Pytanie:
Ducati Monster M600 - Wibracje silnika / zimny cylinder
Mauro
2011-07-21 12:17:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam 1995 Ducati Monster M600. Niedawno zauważyłem wibracje silnika i próbując to rozgryźć, zauważyłem, że poziomy wydech z cylindra jest gorący (wystarczająco gorący, aby spalić skórzane rękawiczki), podczas gdy pionowy cylinder jest ciepły w dotyku.

Myślę, że wibracje są spowodowane tym, że zimny cylinder nie pracuje tak ciężko jak gorący.

Dotychczasowe kontrole:

 1. Paliwo w oleju - brak zapachu paliwa w oleju
 2. Niewykorzystane paliwo w wydechu - brak zapachu paliwa w spalinach
 3. Podciśnienie w Venturi w węglowodanach jest niskie na pionowym cylindrze na biegu jałowym - podciśnienie jest dobre przy pełnym otwarciu przepustnicy
 4. Tam bez trzaskania / uderzania przy zamykaniu przepustnicy - tj. paliwo nie przedostaje się do wydechu
 5. Czy paski rozrządu nieco ponad 1000 mil temu
 6. Brak problemów z uruchomieniem roweru - rower odpala za każdym razem sekundę naciśnięcia przycisku rozrusznika.
 7. Pociągnij przewód HT na gorącym silniku z zimnego cylindra podczas pracy, aby sprawdzić, czy drgania ulegną zmianie - pociągnij z pionowego cylindra, pozostawiając silnik uruchomiony, pociągnij z poziomych ograniczników silnik
 8. Przeciągnij przewód HT na zimnym silniku z zimnego cylindra podczas pracy, aby sprawdzić, czy drgania ulegną zmianie - pociągnięcie z pionowego cylindra pozostawia pracujący silnik - spadek przy 300 obr./min, pociągnięcie z poziomu, pozostawia pracujący silnik - spadek przy 300 obr./min li>
 9. zamień jednostki sterujące zapłonem - silnik nadal pracuje normalnie - HT Lead pull powoduje takie samo zatrzymanie silnika przy ciągnięciu poziomym i pracę silnika przy ciągnięciu pionowym.

Testy do wypróbowania

 1. Kontrola kompresji w cylindrach
 2. Równowaga węglowodanów Synchronizacja &
 3. sprawdź stan świecy zapłonowej
 4. Sprawdź rozrząd na zimnym cylindrze

Historia Miałem niewielki wyciek paliwa, który spowodował, że motocykl przez chwilę jeździł na pochyleniu, ale od czasu naprawy było dobrze. Wyciek paliwa był na wejściu zbiornika do filtra paliwa, powodując dostawanie się powietrza do przewodu paliwowego.

Początkowo myślałem, że to zła bateria, więc wymieniłem ją na nowy akumulator kwasowo-ołowiowy 12v OEM.

Niedawno zmieniłem również przednie i tylne koła zębate z 15:41 na 15:43, co prawdopodobnie sprawiło, że problem był bardziej zauważalny, ponieważ obroty są nieco wyższe przy dowolnej prędkości.

Czy ja brakuje czegoś innego?

Dwa odpowiedzi:
#1
+5
Mauro
2011-08-28 11:34:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Znalazłem winowajcę, dysze były w porządku, jednak miska pływakowa była pełna pozostałości i wody, a także śruba nośnika odrzutowca została przełamana na pół, więc dysze przemieszczały się tam, gdzie nie były w stanie napełnić cylindra. Po pełnym rozebraniu, przebuduj i skalibruj teraz poprawnie wypalając oba cylindry.

#2
+3
FossilizedCarlos
2011-08-05 02:00:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Brzmi jakbyś nie spalał swojej mieszanki w pionowym cylindrze, a ciepło jest przenoszone z poziomego cylindra. Wibracje są zwykle spowodowane przez wspomniany martwy cylinder, a różnica sił w skokach powoduje zaburzenie równowagi w wale korbowym. Dzieje się tak również w pojazdach silnikowych i zwykle jest to spowodowane brakiem spalania. Czy w cylindrze jest paliwo? Może dlatego tego nie czujesz i tłumaczy brak spalania. Twoje kontrole potwierdzają teorię, ponieważ rower ginie, gdy poziomy cylinder zostanie zabrany. Polecam zbadać części, które powodują spalanie (korek, paliwo lub kompresję). Po zidentyfikowaniu winnego powinno to rozwiązać wszystkie problemy.

Tak - zamówione nowe dysze i iglice - na ssaniu pali się dobrze (co widać po wyciągnięciu przewodu zapłonowego z poziomego cylindra i rower dalej na biegu jałowym ok) na otwartej przepustnicy znowu jedzie na cylindrze ... to tylko bezczynność to nie w porządku


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...