Pytanie:
Jak przedłużyć żywotność dwumasowego koła zamachowego w silniku Diesla?
snowstreams
2011-07-04 16:06:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Szukam sposobów na poprawę trwałości dwumasowego koła zamachowego (DKZ) w moim Fordzie Focusie TDCI z 2005 roku. Słyszałem, że w Fordzie Focusie mogą się dość szybko zużyć, jeśli często jeżdżą w warunkach miejskich, tj. Jeżdżą na niskich obrotach i często jeżdżą z przerwami.

Jak wiele osób, ja spędzam 15 minut nieruchomo w korku przez większość dni, więc próbuję wymyślić sposoby na poprawę stylu jazdy, aby zmniejszyć zużycie DKZ.

  1. Rozumiem, że przy niskich obrotach silnik wysokoprężny bardzo obciąża DKZ, ponieważ pracuje mniej płynnie, jednak DKZ się zużywa, gdy siedzisz na biegu jałowym w neutralnym ruchu? Z pewnością silnik nie byłby zbyt obciążony, więc DKZ nie obciąża również zbyt dużego koła?

  2. Kiedy jedziesz z niską prędkością w korku, a obroty spadają o około 1000 obr / min a silnik wydaje się być nadwyrężony, co może powodować nadwyrężenie DKZ. Czy lepiej byłoby jechać szybciej, powiedzmy 1500 obr / min, a potem wybiegać na luzie, a potem wrócić do 1500 obr / min, gdy zwalniasz? A może po prostu jechać konsekwentnie przy 1000 obr./min?

Przypuszczam, że to po prostu pokazuje, że silniki wysokoprężne nie są przeznaczone do jazdy po mieście!

Osiem odpowiedzi:
#1
+8
ManiacZX
2011-07-21 04:05:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czytając trochę o sprzęgle dwumasowym, tarcza cierna między dwiema masami to element, który często się zużywa, ponieważ został zaprojektowany tak, aby zapobiegać przesyłaniu zbyt dużego momentu obrotowego do skrzyni biegów, przyjmując zamiast tego uderzenie ( wybór między spaleniem koła zamachowego za kilkaset dolarów lub skrzynią biegów za tysiące dolarów).

Siedząc bezczynnie w neutralnym, nie obciążasz systemu, więc nie powinno to powodować zużycia.

Każde naciśnięcie, a następnie zwolnienie pedału sprzęgła powoduje odłączenie tarczy sprzęgła od koła zamachowego, a następnie ponowne jej włączenie. Powoduje to zużycie tarczy sprzęgła i koła zamachowego.

Największe obciążenie tarczy ciernej przypada na przyspieszenie (czyli wtedy, gdy największa siła jest wywierana na układ napędowy), więc chciałbym sugeruj utrzymywanie stałej prędkości podczas przyspieszania, toczenia, przyspieszania, wybiegania.

Zrobię co w mojej mocy, aby przedłużyć żywotność DKZ, jeżdżąc, jak wspomniałeś, i być może omijając korki. Rozwiązanie Oren Mazors polegające na zastosowaniu jednomasowego koła zamachowego brzmi dobrze, ale prawdopodobnie nie byłoby bezpiecznym rozwiązaniem dla przekładni w większości samochodów?
Wiele osób dostrajających silniki diesla VW po ponownym zmapowaniu uzna, że ​​ich DKZ nie działa. Zwykle pasowałyby do koła zamachowego V6 o „pojedynczej masie”. Wiele samochodów od 20 do 40 tysięcy później wymagało przebudowy skrzyni biegów.
#2
+2
Wayne Elliott
2016-04-07 01:16:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dwumasowe koła zamachowe są podatne na duże obciążenia energetyczne, duże przyspieszanie i zwalnianie, holowanie też nie pomaga, płynna jazda i unikanie holowania tam, gdzie to możliwe, ten styl jazdy znacznie wydłuży żywotność podwójnej masy.

Prawdziwym powodem stosowania podwójnej masy jest po prostu zwiększenie przychodów w warsztatach wspieranych przez producenta, ponieważ od momentu wprowadzenia skrzynie biegów stały się lżejsze, z lżejszymi komponentami, takimi jak zespół piasty synchronizującej i ważniejsze łożyska nośne, przekładnie są teraz wyprodukowano znacznie słabiej, wykorzystując efekt tłumienia momentu obrotowego i drgań dwumasowych kół zamachowych.

W NIEKTÓRYCH POJAZDACH MOŻNA WYMIENIĆ PODWÓJNĄ MASĘ NA JEDEN KOŁO ZAMACHOWE O STAŁEJ MASIE .

To zależy głównie od siły skrzyni biegów. Audi, VW, Nissan, Volvo, BMW, Land Rover Alfa Romeo i być może niektóre inne mają mocne skrzynie biegów i dobrze radzą sobie z konwersjami pojedynczych mas. Vauxhall, Renault Peugeot Ford i być może inni nie są dobrze wykonanymi skrzyniami biegów i mogą mieć problemy z działaniem jednomasowych kół zamachowych. Niektóre dwumasowe koła zamachowe mogą kosztować nawet 1000 funtów, co jest naprawdę skandaliczne. Największym producentem dwumasowych kół zamachowych jest LUK i są one montowane w wielu nowych pojazdach jako oryginalne wyposażenie. LUK reklamuje 5-letnią gwarancję na zamienne dwumasowe koła zamachowe, ale są one montowane w wielu nowych pojazdach, które mają tylko 3-letnią gwarancję. Zapomniałem wspomnieć, że uruchomienie pojazdu jest dużym problemem dla dwumasowych kół zamachowych podczas rozruchu, ponieważ silnik nie jest wyważony, dopóki nie zostanie uruchomiony, unikaj pracy silnika na niskich obrotach jałowych, próbując oszczędzać paliwo, też nie, nie, jeśli masz pojazd z funkcją stop i wyłącz go, spowoduje to znaczne zużycie nie tylko podwójnej masy, ale także akumulatora, rozrusznika oraz łożysk wału pierwszego ruchu alternatora i skrzyni biegów w ręcznych skrzyniach biegów.

#3
+2
Ron
2016-05-26 11:22:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dwumasowe koła zamachowe pochłaniają harmoniczne drgania skrętne spowodowane niskimi obrotami w silnikach kilku cylindrowych, tj. 4-cyl. poniżej 1500 obr / min, najgorzej pod obciążeniem. To wtedy DKZ będzie działał i zużywał się najbardziej i wtedy można zmniejszyć zużycie, ale niskie obroty są tam, gdzie oszczędność jest i dlatego stosuje się DKZ, aby skorzystać z ekonomii niskich obrotów bez dreszczy lub drgania (silniki benzynowe mają również wibracje harmoniczne) większość silników V8 działa gładko od biegu jałowego benzyny lub oleju napędowego to długość korby połączona z ilością cylindrów.

Przybijanie go do świateł i odchodzenie sprzęgło musi ciężko pracować, także przepalenia z trampami osi, myślę, że byłby na szczycie listy redukcji żywotności DKZ.

Najlepszy przebieg z DKZ zostanie osiągnięty podczas jazdy na najwyższym biegu powyżej 1500 obr./min. Jeśli jesteś w mieście, jesteś w mieście, może używaj 1 biegu niższego przy niskich obrotach i mniej pedałowania przy niskich obrotach to jedyne rzeczy, które mogę zasugerować, może lepiej dla ciebie rozważyć auto. Te silniki diesla są dobre, zsumuj dolary oszczędności paliwa przez 1 rok.

Mam świnię 307 z 6sp, uruchamiam ją regularnie, zrobiłem 200k + i DMF jest popsuty (brzęk na biegu jałowym i dreszcze podczas zdejmowania), ale nadal jadę. Holowanie 307 jest dobre, ciągnie się jak pociąg. Powiedziano mi? że starter jedzie do końca DMF, jeśli tak, samo rozpoczęcie zadziała DMF.

LuK ma dobry artykuł na DMF.youtube. Dwumasowe koło zamachowe LuK - konstrukcja i działanie. https://www.youtube.com/watch?v=gZpTQW21_yc

W przypadku drgań skrętnych spójrz na to i wyobraź sobie być Twoim wałem korbowym.youtube. Wibracje skrętne https://www.youtube.com/watch?v=FH4i360esn8

Obejrzałem też dobry artykuł o płynnych równoważnikach harmonicznych (HB), ta sama umowa, ale w z przodu korby.

Efekt jest jak klucz udarowy napędzający Twój samochód, momenty szczytowe drgań są wysokie i są twarde dla trany i korby. Wygładzanie tego jest zadaniem DKZ i HB. W pojeździe innym niż 4-cylindrowy DMF dowiesz się, kiedy te siły są aktywne, ponieważ wibracje przechodzą przez cały pojazd, nawet ciężarówkę 6-cylindrową, ale korzystałem z pojazdów przez długi czas podczas silnych wibracji skrętnych i nigdy nie miałem zepsutej korby w rezultacie najbardziej irytujący był dreszcz, który często zmusza do zmniejszenia biegu.

Mówię „ona będzie miała rację” i „nie martw się o to” no i tak za dużo.

Bio-masowe koło zamachowe? Co to jest, koło zamachowe zrobione z roślin?
Przepraszam stary, myślałem, że to było związane z jazdą z DKZ, a nie z testem pisowni żartów. Powtarzałem coś, co mi powiedziano, Bi not Bio mój błąd i naprawiłem. Dziękuję Ci
#4
+1
Oren Mazor
2011-07-20 23:43:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie mogę zaoferować Ci możliwości ulepszenia cyklu życia DKZ, ale szczerze mówiąc, czy chcesz to zrobić? Miałem tdi jetta z 2003 r., Który miał taką, i zastąpienie go jednomasowym kołem zamachowym poprawiło nieco wydajność (i zmniejszyło hałas z wypracowanego DKZ).

Jest to również kosztowne w wymianie, więc jeśli musisz, nie kupuj nowego DKZ.

Uzyskanie normalnego jednomasowego koła zamachowego brzmi jak dobry pomysł, ale jak ManiacZX mówi poniżej, jednomasowe koło zamachowe może nie być wystarczająco dobre, aby zmniejszyć obciążenie przekładni, a tym samym spowodować uszkodzenie bardziej kosztownej przekładni. Przypuszczam, że wszystko zależy również od marki i wieku samochodu.
Zrobiłem to na tdi z 2002 roku i przez 4 lata nie miałem żadnych problemów. Moim zdaniem (mając tylko 4 różne samochody standardowe), dla przeciętnego stylu jazdy przeciętnego człowieka, wszystko będzie dobrze.
Dzięki, może spróbuję, gdy zawiedzie DKZ. Nie jeżdżę samochodem zbyt ostro, więc może to być rozsądna opcja.
@OrenMazor W moim 2001 1.8t Jetta, wymieniłem koło zamachowe Dual Mass 1.8T na Single Mass VR6. To była 1/4 ceny, ale wprowadziła trochę paplaniny ze względu na niezrównoważoną masę ... ale powinna też być w stanie obsłużyć więcej, ponieważ jest dla VR6. Jadąc teraz 40000 mil (ostatnie sprzęgło wytrzymało 176 km) i jest w porządku.
Znam kilka Volkswagena TDI, które zostały wyposażone w konwersje jednomasowe, a następnie uległy awarii skrzyni biegów.
#5
+1
Emil
2018-12-15 20:20:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam Opla (Vauxhall) Astra Kombi Diesel 1.7CDTI, 5-biegowa manualna. Kupując go jako nowy, w celu przedłużenia żywotności DKZ otrzymałem następujące wskazówki: 1. Unikanie jazdy z dużym obciążeniem lub podczas pokonywania stromych dróg przy niskich obrotach oraz utrzymywanie obrotów silnika powyżej 1500 obr / min. Jeśli to możliwe, unikaj gwałtownego hamowania poprzez nagłe przełączenie na niższy bieg. Zamiast tego zastosować większą siłę hamowania. Klocki i tarcze hamulcowe są znacznie tańsze niż DKZ i sprzęgło. Po tych prostych krokach nadal cieszę się moim samochodem z oryginalnym DKZ, który ma już ponad 280 000 km (174 780 mil) bez śladów zużycia lub innych nieprawidłowości.

#6
  0
Ron
2016-05-28 06:01:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ach tak, przestań myśleć !!!, mam odpowiedź !!! To podchwytliwe pytanie. „będąc w mieście korzystaj z transportu publicznego”.

Twierdzę, że skrzynie biegów do DKZ będą działały dobrze z SMF, awarie skrzyni biegów mogą być bardziej prawdopodobne z powodu projektu i po x km są awarie lub usterki spowodowane wymianą zużyty DKZ.

Jeśli wymiana DKZ na SMF nie jest dostępna, istnieje możliwość dostosowania podobnego alternatywnego SMF nawet z benzyny lub wraku lub naprawienia / zablokowania starego DKZ w celu uzyskania SMF, zmiana samochodu jest zawsze dobra opcja.

#7
  0
Anthony
2017-08-03 11:07:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po prostu wskakuję tutaj na wypadek, gdyby ktoś się na to potknął ... Miałem Volvo V50 T5 2007 6spd Manual i sprzęgło DMF & działało. Musiałem zrobić sprzęgło, cylinder pomocniczy DMF &, który wychodził na ~ 4000 AUD, na co nie mogłem sobie pozwolić. Zamiast tego wybrałem zestaw do konwersji SMF do mojego samochodu z Exedy, który zaoszczędził mi około 1200 AUD.

Zestaw wyglądał świetnie i został zainstalowany idealnie, ale wprowadził dużo hałasu i paplaniny podczas bezczynności, a także był bardzo drażliwy, prawie bez poślizgu. Było również bardzo głośno przy dużym obciążeniu / niskich obrotach / niskiej prędkości (brzmiało jak diesel) & miał złe wibracje w całym samochodzie przy pewnych kombinacjach obrotów / obciążenia, np. około 75-80 km / h na 4./5. Gdybym bardziej podkręcił dolne biegi, to wygładziłoby to, ale wtedy też dość mocno wbijałby się w następny bieg, zakładam, że nie miał DKZ, aby go wygładzić, co czasami powodowało bardzo ostrą przyczepność wyłączono kontrolę.

Wszyscy mówili, że konwersja DMF na SMF zdecydowanie nie była dobra w moim przypadku i nie polecałbym tego. Wymieniłem Volvo na nowy Pulsar Turbo, który również ma DKZ. Istnieje pokusa, ponieważ można dosłownie wrzucić szósty bieg przy 60 km / h bez wibracji, ale to właśnie będzie szkodziło DKZ. Powiedziałbym, żeby po prostu utrzymywać ten bieg na biegu, który myślisz, że powinien być, np. Na zakrętach itp. Na 2. miejscu, a nie 3. i 5. poniżej ~ 80 km / h (w zasadzie szósty tylko dla autostrad).

#8
  0
harrison
2017-08-03 11:34:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

2004 bmw z 128.000 mil na oryginalnym tranny dual mass. Nigdy nie zmniejszam biegu, kiedy się zatrzymuję. wybiegiem na biegu i wrzucić bieg jałowy. może lenistwo z mojej strony.

Siły działające na DKZ podczas redukcji biegu są naprawdę niczym w porównaniu z siłami działającymi podczas przyspieszania. Redukcja dodaje trochę zużycia sprzęgła, dwumasowego koła zębatego i skrzyni biegów, ale IMO jest tego warte, mając samochód gotowy do przyspieszenia w razie potrzeby.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...