Pytanie:
zbyt mała moc silnika na biegu jałowym - co można zrobić, aby nieco poprawić moc silnika wysokoprężnego przy niskich obrotach?
miernik
2011-04-14 15:29:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest silnik, który jest nieco za słaby na biegu jałowym, nie może nawet poruszać się samochodem po płaskiej drodze na biegu i na biegu jałowym przy 700–800 obr./min - patrz link.

Co można zrobić, aby poprawić jego moment obrotowy przy niskich obrotach?

Szukam listy rzeczy do sprawdzenia, z których każda może trochę pomóc, a może razem pomogą dość. Na przykład takie rzeczy jak czyszczenie / wymiana filtra powietrza? Jaką konserwację / naprawę można wykonać w samym silniku (poza wymianą oleju), aby poprawić moment obrotowy przy niskich obrotach?

Omawiany silnik to stary 4-cylindrowy silnik Mercedes-Benz OM601.940 58 kW (79 KM) Silnik wysokoprężny 2299 dm 3 z roku 1992. To nie jest turbodiesel! - to klasyczny, zwykły, wolnossący silnik wysokoprężny (ani turbodoładowany, ani doładowany).

Nie szukam sposobu na wielką poprawę, tylko lista kontrolna czynności konserwacyjnych, które jeśli nie zostaną wykonane, mogą spowodować silnik zapewnia mniejszy moment obrotowy niż wtedy, gdy był nowy.

Dwa odpowiedzi:
#1
+4
NoCarrier
2011-04-20 10:22:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

filtr powietrza to dobry punkt wyjścia. Niektórzy właściciele starszych MBZ z silnikiem diesla stosowali w pewnym sensie pianę morską lub środek do oczyszczania oleju napędowego.

Spójrz na ten film: http://www.youtube.com/watch?v=zCVdSiECajQ

Uważaj, ponieważ łatwo W ten sposób zablokuj silnik.

Dlaczego świece żarowe miałyby znaczenie, są używane tylko przy uruchamianiu silnika, później już nic nie robią, prawda?
przepraszam, masz rację. Miałem tam zamieszanie z dieslem;)
#2
+2
Rory Alsop
2011-05-22 14:26:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Właściwie to nie jest rozwiązanie, a raczej obejście: czy możesz nieznacznie zwiększyć prędkość biegu jałowego? Wiem, że ma pracować szczęśliwie przy 700-800, ale miałem bardzo starą ciężarówkę, która miała problem z momentem obrotowym na biegu jałowym, którego nie zdiagnozowaliśmy (nie było to dużo warte, więc nie próbowaliśmy zbyt mocno) a naszym rozwiązaniem było przyspieszenie biegu jałowego o około 120 obr./min. Rozwiązałem problem.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...