Pytanie:
Co to jest sprzęgło modułowe?
John Alexiou
2011-07-10 09:40:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Co to jest sprzęgło modułowe i dlaczego muszę kupować koło zamachowe, kiedy je wymieniam?

Samochód: 2004 Dodge Neon SRT-4.

Jeden odpowiedź:
#1
+7
ManiacZX
2011-07-11 15:27:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli chodzi o SRT-4, to czytam, że modułowe sprzęgło jest konfiguracją typu wszystko w jednym. Tarcza dociskowa, tarcza sprzęgła i koło zamachowe są wstępnie zmontowanymi elementami, które montuje się na „flex-plate”.

Flex-plate jest montowany w miejscu, w którym w większości samochodów znajduje się koło zamachowe (do korby i zębów na zewnętrznej krawędzi rozrusznika).

Najwyraźniej chodzi głównie o łatwość instalacji, komponenty są wyrównane podczas montażu przez producenta, a nie podczas instalacji.

Jesteś Będziesz musiał kupić koło zamachowe, jeśli chcesz wymienić sprzęgło modułowe na normalną jednostkę z rynku wtórnego. Zdejmiesz flex-plate, zamontujesz koło zamachowe na swoim miejscu, a następnie tarczę i osłonę jak zwykle.

Następnym razem, gdy będziesz musiał wymienić sprzęgło, nie powinieneś wymieniać koła zamachowego, chyba że został uszkodzony.

Informacje z: http://www.modernperformance.com/blog/difference-between-modular-and-nonmodular-clutches-for-srt4 http://www.perfectionclutch.com/003_what_is_a_modular_clutch.html


Odpowiedź na pytanie „Czy brak elastycznej płyty ze sprzęgłem na rynku wtórnym? korzyści wynikające ze zmniejszonej bezwładności obrotowej? ”

Może wystąpić niewielka przewaga wagi, gdy wyjmujesz płytkę elastyczną i jakąkolwiek dodatkową obudowę, aby wykonać pakiet modułowy.

Na górze z tego, wybierając koło zamachowe, można było jechać z lżejszym.

W moim pojeździe jechałem z lżejszym kołem zamachowym. OEM ważyło 20 funtów, a lżejsze 11 funtów, więc prawie 50% redukcja wagi.

Nie pamiętam dokładnych liczb, ale producent twierdził, że około 30-40 KM jest „używane” w Wysiłek, aby obrócić fabryczne koło zamachowe OEM w moim samochodzie, aby redukcja wagi mogła „zwolnić” 15-20 KM. Nie wiem, ile z tego to marketingowe bzdury.

Mój wydaje się teraz obracać łatwiej, a kiedy dopasowywanie obrotów dla zmian jest o wiele łatwiejsze, jest o wiele łatwiej ustawić obroty tam, gdzie chcę, aby były płynne przejście.

Dziękuję za wyjaśnienie. Czy brak elastycznej płyty ze sprzęgłem z rynku wtórnego daje przewagę w postaci zmniejszonej bezwładności obrotowej?


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...