. Spryskaj wnękę silnika (nie węże płynu chłodzącego, ale szczególnie podciśnienie), a jeśli trafisz w miejsce, w którym obroty rosną, cóż, zauważyłeś, że masz wyciek podciśnienia.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...